Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dziwnie chodzi układ wspomagania

VII

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minolta

Minolta
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • SkÄ…d:Malbork
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:44, 22.07.2019

Witam 

SzukaÅ‚em i nie znalazÅ‚em co by to mogÅ‚o być 

Ostatnio mam taki objaw że cieżko chodzi kierownica , pÅ‚yn jest pompa sÅ‚ychać że chodzi ale np jak skrÄ™cam w lewo to lżej pracuje kierownica, natomiast w prawo to już ciężej, ponadto po skrÄ™cie kierownicÄ… w czasie jazdy nie wraca do pierwotnego stanu na wprost jazdy muszÄ™ jÄ… sam odkrecać, nic nei cieknie na maglownicy bo sprawdzaÅ‚em sucho. Drugie co zauważyÅ‚em to na wyÅ‚Ä…czonym silniku jak ruszam kierownicÄ… lewo - prawo takie krótkie ruchy to sÅ‚ychać puk puk , Å‚apaÅ‚em za drÄ…zek kierowniczy od maglownicy i ma luzy wiÄ™c chyba może być to. i po trzecie lewa opona od zewnÄ™trznej zdarta i podczas jazdy nie jest stabilna Honda musze kontrować caÅ‚y czas kierownicÄ… . JakieÅ› pomysÅ‚y ? 

Pozdrawiam 

Mario


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 16:00, 22.07.2019

1. Słabo szukałeś
2. Dolne sworznie kiedy zmieniane
3. Zmiana opon i na ustawienie zbieżności. Nie przywaliłeś nigdzie?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Minolta

Minolta
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • SkÄ…d:Malbork
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:25, 22.07.2019

1. Słabo szukałeś
2. Dolne sworznie kiedy zmieniane
3. Zmiana opon i na ustawienie zbieżności. Nie przywaliłeś nigdzie?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Witam 

Dolne sworznie nie zmienianie były bo auto rok temu kupiłem,, byłem na przeglądzie na szarpakach i było wszystko ok. przeszedl przegląd nigdzie nie przywaliłem. Ale najbardziej mnie jeszcze niepoki to ciezko chodząca kierownica ?


  • 0

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 16:46, 22.07.2019

To kupuj sworznie i nie jeździ do ich zmiany. Jak nierowbica nie wraca to masz już zatarte sworznie i w każdej chwili może się urwać lub wypaść. Zmień sworznie i dopiero szukaj dalej

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 Minolta

Minolta
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • SkÄ…d:Malbork
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:11, 22.07.2019

Ok to zakupujÄ™ sworznie dolne prowadzÄ…ce . Jakiej firmy polecasz ? 

Dzięki z góry za odpowiedź :)


Użytkownik Minolta edytował ten post 17:25, 22.07.2019

  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 17:33, 22.07.2019

http://www.accordklu...h&fromMainBar=1


  • 0

#7 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • SkÄ…d:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 08:56, 23.07.2019

Kupuj sworznie i pół auta w ciemno....

 

Jakie masz opony? rozmiar? Jeśli większe niż 205/55 R16 to będzie ciężej. Dodatkowo skontroluj ciśnienie w oponach 2.3-2.4bar. Jakim autem jeździłeś wcześniej? W accordzie jest wspomaganie hydrauliczne, nie kręci się za lekko kierownicą. Np jak jeździłem nowym civiciem ze wspomaganiem elektrycznym i przesiadłem się do accorda to myślałem, że kręce kołem kierowniczym jakiegoś ZETORA tak ciężko, z czasem się przyzwyczaiłem, ale lekko specjalnie nie jest. :)

 

Puk puk na wyłączonym silniku raczej normalne w hondach.

 

Wracanie kierownicy - skontroluj ustawienie geometrii kół, jakaś regulacja luzu na maglu jest, żeby lepiej wracała, ale może pukać wtedy maglownica(śruba regulacyjna na maglu) U mnie też perfekt nie wraca, zależy jaki zakręt i prędkość, norma...


  • 0

#8 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 10:48, 23.07.2019

 

Wracanie kierownicy - skontroluj ustawienie geometrii kół, jakaś regulacja luzu na maglu jest, żeby lepiej wracała, ale może pukać wtedy maglownica(śruba regulacyjna na maglu) U mnie też perfekt nie wraca, zależy jaki zakręt i prędkość, norma...

 

Jaka regulacja jest na maglu żeby kierownica lepiej wracała?

 

 

Ja nikogo nie straszę, poczytajcie sobie o takich co pojechali sprawdzić dolne sworznie i niby żadnego luzu nie było a sworzeń wypadł chwilę później.

Jak mechanik czy diagnosta sprawdzi sworznie jak w vagach to możesz nie wyjechać z takiego warsztatu  bo wyskoczy przy przejeździe przez rolki albo co gorzej w czasie jazdy. W Hondzie jak nie jesteÅ› pewien robisz sworznie w ciemno bo one bardzo szybko od pierwszych objawów potrafiÄ… wyskoczyć. A takim objawem jest no nie wracanie kierownicy.


  • 0

#9 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • SkÄ…d:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:52, 23.07.2019

Zawsze zmieniam sworznie jak kupuje Honde, mam komplet góra dół nowe CTRy to wiadomo :)

 

Regulując śrubą do kasowania luzu na maglu kierownica powinna będzie lepiej wracać jak się tą śrubę poluzuje, ale mogą pojawić się pukania maglownicy, trzeba z wyczuciem.


  • 0

#10 Minolta

Minolta
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • SkÄ…d:Malbork
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:12, 23.07.2019

Hello sworznie zakupione firmy 555 . WczeÅ›niej kierownica wracaÅ‚a ,akurat Hondami mam sposobność przez ojca jeździć od 1996 co prawda civic z czego dwie byÅ‚y prosto z salonu i w nich też wraca kierownica. Ja wziÄ…Å‚em Accorda bo mi siÄ™ zawsze podobaÅ‚ i ma te auto fajny styl plus silniki sÄ… mega :)  LubiÄ™ ich mruk :) akurat koleżanka z pracy ma takÄ… samÄ… hondÄ™ jak ja ten sam rocznik ten sam silnik i mówiÄ™ dawaj kluczyki wsiadÅ‚em pierwszy skrÄ™t kierownica wraca w poÅ‚ożenie pierwotne i lżej chodzi wspomaganie. 


  • 0

#11 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • SkÄ…d:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 13:13, 23.07.2019

Hello sworznie zakupione firmy 555 . WczeÅ›niej kierownica wracaÅ‚a ,akurat Hondami mam sposobność przez ojca jeździć od 1996 co prawda civic z czego dwie byÅ‚y prosto z salonu i w nich też wraca kierownica. Ja wziÄ…Å‚em Accorda bo mi siÄ™ zawsze podobaÅ‚ i ma te auto fajny styl plus silniki sÄ… mega :)  LubiÄ™ ich mruk :) akurat koleżanka z pracy ma takÄ… samÄ… hondÄ™ jak ja ten sam rocznik ten sam silnik i mówiÄ™ dawaj kluczyki wsiadÅ‚em pierwszy skrÄ™t kierownica wraca w poÅ‚ożenie pierwotne i lżej chodzi wspomaganie. 

Jakie felgi i opony?


  • 0

#12 Minolta

Minolta
  • Forumowicz
  • 46 postów
  • SkÄ…d:Malbork
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:23, 23.07.2019

Felgi Aluminiowe opony Michelin Primacy 3  205/55 R 16 , ciÅ›nienie sprawdzone jest wszÄ™dzie jak należy. 


  • 0

#13 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:20, 23.07.2019

Jakoś w czasie jazdy nie czuję różnicy między 16 a 18/19 calami w oporach na kierownicy... Dopiero przy skręcaniu w miejscu stojąc, lub się powoli tocząc jest różnica.

Ciężko wracając kierownica to najczęściej sworznie, także jak wyżej kolega napisał bo jak zgubisz koło to może się źle skończyć, a nie gdybać nad wielkością kół.

Sworznie powinny być zmienione zaraz po zakupię, tak jak wszystkie płyny, łącznie z płynem od wspomagania (oryginalny)
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#14 lukasrz

lukasrz
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • SkÄ…d:LUBLIN
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS -35mm
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 20:34, 23.07.2019

To chyba jeździsz amerykanskimi autostradami gdzie są proste drogi bez zakrętów i kolein a parkujesz na środku autostrady a nigdy na osiedlu czy pod sklepem...
  • 0

#15 Åšlepak

Åšlepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • SkÄ…d:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 21:00, 23.07.2019

Zacznij czytać ze zrozumieniem.
Napisałem wyraźnie kiedy jest zauważalna różnica. Uwagi po czym jeżdżę itp. proszę zachować dla siebie. A następny taki post będzie premiowany!

Faktycznie 4cm różnicy na przedniej osi to dramat względem 205/50/16 i będę montował kierownicę od stara żeby lżej się kręciło, bo zarówno na 17/18/19 calach mam opony 225.
Do 7 gena mało kto zakłada szersze.


Poza tym co napisałem żeby zrobić konieczne jest ustawienie zbieżności, bo zdarta opona od zewnątrz to nie jest normalne zjawisko. Przy okazji warto sprawdzić tuleje w dolnych wahaczach i mieć w pełni sprawne (bez luzów) zawieszenie przed geometria.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq