Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dołożenie modułu HFT (Bluetooth) telefon honda VII

VII hft telefon bluetoth honda VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#46 tomazi78

tomazi78
  • Klubowicz
  • 752 postów
  • Skąd:Bełchatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort +
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 07:21, 05.02.2018

przecież piny od przycisków tel można wypiąć i przełożyć do swojej kostki i dalej dołożyć przewody tylko trzeba wiedzieć gdzie lecą

dokładnie tak - jak dokładałem oświetlenie do kierownicy, to było to samo, czyli trzeba było dołożyć jeden przewód do złącza zwijaka SRS od strony kokpitu


  • 0

#47 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:59, 21.02.2018

witam, dzięki za odp.

Michal21071984 wiem że muszę dołożyć dwa i wiem jaki kolor. jeden idzie do wtyczki BT (muszę jeszcze sprawdzić u mnie czy jest ten kabel) drugi natomiast idzie do małej zielonej wtyczki, która nie wiem gdzie jest w aucie.

Ja mam kierownicę z inną wtyczką niż ta która jest w zwijaku i dalej. Mogę to wszystko sobie przelutować ale tylko ten jeden kabel nie wiem gdzie idzie.

NA mojej fotce / instrukcji i opisie kabli jest taki punkt 4 co piszę o tej wtyczce że nie wiem gdzie to jest w aucie.

 

Duże utrudnienie u mnie jest bo w aucie mam inną wtyczkę od zwijaka i dalej niż to co mam w ręku. Dodatkowo kolory kabli są całkiem inne w aucie niż w ręku. Dla tego dużo dochodzenia mam z tym.

A może być tak że u mnie w aucie mimo że mam 2 kable mniej to mam wszystko podłączone? chodzi mi teraz o to czy ma znaczenie rocznik auta jaki posiadam a z jakiego mam te wszystkie dodatki i okablowanie na podłodze?


Użytkownik pomier edytował ten post 16:18, 21.02.2018

  • 0

#48 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:26, 20.05.2018

Witam,

odświeżam temat, na spokojnie podszedłem dziś do tematu i telefon hula jak trzeba :)

Można uznać dodanie modułu HFT za udane i zakończone.

okazało się że jednak w mojej instalacji było wszystko i nie zmieniałem zwijaka tylko dodałem przyciski w kierownicy i jeden pin z kabelkiem do wtyczki kierownicy dodałem. To wszystko wystarczyło by hania do mnie przemówiła :)

Pozdrawiam


  • 0

#49 jahrasta

jahrasta
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:RZE
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:07, 20.05.2018

gratulacje ;) fajnie jakbyś teraz zrobił manuala co i jak po kolei co trzeba dołożyć jakie kable itp. ;) wiem ze w temacie wcześniej jest dużo rzeczy opisanych ale co jeden spójny manual to nie rozrzucone info.
  • 0

#50 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:40, 20.05.2018

Witam,

odświeżam temat, na spokojnie podszedłem dziś do tematu i telefon hula jak trzeba :)

Można uznać dodanie modułu HFT za udane i zakończone.

okazało się że jednak w mojej instalacji było wszystko i nie zmieniałem zwijaka tylko dodałem przyciski w kierownicy i jeden pin z kabelkiem do wtyczki kierownicy dodałem. To wszystko wystarczyło by hania do mnie przemówiła :)

Pozdrawiam

 

no gratulacje  :)

teraz czekamy na mauala


  • 0

#51 wstretna

wstretna
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Kurde, nie wiem.
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:33, 22.05.2018

Oj przydałby się taki manual, przydał :)


  • 0

#52 tomazi78

tomazi78
  • Klubowicz
  • 752 postów
  • Skąd:Bełchatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort +
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 07:10, 22.05.2018

Witam,

odświeżam temat, na spokojnie podszedłem dziś do tematu i telefon hula jak trzeba :)

Można uznać dodanie modułu HFT za udane i zakończone.

okazało się że jednak w mojej instalacji było wszystko i nie zmieniałem zwijaka tylko dodałem przyciski w kierownicy i jeden pin z kabelkiem do wtyczki kierownicy dodałem. To wszystko wystarczyło by hania do mnie przemówiła :)

Pozdrawiam

...no właśnie. Zdjęć narobiłeś, manuali co i jak rozebrać, ale i tak nic z tego nie wynika, bo zakończyłeś ten manual że się nie da. Teraz piszesz że już masz, więc się da. Usuń zatem to co może wprowadzać w błąd, albo dokończ opis tak jak trzeba, żeby ktoś nie narobił sobie kłopotu


  • 0

#53 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 12:33, 29.05.2018

Witam, tak poprawię stary manual i dopiszę co i jak zrobić by dodać ten moduł.


  • 1

#54 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 10:19, 24.11.2018

Witam,

odświeżam temat, na spokojnie podszedłem dziś do tematu i telefon hula jak trzeba :)

Można uznać dodanie modułu HFT za udane i zakończone.

okazało się że jednak w mojej instalacji było wszystko i nie zmieniałem zwijaka tylko dodałem przyciski w kierownicy i jeden pin z kabelkiem do wtyczki kierownicy dodałem. To wszystko wystarczyło by hania do mnie przemówiła :)

Pozdrawiam

Hej :)

Wspomniałeś, że musiałeś dodać jeden kabel do wtyczki kierownicy - czy masz na myśli kabel w kierownicy od zwijaka do przyciskików, czy od zwijaka do wtyczki która wchodzi już w sam moduł BT? Zastanawiam się, czy do całej tej operacji trzeba demontować zwijak i kierownicę. 

Jak jeszcze wygląda sprawa wycięcia otworu w osłonie kierownicy pod dodatkowe przyciski? Tam są jakieś zaślepki czy trzeba to wyciąć "nożykiem" ?


  • 0

#55 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 21:19, 28.12.2018

pomier - jestem na etapie podłączania wiązki mikrofonu we wtyczce przy MICU - od mikrofonu przychodzi niebieski i różowy - od strony modułu BT zielony i różowy - jak podłączyłeś? różowy z różowym? 


  • 0

#56 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:46, 04.01.2019

pomier - jestem na etapie podłączania wiązki mikrofonu we wtyczce przy MICU - od mikrofonu przychodzi niebieski i różowy - od strony modułu BT zielony i różowy - jak podłączyłeś? różowy z różowym? 

Cześć, poradziłeś sobie już? pytam bo pytanie zadałeś jakiś czas temu a ja dopiero dziś odpowiadam.

ja mikrofon musiałem podłączyć tylko do głównej instalacji do wtyczki po lewej stronie pod kierownicą, na moich zdjęciach jest to tam pokazana i opisane.nie pamiętam dokładnie jak było z tymi kolorami.

Masz tu wszystkie zdjęcia z opisami jakie robiłem przy tym projekcie.

http://www.visualima...bt-manual-1.jpg

http://www.visualima...bt-manual-2.jpg

http://www.visualima...bt-manual-3.jpg

http://www.visualima...nual-zestaw.jpg

 

Co do kierownicy to musisz kupić te przyciski i wystarczy kupić z dwoma nie z czterema klawiszami !!!

obudowę plastikową kierownicy musisz naciąć ładnie a same klawisze przykręcasz do ramy kierownicy. Ja ostatecznie kupiłem całą kierownicę z tymi klawiszami od telefonu.

 

Dołożenie przewodu to tylko ten jeden przewód z tych dodatkowych klawiszy od telefonu do wtyczki w kierownicy trzeba podłączyć. Cała instalacja auta jak i zwijak ma ten jeden przewód dodatkowy położony :)

Jeszcze podświetlenie tych nowych klawiszy musisz podłączyć ale to nacinasz kabelek od innych klawiszy w kierownicy i się podłączasz.

 

 

Napisz mi czy masz tą wtyczkę pod kierownicą podpiętą w jakieś gniazdo czy sobie wisi luźno ? na moich fotkach jest to oznaczone jako "3B"

 

tu masz podłączenie mikrofonu kabelki różowy/niebieski do gniazda pod kierownicą po lewej stronie.

mikrofon.jpg

 

 

Pozdrawiam


Użytkownik pomier edytował ten post 14:15, 04.01.2019

  • 0

#57 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 23:25, 04.01.2019

Hej, dzięki za odp. 
Żona złamała nogę i zajmuję się dwoma małymi terrorystami. Więc montaż czeka. Mam już też zamówiony moduł BT z VIII wraz z kawałkiem kabla. 
Na tę chwilę mam zamontowane lampki z mikrofonem oraz kabel z mikrofonu (pochodzi prawdopodobnie z CRV) aż do wtyczki przy pedałach (kabla nie było tak samo jak u Ciebie). Wtyczka która była w aucie jest 10pinowa (angliki mają 12pin) tak jak na Twoim zdjęciu, i była wsunięta w gniazdo zamocowane na samej góry skrzynki bezpieczników (tak jak na zdjęciu 3b). Złączka to ma gniazdo i wtyk, są tam przewody (chyba) od lusterka samościemniającego, oraz wolne przewody do mikrofonu idące w kierunki modułu BT. Więc do niej, w te wolne miejsca podłączyłem dokładaną wiązke idącą z podsufitki z mikrofonu. Zielony z podsufiki połączyłem z zielonym w oryginalnym zniazdku przy MICU a różowy z różowym - tak samo wynika z Twojego rysunku. Analizowałem ESM, ale tam nie jest to jednoznacznie podane. 
 
Jak znajdę chwilkę - dam znać czy działa i jak mam to podłączone. dzięki za zaangażowanie :)

  • 0

#58 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:19, 05.01.2019

ok no to super że masz ogarnięte kabelki :) podeślij link z tym BT od VIII bo sam myślę o zmianie właśnie na ten moduł.

Ten od VII też działa jak na razie ok.


  • 0

#59 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 23:15, 27.01.2019

Cześć Wam. 

Moduł założony wszystko działa (fotki dorzucę) , ale brak dzwonka i szumy ... http://www.accordklu...i-do-vii/page-5


  • 0

#60 pomier

pomier
  • Forumowicz
  • 85 postów
  • Skąd:Płock / Sierpc
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:33, 31.01.2019

dzwonek ustawiasz głosowo w module BT w opcjach konfiguracji telefonu.

szumy natomiast to nie wiem ale może to być spowodowane kiepskim mikrofonem lub przewód który idzie od mikrofonu nie ma oplotu do masy. ten oplot to swoisty ekran dla dwóch przewodów sygnałowych w których idzie dźwięk.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, hft, telefon, bluetoth, honda VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq