Skocz do zawartości

RODO w HAKP

Zdjęcie

Zamiennik katalizatora

VII

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#46 Michal21071984

Michal21071984
  • Klubowicz
  • 509 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:47, 24.08.2019

A dowiadywales sie jak z trwaloscia tych katalizatorow?

Bo gdzies w internetach wyczytalem ze szybko padaja.

Ja nie jestem do konca pewny czy to katalizator czy sonda.

Znalazlem tez firme ktora czysci katalizator cisnieniowo koszt oklo 400 zl i daje 2 lata gwaracji jest nawet filmik jak czyszcza kata z Accorda 2.4

Korzystal ktos moze z takich uslug i moze sie wypowiedziec jak trwalosc?

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#47 Blachonix

Blachonix
  • Klubowicz
  • 99 postów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 (cmfort+++)
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:32, 24.08.2019

A dowiadywales sie jak z trwaloscia tych katalizatorow?
Bo gdzies w internetach wyczytalem ze szybko padaja.
Ja nie jestem do konca pewny czy to katalizator czy sonda.
Znalazlem tez firme ktora czysci katalizator cisnieniowo koszt oklo 400 zl i daje 2 lata gwaracji jest nawet filmik jak czyszcza kata z Accorda 2.4
Korzystal ktos moze z takich uslug i moze sie wypowiedziec jak trwalosc?
Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Słyszałem opowieści civicowców jak kretem czyścili katalizator, jak stary zdejmowałem to jakiejś szczególnej sadzy ani brudu w nim nie było. Uważam że czyszczenie to jest środek doraźny i katalizator nie będzie jak nowy, choćby z uwagi na postępującą korozję.
Nakrętki stanowiły jedno ciało z kołnierzami na kacie a spawy żarła ruda, osłona termiczna pordzewiała przy otworach mocujących. Teraz wydać 400 PLN na czyszczenie kata w którym zaraz będą się robić dziury? Z pełną demonicznej pasji satysfakcją chlastałem nakrętki i napieprzałem młotkiem 5kg celem wyizolowania chorej tkanki ;)
Ja mam następujący plan;
- nowy element, nowe uszczelki, nowe śruby. To wszystko kilka lat pożyje.
- jak padnie kat za 2-3 lata to nie ma dramatu, bo za 500 Ziko to nie jest tragedia.
- jak mi się nie będzie chciało bawić w kolejną wymianę to emulator założę i mam w "D" katalizator oraz sondę.
- sonda w kacie tylko w ASO lub używka od wolka.
Mała fotorelacja;
https://drive.google...ew?usp=drivesdk

Użytkownik Blachonix edytował ten post 18:25, 24.08.2019

• 0

#48 kryniek

kryniek
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 01:51, 04.09.2019

Niedawno i u mnie pojawił się błąd P0420 - sprawność katalizatora poniżej zakresu. 

Pomogło zastosowanie kątowego emulatora mosiężnego z Allegro z otworem 2 mm na sondę w katalizatorze.

Była potwornie zapieczona ale pomogło grzanie niemal do czerwoności gwintu małym palnikiem na propan-butan.

Nie wiem jakie wartości sonda pokazywała wcześniej bo w interfejs  ELM327 OBD po bluetooth zaopatrzyłem się po montażu.

Teraz wskazania drugiej sondy oscylują w granicach 0,1 - 0,9  V ale częściej bliżej środkowych wartości i z niewielkim opóźnieniem podążają za 

wskazaniem pierwszej sondy która jest sondą AFR. Jeśli AFR pokazuje bogatą mieszankę paliwowo - powietrzną (AFR poniżej 14,7:1)

druga sonda po chwili również po chwili pokazuje bogato (powyżej 0,5 V) i na odwrót z ubogą mieszanką. 

Jeżdżę na LPG. Jak zachowuje się na Pb jeszcze nie sprawdzałem, ale cieszy że mod działa.

Katalizator na pewno jest drożny bo go kiedyś przeglądałem przy okazji wymiany plecionki i był w środku czysty,

zresztą na LPG jak miałby się zapchać sadzą ? Silnik musiałby żłopać olej i dymić

• 0
Stag 300 Premium, KME Silver, Hana Gold, wlew pod klapką, zb. 55 l

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq