Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Problem z alarmem po montażu LPG

VII alarm migacze

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 adam12345adam

adam12345adam
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 06.11.2018

Witam, mam problem z alarmem w samochodzie oraz migaczami przy zamykaniu auta. Po zamknięciu samochodu z pilota bądź z kluczyka, nie uzbraja się alarm ani nie migają migacze, jak to miało miejsce przed instalacją gazu (3 mignięcia na zamknięcie auta i raz na otworzenie, oraz migała lampka od alarmu) . Druga rzecz z tym jest taka, że gdy odpalę auto, ruszę nim do przodu kawałek (samo odpalenie i zgaszenie nic nie daje) i od razu go zgaszę i zamknę samochód z pilota, migacze zaczynają migać oraz czerwona lampka od alarmu, po ponownym otworzeniu i zamknięciu auta sytuacja się powtarza, migacze nie dają o sobie znać ani nie świeci się lampka od alarmu. Co może być przyczyną? Jak to naprawić? Dodam, że licznik od kilometrów który mam ustawiony na automatyczne zerowanie po tankowaniu sam się zeruje za każdym razem gdy odpalę auto, może to jest jakoś powiązane. Szukałem w internecie oraz na forum i nie znalazłem podobnego przypadku, z góry dziękuję za pomoc.

 


  • 0

#2 adam12345adam

adam12345adam
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:42, 08.11.2018

Auto było podpinane pod komputer u gazownika oraz mechanika z oprogramowaniem do hondy, obaj nic nie znaleźli. Wszystkie czujniki sprawne, brak jakichkolwiek błędów. Może ktoś miał podobny przypadek?

I gdzie znajdę centralkę od alarmu? może tam coś nie kontaktuje, lecz nie wiem gdzie tego nawet szukać i jak to wygląda.


Użytkownik adam12345adam edytował ten post 19:43, 08.11.2018

  • 0

#3 rafalb1994

rafalb1994
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:01, 15.12.2018

Problem aktualny? Może gazownicy wpieli zasilanie LEDa po zapłonie właśnie gdzieś w alarm co przyczyniło sie do problemu?
  • 0

#4 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:13, 15.12.2018

Miałem akurat to samo po montażu instalacji lpg, gazownik musiał skorzystać z usług elektryka. Podobno rozłączyli jakąś kostkę od centralki alarmowej podczas montowania wyłącznika gazu. Ja miałem zamontowany w tym małym schowku pod przyciskiem VSA po lewej stronie.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, alarm, migacze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq