Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Stukanie przy ruszaniu i hamowaniu

VII honda accord 7 vii stukanie przy ruszaniu stukanie przy hamowaniu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 chronix6

chronix6
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Sosnowiec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord 7
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:24, 08.11.2022

Cześć, znalazłem kilka podobnych tematów jednak lekko innych i do innych generacji, więc zaryzykuje stworzenie nowego wątku...jeśli się mylę to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce... otóż

 

Ostatnio obserwuje w Accordzie VII dziwne stukanie podczas żwawszego ruszania i hamowania. W kabinie stukanie słychać mocno, z zewnątrz ledwie. Na kierownicy ledwo odczuwalne. Mechanik i gość ze stacji diagnostycznej stwierdzili, że jest delikatny luz na przedniej prawej półosi od strony wewnętrznej. Jednak ani jeden ani drugi nie daje głowy ze to to. Niżej filmik jak sprawa wygląda:

 

 

i teraz polecono mi zakupić 'półoś napędową prawy przód kompletną' bo w hurtowniach nie ma. Zapytałem w jarusnet ale cena OEMów jest zaporowa (półoś oem honda 44305-SEA-E50 - 3650zł, podpora oem honda 44500-SDA-A00 - 2000zł), dlatego szukam zamienników. Znalazłem dwa:

 

- https://allegro.pl/o...m-t-11832181421 - BRV, z czego ludzie nie polecają, ponoć rdzewieje

https://allegro.pl/o...taw-12263996429 - DRIVESHAFT PARTS, przy aukcjach do innych modeli opinie są pozytywne

 

Co sądzicie ? Po pierwsze czy diagnoza może być trafna, oraz o tym zmienniku nr 2 ?

 

Dzięki !


Użytkownik chronix6 edytował ten post 21:25, 08.11.2022

  • 0

#2 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 21:12, 09.11.2022

Gdybym tak miał to zanim bym coś kupował (a tym bardziej rozbierał)  namierzałbym źródło  dźwięków aż do uzyskania pewności (no może prawie pewności) co je powoduje.

Może znajdziesz gdzieś długi kanał (np stacja diagnostyczna) i ktoś siedzący w nim  słucha skąd to dochodzi podczas ruszania i (co dziwne) hamowania.

 

Czy to może być od półosi - no właśnie może , co nie znaczy, że tak jest.


  • 0

#3 chronix6

chronix6
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Sosnowiec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord 7
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:59, 10.11.2022

Dzięki za odpowiedź. Pojechałem na kolejną stacje diagnostyczna, gdzie gość mi powiedział że jeśli te stuki są przy ruszaniu i hamowaniu, przy jeździe i zakrętach nic nie hałasuje, to pewnie będzie coś z jarzmem hamulcowym i klocek się obija. Miał taką sytuację w Mazdzie. Hmmm szczerze to bardziej się skłaniam ku tej wersji. Jeśli tak faktycznie jest, to mechanik dupa.
  • 0

#4 tadziu_zgora

tadziu_zgora
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Zielona Góra
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:30, 01.12.2022

Nie pomogę w weryfikacji przyczyny stukania ale z doświadczenia zdobytego z półosiami i przegubami polecam nie kupować zamienników. Największy problem jest z przegubami wewnętrznymi bo wałków półosiek chyba nie da się spartolić.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, honda accord 7, vii, stukanie przy ruszaniu, stukanie przy hamowaniu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq