Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Honda Accord Tourer - elektryczna klapa jeszcze raz

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

#31 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:25, 12.08.2011

czyli część nr 1 (2)?:
Dołączona grafika
  • 0

#32 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:00, 13.08.2011

czyli część nr 1 (2)?:
Obrazek


:oki
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#33 DykuS17

DykuS17
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tarnów-OKOLICE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:07, 15.08.2011

mój problem jest troszkę inny, mam sedana i w drodze do Chorwacji pojawił się problem ... klapa otwiera się z pilota, tą wajchą obok fotela kierowy też, natomiast na bagażniku wciskając przycisk nic się nie dzieje :( blokada która jest przy tej wajsze jest wyłączona. Sugerujecie że przycisk się zepsuł ?
  • 0

#34 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:37, 30.08.2011

a więc dziś zdemontowałem te f...ing siłowniki. Rzeczywiście klapa bez nich waży chyba z tonę i ciężko ją jedną ręką utrzymać aby łba nie obcięła :k
Ale do rzeczy, próbowałem ścisnąć ten siłownik ręką o podłogę i nic!! Więc jak sprawdzić czy aby na pewno te siłowniki są do bani?? Lepo to pytanie głównie do Ciebie bo temat z tego co wiem przerabiałeś.
Jakieś pomysły na diagnozę??
pzdr
  • 0

#35 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:15, 30.08.2011

Nie bardzo wiem co Ci powiedzieć, bo ja miałem założone zamienniki i z nich wróciłem do oryginału. Ale zamienniki też miały coś około 90 kg siły, więc ciężko je było ścisnąć (właściwie nie było możliwości). Jeden mi nie wytrzymał i drugi nie miał już siły w pojedynkę utrzymać klapę. Może dałoby się ta siłę jakoś na prasie sprawdzić :-/
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#36 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:19, 30.08.2011

mój problem jest troszkę inny, mam sedana i w drodze do Chorwacji pojawił się problem ... klapa otwiera się z pilota, tą wajchą obok fotela kierowy też, natomiast na bagażniku wciskając przycisk nic się nie dzieje :( blokada która jest przy tej wajsze jest wyłączona. Sugerujecie że przycisk się zepsuł ?


W bagażniku masz wyłącznik tego przycisku na klapie, pewnie niechcący pakując lub wyjmując rzeczy, przełączyłeś go.
Szukaj na górze bagażnika, pod szybą. Było już takie pytanie i dawałem fote, więc możesz poszukać.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#37 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:22, 31.08.2011

Nie bardzo wiem co Ci powiedzieć, bo ja miałem założone zamienniki i z nich wróciłem do oryginału. Ale zamienniki też miały coś około 90 kg siły, więc ciężko je było ścisnąć (właściwie nie było możliwości). Jeden mi nie wytrzymał i drugi nie miał już siły w pojedynkę utrzymać klapę. Może dałoby się ta siłę jakoś na prasie sprawdzić :-/

a jak się u Ciebie objawiało to że miałeś padnięte siłowniki?
  • 0

#38 DykuS17

DykuS17
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tarnów-OKOLICE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:44, 31.08.2011

W bagażniku masz wyłącznik tego przycisku na klapie, pewnie niechcący pakując lub wyjmując rzeczy, przełączyłeś go.
Szukaj na górze bagażnika, pod szybą. Było już takie pytanie i dawałem fote, więc możesz poszukać.


Mikołaj dziękuje :) dziś miałem się brać za rozbieranie bagażnika a tu taka miła niespodzianka :) w drodze do Chorwacji bagażnik był na maksa zapakowany i coś musiało trącić w ten przełącznik :) Klapa działa jak szalona :) dzięki :ok
  • 0

#39 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:52, 31.08.2011

a jak się u Ciebie objawiało to że miałeś padnięte siłowniki?

U mnie po prostu zamiennik tak j...ął, że myślałem, że ktoś do mnie strzela i w efekcie postanowiłem wymienić na ori. Poprzedni właściciel wspominał, że wymieniał na zamienniki, bo mu klapa się nie unosiła i ne utrzymywała się w górze. Mam dwa nieużywane zamienniki w bagażniku, ale wymagają skrócenia i nagwintowania, żeby podpasowały.
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#40 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:02, 31.08.2011

kurna ja już mam mętlik we łbie, na forum sugestia jest, że to siłowniki są padnięte, a dziś gadałem gościem z ASO i mówił mi, że modelach przed liftem często padał napęd tej klapy a dokładnie sprzęgiełko.
Tłumaczył mi, że jak klapa się nie ma siły podnieść i terkocze sprzęgło to znaczy że się ślizga i jest już wymęczone. Siłowniki zaczynają działać dopiero od pewnego momentu i działają głównie po to aby utrzymywać kalpę otwartą aby nie opadała.
Nie mam nikogo kto by mi takie siłowniki pożyczył na test aby sprawdzić czy to siłownik czy napęd
PS.
zrobiłem dziś test siłowników na imadle hydraulicznym, oba sie chowają i wysuwają bez problemów, oczywiście nie wiem z jaką siłą pracują i czy jest ona wystarczająca
  • 0

#41 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:45, 01.09.2011

tommylee, chętnie bym Ci pomógł, ale musiałbyś zawitać do Warszawy
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:58, 13.09.2011

no i stało się!!!
w końcu klapa naprawiona.
Z pomocą kolegi accord007 a dokładniej jego części wymieniliśmy cały napęd i klapa chodzi jak nówka.
Więc temat siłowników to zdecydowanie nie był, napęd ma słaby punkt którym jest sprzęgło i tyle.
pzdr i dzięki wszystkim
  • 0

#43 AndyK

AndyK
  • Forumowicz
  • 167 postów
  • Skąd:w-wa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:54, 01.10.2011

Witam
U mnie niestety temat powrócił.
:evil:
Nie wystarcza już reset akumulatora. po tej czynności udaje się podnieść klapę 2-3 razy i blokuje sie znowu.
Szlag mnie trafia!
zauważyłem przetarcie na uszczelce. Tam jest jakaś wiązka. Wiecie od czego to jest. Może to czujnik który blokuje...

Moim zdaniem mechanicznie jest ok. Klapa podnosi się lekko, zamek też działa ok. Czsem jednak jest tak, że po zamknięciu zamek nie dociąga i wtedy na bank klapa sie już nie podniesie.

Tu znajdziecie zdjęcia przetartej uszczelki:

https://picasaweb.go...gCL6Ypa2F4YaUTw

A tu filmik z usterką. Zdarza się również blokowanie podczas opuszczania. w połowie drogi jest taki sam sygnał (kilka piknięć) i klapa staje.




Pozdrawiam i dziekuję za uwagi, pomysły.
AndyK
  • 0

#44 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:59, 01.10.2011

u mnie od wymiany napędu klapa działa jak trzeba, wymieniono po roku na gwarancji
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#45 AndyK

AndyK
  • Forumowicz
  • 167 postów
  • Skąd:w-wa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:17, 01.10.2011

No gratuluję. Mi jednak na gwarancji nie wymienia. Napisz chociaż dlaczego wymienili. czy objawy były takie jak u mnie? Pzdr
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq