Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Klimatyzacja wyłącza się przy wysokich obrotach silnika.

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:50, 08.08.2017

Wylacznik jest na obudowie sprezarki. Widac go od gory. Z niego ida juz przewody do cewki. Da sie go wymienic bez zwalania sprezarki. Nie jest to wybitnie wygodne ale wykonalne. 


  • 0

#17 ENDRIUZ

ENDRIUZ
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:tourner
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 30.05.2018

Mam ten sam problem. Dokładanie jest tak jak opisano.  Przy jeździe ze stałą prędkością, przy obrotach powyżej 3000/ min klimatyzacja przestaje działać. Dzieje się to bez względu na to czy jest upał czy mróz. (zimą - nagłe parowanie szyb). Jest to bardzo irytujące zwłaszcza przy podróżowaniu na autostradzie. Radzę sobie w ten sposób, że na kilka sekund wciskam sprzęgło, puszczam pedał gazu. Wówczas klimatyzacja się załącza i  przez 2 - 3 minuty działa normalnie mimo, że wracam do szybkiej jazdy i silnik ma ponownie wysokie obroty.
Na razie nie byłem w żadnym servisie, ale chodzi mi po głowie możliwa przyczyna. Dwa lata temu (jeszcze przed ujawnieniem się tej usterki) miałem robiony przegląd klimy i zwrócono mi uwagę, że chłodnica klimatyzacji (pomimo swojej szczelności)
jest bardzo zużyta tj. poszczególne kanały i te "włoski" odpowiedzialne za odprowadzanie ciepła są mocno "powycierane" i mechanik mówił, abym nie ustawiał chłodzenia na poziom maksymalny bo klimatyzacja się będzie wyłączać - będzie wzrastać ciśnienie  w układzie i zabezpieczenie odetnie sprężarkę. Tak to zapamiętałem. 

Biorąc pod uwagę, że minęły dwa lata, a ja mam ciągle tę starą, zużytą chłodnicę klimatyzacji, to może to jest przyczyna.


  • 0

#18 Sikor5

Sikor5
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:15, 12.07.2018

Witam. Mam podobny problem. Mianowicie klima chlodzi fajnie ale po jakimś czasie jak się jej zechce to dmucha ciepłym. Nie zależnie od obrotów silnika czy obciążenia. Wystarczy że kilka razy wciskam przycisk AC i chlodzi spowrotem. Nie wiem czy sprężarka się wtedy wyłącza bo podczas jazdy tego nie widać i nie słychać. Dla pewności pojechałem dobić klime. Czynnika było mało. Dobilem 550g. Teraz mrozi aż miło ale dalej lubi dmuchać ciepłym. Da się sprawdzić jakoś ten termik? Jaki opór powinien mieć? Może to wina jakiegoś czujnika?
  • 0

#19 gianni_zambrotta

gianni_zambrotta
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:21, 12.07.2018

Dokładnie ja mam podobnie i póki co żaden z serwisów mi nie pomógł. Byłem m.in. w Ultra-car, ale dalej nic. Podobno jest problem z układem sterującym, coś rozłącza sprężarkę. Problem jeszcze szczególnie zauważany podczas wyższych temperatur, przy niższych klima chłodzi jak głupia. Wiecie co z tym zrobić albo gdzie się udać w Warszawie i okolicach, aby wreszcie to miał zrobione ?! Już mnie to irytuje, ze nikt nie potrafi tego zrobić.


  • 0

#20 Sikor5

Sikor5
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:10, 12.07.2018

Dokładnie ja mam to samo. Im ciepłej na zewnątrz tym częściej się zdarza że dmuchnie ciepłem. Jak zimno to działa ok. Prawdopodobnie musi ten termik szfankowac tylko nie wiem jak go sprawdzić żeby nie pchać kasy i roboty na darmo.
  • 0

#21 gianni_zambrotta

gianni_zambrotta
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:58, 13.07.2018

Właśnie, też mam o niego obawy tylko jak go sprawdzić by wiedzieć czy to jest to ? Ewentualnie czujnik ciśnienia klimatyzacji ? podejrzewam, któreś z nich.


  • 0

#22 Sikor5

Sikor5
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:23, 18.07.2018

Obserwowałem uważnie mój przypadek i gdy odpale samochód i włączę klime AC to załącza się sprężarka i wentylator ale za pare chwil gasną poczym po paru chwilach działają spowrotem. Czy to jest normalne działanie?
  • 0

#23 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 05:52, 18.07.2018

Cześć :)
Normalne, sprężarka klimatyzacji nie pracuje non-stop tylko działa cyklicznie - włącza się, pracuje chwilę i wyłącza się (i tak w kółko)...

Pozdrawiam
Tomek

Wysłane z mojego A320 przez Tapa
  • 0

#24 Sikor5

Sikor5
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:39, 18.07.2018

Niech ktos mi powie czy mam prawidłowe wartości czujnikow ?? 

 

226df4743bd5.png


  • 0

#25 Sikor5

Sikor5
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 19.07.2018

Problem rozwiązany. Zamieniłem przekaźnik i klima działa cały czas 😀
  • 0

#26 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 16:42, 25.07.2018

Tyle razy pisałem o przekaźnikach... na chwilę można zamienić z tymi od sterowania wentylatorów. 

Bo jak zamieniłeś je miejscami to teraz wentylatory będą źle działać.

Według powyższych wartości to klima w ogóle nie chodzi, bo temperatura powietrza wylotowego powinna mieć koło 3/4 stopni.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#27 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:35, 29.07.2018

Obserwuję u siebie dokładnie taki sam problem. Jadąc dłużej z większymi prędkościami robi się w kabinie strasznie duszno. Zatrzymanie się powoduje że natychmiast klima zaczyna działać. Żeby było śmiesznie mam wymienioną sprężarkę na nowiutką (zamiennik), ale przez to że było w niej koło pasowe innego rozmiaru zdaję się wstawili to od starej sprężarki keihin.

Rok wcześniej miałem wymieniany ten czujnik termiczny a on chyba znajduje się w tym starym kole.

Po przeczytaniu tego tematu postaram się też zamienić miejscami przekaźniki bo może tu będę miał trochę szczęścia.

Trzecia opcja to zbyt dużo czynnika w układzie ale to już by kompletnie kompromitowało zakład który mi wymieniał sprężarkę, osuszacz i chłodnice klimy.


  • 0

#28 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:35, 29.07.2018

Zamiana przekaznikow nic nie dala. Mam identyczny efekt jak opisywal jeden z kolegow, przy wcisnieciu sprzegla gdy klima nie dziala nagle zaczyna chlodzic. Czujnik temperatury?
  • 0

#29 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 17:08, 29.07.2018

Sprawdzałeś ilość czynnika w układzie?? Sprawdziłbym jeszcze czujnik ciśnienia. 

W sumie objawy masz typowe jak uszkodzony czujnik termiczny w sprężarce.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#30 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:21, 29.07.2018

Po pierwszym zalozeniu tego zamiennika i wymianie paska sprezarka chodzila bardzo glosno, dlatego zdecydowali sie przelozyc kolo pasowe ze starej. Po jakis 2tyg wrocilem z dziwnymi dzwiekami i wtedy wymienili sprzegielko co pomoglo jesli chodzi o kulture pracy. Teraz to, moze ta nowa sprezarka jakos mocniej sie grzeje przy niestandartowym kole i czujnik na sprezarce ja wylacza?
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq