Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

welur czy skóra?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#16 unpredictable

unpredictable
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:40, 11.06.2010

ja mam czarną skórę. co prawda dop. pół roku. jedynym moim problemem jest konieczność częstej konserwacji. tzn. cały samochód raz na 6 miesięcy, a fotel kierowcy (najczęściej używany) co ok. 1-2 miesiące. łatwo się czyści. zimą podgrzewam fotel (2 minuty i jest ok). latem klimatyzacja. gorzej jest jak cały dzień postoi w słońcu. szczególnie dzisiaj (37st w cieniu). tyłek się ani mi ani mojej żonie do fotela nie lepi. dodam, że w najnowszym accordzie siedzenia mają fajną perforację i wszystko ładnie oddycha :). śladów zużycia brak (zobaczymy za 3 lata ;P )
  • 0

--------------------------------------
Modyfikacje:
Przyciemnienie szyb - 12%
Światła dzienne/DRL - moduł QUASAR CLM02-CAN
Trzeci stop LED (HONDA part. no. 34270-SNC-A02)


#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:25, 11.06.2010

Polecam tylko skórę którą posiadałem w prawie każdym aucie czarną, pięknie wygląda i wygodnie się siedzi .
Co do zastrzeżeń że gorąco jest w lecie to nie problem klima i niebawem jest zimno, dodatkowo w każdym mam
taki sam alarm z odpalaniem w kluczyku i kilka min przed wyjściem uruchamiam auto w lecie na klimie a w zimie na gorącym .
Nigdy nie zamieniłbym auta ze skórą bez skóry, szczególnie w tych lepszych autach gdzie jest wentylowana i ogrzewana .
  • 0

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:22, 12.06.2010

Przyłącze się do kolegów - ja mam skórę i nie narzekam, latem klima załatwia sprawę - zimą podgrzewane siedzenia, jak się dba o nią to wygląda ładnie, jak masz dziecko łatwiej będzie ci coś zmyć ze skóry niż prać tapicerkę po jakimś upuszczonym jedzonku.
Ja następne autko tylko w skórze - marzy mi się jasna!
  • 0

#19 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • SkÄ…d:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:48, 13.06.2010

Przyzwyczaja się człowiek do luksusu :) Również nie zamieniłbym skóry na welur.
No offence, but.. dla mnie to pytanie jak .. Co wolicie - taboret czy welur w Hani? :mrgreen: ;-)
  • 0
"The faster you go, the shorter you are. "

#20 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • SkÄ…d:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:52, 13.06.2010

Sorry ale skóra ma tylko jedną przewagę nad materiałem łatwiej się czyści :!:
WADY SKÓRY
1 w zimie zimna i śliska (pomaga podgrzewanie ale np z tyłu podgrzewania nie ma w niektórych samochodach niższych klas
2 w lecie dramat nagrzewa się człowiek, przykleja i poci ZERO oddychania przez skórę pomaga tylko wentylacja siedzeń ale takie rzeczy to tylko w erze ew. w S-klasa, A8, BMW 7 itp

Nie ośmieszajcie się że skóra jest lepsza od materiału bo nie jest. jest tylko szlachetniejsza ale ma dużo więcej wad niż zalet.
Żeby nie było mam X3 w jasnej skórze fotele bez wentylacji... dziś zrobiłem nią 100km za 4 dni jadę nad morze... DRAMAT żałuje że do Accorda BOX-a na dach nie kupiłem teraz już nie będę kombinował :-/

Więc proszę się nie ośmieszać pisząc że w lecie klima załatwia problem skórzanych siedzeń chyba że sobie suchy lód w majtki wkładacie i na plecy :r
  • 0
F1

#21 Kitos

Kitos
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • SkÄ…d:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 13.06.2010

chyba że sobie suchy lód w majtki wkładacie i na plecy :r

:lol:
osobiście tak nie twierdzę, ale hmm mnie to wali, owszem grzeje w plecy, ale jakbym miał z tego powodu płakać, to bym faktycznie odpalił na klimie i czekał z boku 15 minut aż się schłodzi :mrgreen:

1 w zimie zimna i śliska (pomaga podgrzewanie ale np z tyłu podgrzewania nie ma w niektórych samochodach niższych klas

a co mnie obchodzi brak podgrzewania z tyłu? ja tam nie jeżdżę :!: :mrgreen:
śliska? nic takiego nie odczułem, nie wiem.. może w spodniach ortalionowych w zimie jeździcie :roll: Mnie się tam jeansy nie ślizgają.

Nie ośmieszajcie się że skóra jest lepsza od materiału bo nie jest. jest tylko szlachetniejsza ale ma dużo więcej wad niż zalet.

Dla mnie jest lepsza i już. Dlaczego? Gdyż analiż - NIE przeszkadza mi fakt jej nagrzewania się, NIE przeszkadza mi fakt że jest zimna w zimie - NIE odczuwam tego - a ani rajtek ani kalesonów w zimie nie zakładam :-P
Siedzi mi siÄ™ WYGODNIEJ, wyglÄ…da lepiej, nie brudzi siÄ™ tak.

To jest kwestia gustu i już, co dla kogo jest bardziej praktyczne i ładniejsze. Trzeba też dodać, że z reguły działa zasada "moje jest lepsze!" ;-)
  • 0
"The faster you go, the shorter you are. "

#22 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • SkÄ…d:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:26, 13.06.2010

jasne :r fakt niektórym to nie przeszkadza że wychodzą z samochodu z mokrymi plecami i dupą właśnie przez brak wentylacji podczas siedzenia na skórze :mrgreen:
najfajniejsza opcja to skórzane boczki a środek foteli w materiale.
  • 0
F1

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:01, 13.06.2010

w największy upał z welurową tapicerką w aucie też wyjdziesz z mokrymi plecami - niestety taka fizjologia, niezależnie na czym siedzisz.

jedni wolą skórę inni welur - zależy od gustu.
  • 0

#24 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • SkÄ…d:Warszawa
  • Silnik:2.5
  • Wersja:XT
  • KM:stadko :-)
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Lodówka
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:15, 13.06.2010

Ja tam wymienilem welur na skore i powiem tak...

Na welurze i na skorze tak samo plecy sie poca.
Skore latwiej wyczyscic
Skorzany fotel lepsze ma trzymanie boczne niz welurowy (przynajmniej w VI genie)
Na skorze jeszcze nie zdarzylo mi sie by dupa sie slizgala (czy to lato czy zima)

Skora na moich fotelach wyglada super (zero przetarc czy jakiegos walkowania, wygniecanie czy cos takiego) mimo ze jest z 99 roku ;-)

Czy lepsza od weluru hmm... ??
Kazdy sam musi zdecydowac ;-) Ja nie narzekalem na welur i nie narzekam na skore ale bardziej skora mi sie podoba ;-)
  • 0
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#25 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • SkÄ…d:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:24, 13.06.2010

ja na codzień użytkuję samochód ze skórą i bez ten ze skórą (jasną) ma jeszcze czarny lakier i powiem wam że samochód wygląda rewelacyjnie ale powiedziałem sobie NIGDY WIĘCEJ czarnego samochodu nie chcę i nigdy więcej skóry :!: no chyba że wentylowana.
  • 0
F1

#26 www.gom.pl

www.gom.pl
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • SkÄ…d:Gdynia
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 13.06.2010

Dziwne niektóre rady jak na odpowiedź dla kogoś kto chce kupić nową accord - bo w nowym accordzie nie ma do wyboru ani alcantary, ani weluru. Jest tylko zwykły materiał lub zwykła skóra z perforacją.
  • 0

#27 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • SkÄ…d:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 13.06.2010

no to zacznijmy od początku że skóra z Accorda niewiele z prawdziwą skórą ma wspólnego :mrgreen:
  • 0
F1

#28 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • SkÄ…d:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:12, 14.06.2010

tak w temacie skory wbije z zapytaniem czym czyscicie a jak jest juz taki watek to prosze o linka :)
Ogolnie to dla mnie wygodniejsze jakies sa te fotele skorzane CHociaz najlepsze porownanie byloby siedziec w tym samym fotelu ze skory i weluru i ma sie prowonanie no i jasna skora sie tak nie nagrzewa jak czarna a poza tym lubie miec ciepelko w dupke :mrgreen: Hehe fajnie sie jezdzi z klima i podgrzewaniem fotela :-P
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:14, 14.06.2010

http://www.accordklu...czyszczenie skóry
  • 0

#30 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • SkÄ…d:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 18:22, 14.06.2010

Ja tam w sumie zgadzam sie z Malinem. Niedlugo bede robil nowa tapicerke w swoim Acco. I mialem do wyboru co chce. Porozmawialem z fachowcami tu i uwdzie i po niedlugim namysle webralem alcantare. Po calosci... w dwoch kolorach. Ten material uzywany jest w sporcie. Trzyma najlepiej a to dla mnie wazne - nie po to sa kubelki, zeby je w krowe obszywac (choc wiele prestizowych marek udowadnia ze jes tinaczej na sile pakujac skroe do sportowych pozadow... tylko po to zeby nie bylo ze tanio) . Dobra alcantara jest niemal jak skrora jesli chodzi o utrzymanie czystosci. Nie przepuszcza wody i wystaczy mokra sciereczka i wiekszosc zabrudzen od tak zejdzie. Tez sie zuzywa ale w zupelnie inny sposob.
Skora w samochodzie to tylko taki bajer. Proba uczkniecia kawalka luksusu... tak troche na sile, jak powiedzialem. Bo zalety skory o ile sa to po 5 latach wyparte sa calkiem przez wady.
Skóra - nie! :-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq