Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wymiana taśmy zwijaka

VII Taśma airbag

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek71

Krzysiek71
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Janowiec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:26, 31.07.2019

Witam.Od niedawna jestem posiadaczem Hondy Accord VII i muszę wymienić taśmę zwijak ponieważ zaświeciła się kontrolka airbag i po diagnostyce mechanik stwierdził uszkodzenie taśmy. Zdemontował poduszkę, kierownicę i osłonę ale nie wiem jak wyjąć samą taśmę. Nie widzę żadnych śrub tylko chyba trzyma się na jakichś zatrzaskach. Nie chcę czegoś urwać dlatego prośba o pomoc.
  • 0

#2 Kuba18p

Kuba18p
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:S
  • KM:192
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:T
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:44, 31.07.2019

Niedawno sam wymieniałem cały ten zwijak u siebie. Żeby go wyjąć musisz podwadzić (chyba) dwa zatrzaski: jeden po boku, trochę poniżej środka taśmy (ten mały wystający z prawej strony) i jeden od góry (on jest zaczepiany w miejscu, z którego wychodzi ta wiązka). Mi też chwilę zajęło, żeby to za pierwszym razem rozkminić, ale spróbuj, da się to zrobić delikatnie.

 

I jeszcze jedna sprawa: zanim zdejmiesz starą taśmę, to sprawdź ile obrotów w prawo i w lewo możesz wykonać od położenia kierownicy do jazdy na wprost i tak samo przygotuj nową taśmę, żebyś jej nie urwał przy pierwszym manewrowaniu.

 

Z ciekawostek: u mnie było chyba coś ok. 2,5 obrotu w lewo i prawie 5 w prawo, nową taśmę założyłem tak samo i wszystko działa, a taśma nie urwała się w żadnym ze skrajnych położeń kierownicy ;-)

IMG_8806.JPG


Użytkownik Kuba18p edytował ten post 10:50, 31.07.2019

  • 0

#3 Krzysiek71

Krzysiek71
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Janowiec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:43, 31.07.2019

Dzięki za pomoc. Tak myślałem,że trzyma się na zatrzaskach. Teraz po Twoim opisie i oglądając tą co kupiłem wiem gdzie trzeba podważyć te plastiki. Co do montażu to gdzieś znalazłem że trzeba przekręcić w jedną stronę do oporu, a potem w drugą licząc obroty i cofnąć o połowę to będzie środek. W hondzie ktoś pisał, że jest to około 6,5 obrotu więc cofnąć o ok. 3 i to będzie środek. Ja przed demontażem starej która wygląda na oryginalną sprawdzę obroty i tak ustawię . Dzięki jeszcze raz za odpowiedź.
  • 0

#4 Kuba18p

Kuba18p
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:S
  • KM:192
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:T
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:49, 31.07.2019

Też tak miałem zrobić, ale że ta oryginalna była założona tak, jak napisałem, to i tę nową ustawiłem tak samo ;-)

Przy okazji - pozdrawiam spod Lublina ;-)
  • 0

#5 Krzysiek71

Krzysiek71
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Janowiec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:09, 31.07.2019

Dzisiaj nie mam czasu żeby to ogarnąć ale jutro się za to wezmę mam nadzieję że kontrolka airbagu zgaśnie i będzie po problemie.

Pozdrowienia z Janowca.
  • 0

#6 Krzysiek71

Krzysiek71
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Janowiec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 02.08.2019

Witam. Jak dostać się do modułu srs. Wyszło uszkodzenie wewnętrzne modułu.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Taśma airbag

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq