Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Felgi 18" 7.5" ET60 Mazda, opony 225/45R18

VII felgi mazda 18 et60

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartas15

Bartas15
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:43, 05.10.2017

Hej wszystkim!

 

Temat rozchodzi się o te felgi:

 

https://www.google.p...VY09AWUkWBVUvM:

 

Można je w fajnej cenie dostać, nie widziałem jeszcze accorda na takiej feldze a chciałem taki setup na lato sobie złożyć.. i teraz moje pytania, jeśli mogę prosić o doświadczenia lub po prostu wiedzę :)

 

Czy ET60 nie będzie nigdzie obcierało tarło itd? (jeśli et nie ma na to wpływu zignorujcie pytanie)

 

Od czego tak naprawdę zależy komfort jazdy tj. wybieranie dziur nierówności, zostawiając w tle zawias.. czy 17" na profilu 45 będzie jeździć tak samo jak 18 na profilu 45? Czy ta "twardość" zależy od profilu opony czy od rozmiaru felgi? 

 

Czy waszym zdaniem ta felga będzie dobrze wyglądać do czarnego nadwozia? Czy jest ktoś w stanie zrobić virtual tuning bo temat VT umarł dwa lata temu ;)

 

Moje pytanie rodzą się z powodu tego, że wydaje mi się, że accord jest naprawdę twardym sztywnym i zwartym autem nawet na ori zawiasie jak u mnie, wczesniej jeździłem superbem i miałem tam 17" i w ogóle się tego nie odczuwało, jeszcze wcześniej jeździłem accordem VI i też było twardo ale nie aż tak, znajomy ma 407 SW na 18" feldze z 407 coupe na profilu 45 i jeździ się bajka, powiedziałbym, że jest bardziej komfortowo niż na mojej ori 16"..

 

Co o tym myślicie?


  • 0

#2 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1722 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 16:28, 05.10.2017

Ja mysle ze to jest zdecydowanie za duze ET. Moze nie bedzie problemu z ocieraniem gdyz felga nie jest mocno szeroka, ale zakladac to bez dystansow to slaby pomysl... za mocno sie schowaja te felgi mimo nie najgorszego wzoru. Dupy nie urywaja w sumie...

Oem Felgi od Acco maja 7"(albo 7.5?)i et 55 i wyglada to slabo.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Bartas15

Bartas15
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:32, 05.10.2017

To prawda, dupy nie urywają, ale wzór jest ładny, inny, ogólnie ta felga na mazda 6 siedzi bardzo fajnie, nie chciałbym zrobić ze swojego auta klasycznego accorda na felgach z fn2 albo takich typowych "szprychowcach" a to rozwiązanie nie jest drogie.. 

 

dystanse by pomogły?


  • 0

#4 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1722 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 23:01, 05.10.2017

Pewnie by pomogły, ale zakup felg + zakup dystansów, coś pewnie ~400 zł za same dystanse na jedną oś to robi chyba różnice... muszą też być naprawdę dobrej jakości żebyś nie miał problemu z biciem czy wibracjami.

Nie pamiętam ile szerokości ma fabryczna felga w Accordzie - 7, czy 7.5"... Jeśli ma 7" to felga wejdzie o 11 mm głębiej niż teraz i o 1 mm na zewnątrz. W przypadku 7.5" to cała felga przesunie się o 5mm czyli głebiej się schowa. Patrząc na OEM ET już nie jest dobrze, a co będzie jeśli będzie głębiej?

W którymś starym temacie znalazłem informację, że w przypadku ET 65 pozostaje raptem 2 mm miejsca, więc u Ciebie byłoby tylko lepiej i miejsca trochę więcej.

Na siłę bym nie pchał felg, których parametry są tak odległe od OEM bo efekt będzie odwrotny. Zresztą widzę, że skusiła Cię cena tych felg, no ale bez dystansów się nie obejdzie. Czyli finalnie zmiana felg nie jest już taka korzystna ;-)
  • 0

#5 Bartas15

Bartas15
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:11, 06.10.2017

Dzięki, że mnie uświadomiłeś bo nie sprawdzałem tego a nie spodziewałem się, że dystanse to taka droga sprawa, no to muszę polować na 17" chyba z civica type s, u AntonioPL tak pięknie siedzą, że nie mogę w to uwierzyć, że to tylko 17", dzięki serdeczne za pomoc. Prawdę mówiąc to zawsze byłem za rozwiązaniami "OEM" ale tutaj felgi wychodziły korzystnie dlatego się tak zainteresowałem.

 

A masz może doświadczenie w jakie parametry - ewentualnie nieoryginalnej felgi - celować, żeby nie była tak schowana?


  • 0

#6 soul

soul
  • Klubowicz
  • 1722 postów
  • Skąd:PARI
  • Silnik:J37
  • Wersja:Base
  • KM:Trzysta
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:YD2
Reputacja: 40
Super

Napisano 09:51, 06.10.2017

Coś w granicach ET42-45 będzie najbezpieczniej. Poniżej 40 już mogą wystawać, choć też zależy od szerokości felgi. 

 

Masz mase tematów w tym dziale, więc coś napewno dobierzesz :ok


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, felgi mazda 18 et60

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq