Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wybór opon

VII opony wybór

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16 mondass86

mondass86
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type R
  • KM:220
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:14, 26.04.2018

Dunlop prezentuje się najkorzystniej być może dlatego że w teście nie ma nowych opon, które pojawiły się w tym roku na rynku:)

 

Warto wiedzieć zanim się kupi że przynajmniej są, bo już czytałem że ktoś planuje primacy 3 kupić a na rynku właśnie się pojawiły czwórki.

 

 

Pozostałe nowości:

Yokohama v701

Więcej o ich tutaj http://yokohama-onli...van-fleva-v701/

 

Bridgestone t005

Więcej o ich tutaj http://www.bridgesto...y-turanza/t005/

 

wspomniane Michelin primacy 4.

Więcej o ich tutaj http://wulkanista.pl...elin-primacy-4/


  • 0

#17 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 15:19, 26.04.2018

Spox smigajcie dalej na takich oponach ;) przetestowaliśmy nordexxa w ulewie i deszczu na autostradzie. Brak jakich kolwiek zarzutów. Idą jak burza. Porównywalnie z vredestein ultrac vorti w audi. Nie mam pytań;)
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#18 Kaucz`u

Kaucz`u
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:39, 26.04.2018

Spox smigajcie dalej na takich oponach ;) przetestowaliśmy nordexxa w ulewie i deszczu na autostradzie. Brak jakich kolwiek zarzutów. Idą jak burza. Porównywalnie z vredestein ultrac vorti w audi. Nie mam pytań ;)

Porównywanie Nordexxów do Vredków to trochę przesada ;). Ciekaw jestem jak będą zachowywać się po jednym sezonie. Kolega z firmy założył do Astry i też póki co sobie je chwali :)


  • 0

#19 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 22:47, 26.04.2018

Nie mam porównania w dalszej eksploatacji więc pisze na bieżąco;) są ciche, przewidywalne na suchym i mokrym.

Jasne opony za 600 nie mogą być tak dobre jak te za 1800 ale... moi rodzice w civicu VIII gen użytkują swego czasu mocno zachwalaną Atlas Sport Green. Opona przejechała 30 tyś km.. zużycie znikome a parametry nadal trzyma. Nie zmurszały, nie ząbkuja więc są modele, które jak kto mówią czasem im wyjdą. Mam wrażenie że takie są też nordexxy

Użytkownik skubiszek edytował ten post 22:54, 26.04.2018

  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#20 mondass86

mondass86
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type R
  • KM:220
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:07, 27.04.2018

Coś tam o oponach myślałem że wiem, ale z tym nordexem to mnie zaskoczyliście. W sumie marka bardzo mało znana, bo ja słyszałem ją wczoraj dopiero po raz pierwszy no może drugi. Poczytałem sobie w googlu tu i tam i faktycznie nie musza być najgorsze. Zakładam że skoro z Danii to pewnie lepiej im w zimie będzie szło niż latem, no ale w PL brakuje im marketingu.


  • 0

#21 Misiek123

Misiek123
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Siedlce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:T5
  • KM:245
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:S60
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 10:39, 27.04.2018

(...)pomyśl nad Daytonem Touringiem 2. Nie wiem czy to nowość czy nie ale jak wspomina Kauczu produkowana przez koncern Bridgestone.

 

 

Hej :)
Nie lepiej dołożyć 100, czy 200 zł do kompletu lepszych opon?
Zakładając, że pojeździsz na nich 4-5 lat wychodzi max 40-50 zł rocznie, czyli jedno dobre piwo miesięcznie...
Ja przy takich wyborach przypominam sobie słowa, które ktoś kiedyś zacytował na forum - opony stanowią jedyne połączenie samochodu z drogą...
(...)

 

 

Wiem, że to już miesiąc po powyższych postach (czyli opony zapewne już kupione), ale zostawię posta przyszłościowo:

 

W przypadku mojej VII zadziałało 3C, czyli cenaczynicuda - kupiłem Daytony Touring 2, bo mniej niż 200zł za oponę 225/45/17.
I to był błąd. O ile dźwiękowo jest znośnie (nie oczekiwałem rewelacji) i przyczepność na suchym jest "ok", o tyle na mokrym jest dramat. Nawet na lekkich łukach przy niewielkich prędkościach wynosi na zewnątrz... Przy zjeździe z autostrady i łuku 270st. na zimówkach (Toyo) szło bez problemu, a tu... brak słów.

 

I w bonusie: coś mnie wewnętrznie trafia, jak widzę teraz na alledrogo np. Uniroyale Rainsporty3 (które mam na innym aucie w tym samym rozmiarze i są o niebo lepsze) za ok.1000zeta, czyli... flaszkę dobrego łyskacza więcej niż za Daytony.


  • 0

Aktualnie na Accord'owej tapecie: CU3 '09 EXEC+ MT "Matkowóz na sterydach",

 

a mi się zavolviło w głowie, po CL9 przyszedł czas na S60 '15 T5.


#22 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 21:59, 02.05.2021

Dobry wieczór, żeby nie było, że jestem wielbicielem tylko chińskich opon, ponieważ śledzę na bieżąco również i inne nowości oraz niewykluczone, że kupię coś markowego z wyższej półki następnym razem, to teraz wstawiam ten filmik, w którym jako ciekawostka jest wzmianka o Nokianie, którego produkcja będzie odbywała się tylko w Rosji (oby to wyszło na dobre tym oponom), ponieważ w Finlandii maszyny są demontowane i fabryka wygaszana pomału jest lub będzie.
Za to ich centrum testowe odnośnie opon letnich będzie na Teneryfie w Santa Cruz:



Pozdrawiam
  • 0

#23 Sastiel

Sastiel
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:1.8
  • Wersja:V
  • KM:115
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:31, 29.05.2023

Ja zastanawiam się nad Goodyear i Hankook. Jakie macie doświadczenia z tymi oponami? Wcześniej przyznam (shame on me) kupiłem używki na olx i bardzo gorzko tego pożałowałem. Dość szybko niestety. Teraz szukałem opony do ciągnika to zauważyłem, że na hurtopony.pl mają też do osobówek gumy i zamierzam zamówić razem z tymi do ciągnika. Tylko myślę które. Nie chcę wielosezonowych typowo na lato, wczesna jesień. Co doradzicie?


  • 0

#24 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 12:55, 29.05.2023

Pytanie brzmi jaki model, bo każda z tych marek ma różne klasy opon. Po zwykle modele, a kończąc na uhp czy uuhp. Rozmiar? Indeks prędkości?nośność. To wszystko ma znaczenie

Poczytaj:

http://www.accordklu...p/#entry1042097
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#25 Sastiel

Sastiel
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:1.8
  • Wersja:V
  • KM:115
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:38, 05.07.2023

Wiesz co pogrzebałem sobie w tym sklepie w filtrowaniu do modelu pojazdu i zalecali mi rozwiar 185/704R14. Wybrałem ostatecznie Kormorana za 265zł od sztuki także jestem zadowolony. 


  • 0

#26 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 16:10, 05.07.2023

Goodyear/Hankook a Kormoran, to jednak inna półka opon zupełnie.
  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#27 AdiK

AdiK
  • Klubowicz
  • 10 postów
  • Skąd:ZMC
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:54, 09.07.2023

I jak kolego zakupiłeś coś ? Ja miałem na 17 225/50 R17, jeździło się bardzo dobrze i fajnie wypełniała wnęki (u mnie jest seria zawieszenie) według mnie bardzo dobrze to wyglądało. Możesz zobaczyć w moim profilu, jeśli nie działają fotki(na początku korzystałem z fotosika i mi wyłączał) to znajdę Ci i podeślę a teraz przesiadłem się na 225 45 R 17 (jest to bardziej standardowy rozmiar i był tańszy nie ukrywam) w komforcie jakiejś różnicy nie zauważyłem z wyglądu na początku bardzo mi się rzucało w oczy, że oponka jest mniejsza i jest większa przestrzeń między błotnikami a kołami, ale teraz się przyzwyczaiłem, choć kusi lekko zejść z wysokości...No ale do rzeczy ja polecam zdecydowanie Dębice(stosunek jakość-cena), ale o Kormoranie też nie powiem złego słowa kolega kupuje tylko Kormorany i lato i zimę. Miał je juz w Lexusie LS430 jak i Toyocie Rav4. Jeździłem z nim oboma tymi autami i nie mogę powiedzieć złego słowa nawet w ulewie dawały radę. A kolega z tych co noga z betonu cały czas... Pozdrawiam


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, opony, wybór

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq