Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Gazownik - serwis Śląsk

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 baHu89

baHu89
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:27, 24.06.2019

Jutro jeszcze po pracy jadę do Auto mix w Skrzyszowie. Słyszałem parę dobrych słów o tym punkcie więc z ciekawości pojadę. Jedynie odległość od mojego miejsca zamieszkania i ewentualnego serwisu trochę odstrasza, 64 km.
  • 0

#17 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 07:59, 25.06.2019

nie zakładaj świec boscha, ta firma dobra była kiedyś, teraz produkują shit i to na dodatek drogi shit, bo marka (wyrobiona za starych dobrych czasów) a jakże - zobowiązuje żeby tanio nie było... do hondy montuje się albo NGK albo DENSO, model świecy zgodny z wytycznymi, no i ważne żeby kupić oryginały z Japonii bo jest dużo podróbek, ngk produkowane w Francji wg internetowej opinii są gorszej jakości...

kto ci powiedział że do K serii powyżej pewnych obrotów musi być dotrysk? jeżeli rzeczywiście jest potrzebny to znaczy że instalacja jest źle dobrana, gazmajster ma wystroić na AFR i silnik po poprawnym wystrojeniu bez obaw można kręcić do odcinki ma LPG bez żadnych dotrysków, lubryfikacji i innych wynalazków, które gdyby rzeczywiście były wymagane to prawie całe niniejsze forum miałoby uwalone silniki,  poczytaj i sam oceń ilu z nas ma zapięte te "dobrodziejstwa", trzymaj się daleko od majstra który opowiada takie bajki, świadczy to tylko o tym że nie potrafi wystroić i "zapina" dotrysk żeby nie było draki...


Użytkownik rafisz edytował ten post 08:14, 25.06.2019

  • 0

#18 Brewiarz

Brewiarz
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport/Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 25.06.2019

Gazownik polecał NGK ale że w hondach były Denso także obie są ok oczywiście lepiej wybrać te lepsze.  W Auto-mix też pytałem ale cena 3300 czy nawet 3500 to trochę przesada gdzie za 2700zł można mieć to samo i jeszcze każą dopłacać 200-300zł za wlew pod klapką  :dobani:, ale z gadki pełna profeska to trzeba przyznać i opinie też pozytywne. Co do dotrysku benzyny to temat wałkowany był na forum i jak nie trzeba to po co? Dobra instalacja i wystrojenie wystarczy żeby do odcięcia był tylko gaz. No ale każdy ma swoje zdanie.


  • 0

#19 baHu89

baHu89
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:16, 26.06.2019

Gazownik polecał NGK ale że w hondach były Denso także obie są ok oczywiście lepiej wybrać te lepsze.  W Auto-mix też pytałem ale cena 3300 czy nawet 3500 to trochę przesada gdzie za 2700zł można mieć to samo i jeszcze każą dopłacać 200-300zł za wlew pod klapką  :dobani:, ale z gadki pełna profeska to trzeba przyznać i opinie też pozytywne. Co do dotrysku benzyny to temat wałkowany był na forum i jak nie trzeba to po co? Dobra instalacja i wystrojenie wystarczy żeby do odcięcia był tylko gaz. No ale każdy ma swoje zdanie.

 

Dokładnie mam taką samą refleksję po wizycie w Auto mix; cena 3500 i sporo km więc dałem sobie spokój do tego niezwykle pewny siebie szef zmieniający tematy dot. pytań o szczegóły.
Wybór padł na autoryzowany punkt STAGa za cenę poniżej 3 tys. zł. -QNEXT PLUS + reduktor AC R01 250 (czerwony) + wtrysk. AC W02 lub W03.
Teraz pytanie jakie macie poj. butle i ile km na nich robicie, ew. w jaką pojemność próbować zakładać.
Kolejne pytanko dot. świec tzn. sporo osób pisze o tym żeby założyć zwykle iskrowe świece NGK lub Denso, co się dzieje z tymi irydami Boscha ? Tutaj dostałem też informację, że na tych z Bosha świecach na instalacji można robić 30k przebiegu i dopiero wymieniać


  • 0

#20 Marcino Accord viii

Marcino Accord viii
  • Forumowicz
  • 88 postów
  • Skąd:Rudnik Nad Sanem
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:45, 26.06.2019

Co do świec jak zakładałem LPG auto miało 58 tkm.gazownik powiedział że pasowało by wymienić świecie więc zmieniłem na ngk irydowe made in japan. Teraz samochód ma 112tkm.i jak na razie gazownik nic nie wspomina o wymianie świec a przeglądy mam co ok. 12 tkm.i co ok. 8 miesięcy. Ale może profilaktycznie przy następnym przeglądzie wymienię świece.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#21 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 09:01, 27.06.2019

 Tutaj dostałem też informację, że na tych z Bosha świecach na instalacji można robić 30k przebiegu i dopiero wymieniać

 

się uczepiłeś tego boscha, który prawie cały asortyment klepie w chinach, masz japońskie auto montuj japońskie części, zwykłe NGK za 15 pln/szt. robią taki przebieg (30 kkm) bez mrugniecia okiem, a iryda NGK spokojnie 60 kkm wytrzymuje (na gazie żeby nie było niedomówień)... jak chcesz mogę ci pstryknąć fotkę jak wyglądają po takim właśnie przebiegu


  • 0

#22 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 09:33, 27.06.2019

W civicu 1,4 2001 rok z lpg zwykłe niklowe NGK wymieniam co 50 tyś, teraz od niedawna niklowe denso i też nie mam zamiaru być nadgorliwym. W Accordzie z lpg platynowe beru(80 zł za komplet) i też nie będę się spuszczał i po 50 tyś dopiero wymienie i być może to będą bosh irydowe lub denso niklowe, nie mam zamiaru bulić kilka stów za świece, co najwyżej max 100 za komplet. Podstawa to sprawdzenie raz na 10 tyś km czy przerwy między elektrodami są prawidłowe(0,9mm).


Użytkownik gkill edytował ten post 09:34, 27.06.2019

  • 0

#23 baHu89

baHu89
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:41, 01.07.2019

Panowie świece denso skj20dr czym się różni model M11 od M11S? Które macie, polecacie do LPG?
  • 0

#24 Brewiarz

Brewiarz
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport/Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:48, 01.07.2019

Ja zmieniałem w tym roku na irydowe denso (które według jakiejś strony były fabrycznie w 2.4) ale czy to były M11 czy M11S to nie mam pojęcia. Dane niby te same podane na stronach, trzeba by do nich napisać albo do jakiejś hurtowni czym się różnią poza dostępnością i ceną :D 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq