Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Odwrotnie działające poziomowanie świateł

VIII xenon poziomowanie czujnik poziomowania

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#31 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 09:32, 25.09.2019

Jeżeli miałeś żle (niezgodnie z procedurą) ustawione światła, wymienione czujniki a nie skalibrowane ich położenie początkowe itp. to tak to można ująć że jej wykonanie może spowodować, że będzie (pozornie) jeszcze gorzej.

Jest to pomyślane tak, żeby regulację/kalibrację/serwis tego można było przeprowadzić w mozliwie tradycyjny sposób bez jechania do ASO i "podłączania pod komputer".

 

Gdy miałem uszkodzony czujnik z tyłu w VII to sterownik silniczkami ustawił swiatła maksymalnie do góry. Ktoś zmaiast to naprawić skręcił śrubami regulacyjnymi reflektory maksymalnie w dół, tak, żeby świeciły "dobrze" (choć cały układ nie działal i gdy miałem coś cięzkiego w bagażniku to oślepiałem).

Po wymianie czujnika i wykonaniu uczenia pozycji spoczynkowej, silniczki ustawiły się w połowie  więc teraz światła zaczęły świecić prosto w jezdnię przed autem. Musiałem pojechać na stację, żeby śrubami ustawili światła "dobrze". W tym rozumieniu wykonanie uczenia spowodowało, że procedura uczenia "popsuła" ustawienie świateł ale przywróciła układ do porpawnego działania.


Użytkownik klosz007 edytował ten post 09:44, 25.09.2019

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#32 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:48, 25.09.2019

iiiii wszystko jasne.
Thx!
/e12
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, xenon, poziomowanie, czujnik poziomowania

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq