Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Sprzęgło czy pompa?

VII

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_MrHolo_*

Guest_MrHolo_*
  • Guests

Napisano 07:20, 25.01.2017

Witam!

Pogrzebałem ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Accord CL7, 2003r, problem ze sprzęgłem. Czuję, że jest bardzo luźne, do tego praktycznie nie łapie. Dzisiaj jechałem już jak by bez sprzęgła :< Wbić 1 jest praktycznie niemożliwe, przez co muszę wbijać ją na zgaszonym silniku. Przy odpalaniu i wciśniętym maksymalnie sprzęgle, zachowanie auta jak na półsprzęgle, szarpie delikatnie i chce jechać. Przy jeździe udaje się wbijać biegi przy odpowiednich obrotach. I szybkie pytanie, bo acco już zamówiony ma cały warsztat na cały poniedziałek, sprzęgło komplet czy pompa?


  • 0

#2 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • SkÄ…d:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 08:17, 25.01.2017

Zobacz czy wysprzęlik odpycha łapę skrzyni.
  • 0

#3 21adam

21adam
  • Forumowicz
  • 180 postów
  • SkÄ…d:Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:16, 26.01.2017

Jak podpompujesz kilkukrotnie to pomaga ? może zapowietrzone ? Jeżeli występuje problem z wbiciem biegu na uruchomionym silniku, ja bym upatrywał problemu w pompie/wysprzęgniku.


  • 0
Accord 2.0 ES 1996r-było
Accord 2.0 Comfort kombi 2004/2005

#4 Srebrny

Srebrny
  • Forumowicz
  • 694 postów
  • SkÄ…d:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9 sedan
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 06:44, 27.01.2017

Niesprawny wysprzęglik będzie ciekł. Pompa niekoniecznie, ale gdy przepuszcza będziesz miał objaw wpadania pedału w podłogę. Sprawdź właśnie pracę łapy. Jeżeli pracuje w odpowiednim zakresie to zapewnie pękła sprężyna docisku.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 Guest_MrHolo_*

Guest_MrHolo_*
  • Guests

Napisano 06:45, 30.01.2017

Dzisiaj idzie na warsztat. Zamówione wszystko, co niepotrzebne to idzie na zwrot. Od kompletnego sprzęgła, wysprzęglik, aż po kilka elementów zawieszenia. Sprzęgło pracuje w całym zakresie obrotów, pompowanie nic nie pomaga, a sprzęgło samo w sobie chodzi normalnie. To samo powiedział warsztat, prawdopodobnie wysprzęglik. Pedał nie wpada w podłogę, pracuje jak zawsze.

Do tego na warsztacie mi powiedzieli, że nie ma możliwoÅ›cy by sprawdzić czy wysprzÄ™glik pracuje czy nie na kanale - trzeba zdjąć skrzyniÄ™. Prawda to? 
Dodatkowo jak poprosiłem o wymianę tuleji na wale przy demontażu skrzyni, było wielkie zdziwienie mechanika (na oko 25 lat), i wyprowadzenie mnie z tropu, że tam nie ma żadnego wału... o.O


Użytkownik MrHolo edytował ten post 06:48, 30.01.2017

  • 0

#6 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • SkÄ…d:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 09:15, 30.01.2017

Skrzyni nie trzeba zdejmować,wysprzęglik jest na wierzchu ...albo same VAGi robią albo ścieme walą
  • 0
                       

#7 21adam

21adam
  • Forumowicz
  • 180 postów
  • SkÄ…d:Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:51, 31.01.2017

Dodatkowo jak poprosiłem o wymianę tuleji na wale przy demontażu skrzyni, było wielkie zdziwienie mechanika (na oko 25 lat), i wyprowadzenie mnie z tropu, że tam nie ma żadnego wału... o.O

Rozumiem że chodziło Ci o tulejkę na wałku sprzęgłowym, która potrafi wyć ??, jak powiedziałeś mechanikowi o tulejce na wale może pomyślał o wale korbowym !


  • 0
Accord 2.0 ES 1996r-było
Accord 2.0 Comfort kombi 2004/2005

#8 AntonioPL

AntonioPL
  • Forumowicz
  • 628 postów
  • SkÄ…d:Åšroda Wlkp.
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:50, 02.02.2017

Jeżeli łożysko ślizgowe, tudzież tulejkę na wałku sprzęgłowym określiłeś jako tuleja na wale, to też bym się zastanawiał.

Ogólnie wymieniałem też to łożysko - dzięki temu przestał pojękiwać.

 

Co do sprzęgła, ja u siebie miałem dokładnie tą samą sytuację, ale że potrzebowałem auta jeszcze przez pare dni, przedłużyłem sobie cięgno od wysprzęglika do ramienia na skrzyni, przez co "głębiej" wciskał.

 

Prosta rzecz zrobiona ze starego popychacza zaworowego, pozwoliła mieć funkcjonalne sprzęgło przez kolejny tydzień, do czasu wymiany. Poza tym jednoznacznie potwierdziło to moją diagnozę. U mnie padł docisk.


  • 0

#9 Guest_MrHolo_*

Guest_MrHolo_*
  • Guests

Napisano 11:32, 03.02.2017

Po wymianie. Tarcza Å‚ysa prawie caÅ‚kowicie, dodatkowo mocno spalona. Co do wysprzÄ™glika - skoro jest zamówiony i jest u nich na już a nie wchodzi to w cenÄ™ robocizny to poprosiÅ‚em o wymianÄ™ też. MówiÅ‚em, że sprzÄ™gÅ‚o "dziwnie chodzi" (w dzieÅ„ wymiany, staÅ‚ pare dni), i prosiÅ‚em by sprawdzić pompÄ™ sprzÄ™gÅ‚a. Co do niej, wydaje mi siÄ™, że też niedÅ‚ugo trzeba bÄ™dzie wymienić :) Stwierdzili, że owszem, sprzÄ™gÅ‚o chodzi "dziwnie", ale odpowietrzyli ukÅ‚ad i jest już ok. PrzypuszczajÄ…, że tarcza mogÅ‚a siÄ™ "przykleić" przez to, że tak mocno zużyta i przypalona, dlatego sprzÄ™gÅ‚o chodzi dziwPrawda. Przez pierwsze 2 dni byÅ‚o super, niestety teraz sprzÄ™gÅ‚o chwyta co raz niżej i niżej... Zaczynam mieć wrażenie, że niedÅ‚ugo problem bÄ™dzie identyczny co byÅ‚, tz. sprzÄ™gÅ‚o w koÅ„cu przestanie chwytać. Dzisiaj to już nawet po wciÅ›niÄ™ciu sprzÄ™gÅ‚a, obroty na obrotomierzu nie spadÅ‚y od razu, tylko po jakiejÅ› sekundzie, półtorej, tak jak by po prostu sprzÄ™gÅ‚o po naciÅ›niÄ™ciu reagowaÅ‚o później. Co do skrzyni - wymiana oleju przyniosÅ‚a super rezultat :) Skrzynia wydaje siÄ™ bardziej "sztywna", ogólnie jakoÅ› dużo Å‚adniej chodzÄ… biegi :) 

Mam nadzieję, że moje "dziwne uczucie" co do sprzęgła się nie sprawdzi... Kolejne wydatki :) Ale dla Acco wszystko !

P.S. SprzÄ™gÅ‚o chwyta bardzo nisko 


Użytkownik MrHolo edytował ten post 11:36, 03.02.2017

  • 0

#10 Winniczek

Winniczek
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • SkÄ…d:BiaÅ‚ystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+Reflash
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:24, 09.02.2017

Ja mam podobny problem. Sprzęgło wymienione rok temu, nalatane może 8-9 tys. A ostatnio działa coraz gorzej, pedał łapie przy podłodze i ciężko wbić bieg. Na sobotę spróbuję gdzieś się umówić. Biorę płyn i pompę bo to mam u siebie w pracy i nie będzie problemu ze zwrotem. Gorzej z wysprzeglikiem. Da się jakoś na oko sprawdzić, czy to pompa? Nie powinna np. przeciekać m

LG G4
  • 0

#11 otto

otto
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • SkÄ…d:ÅšwiÄ™tochÅ‚owice
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:40, 12.02.2017

Witam.
Podłącze się pod post z zapytaniem jaki płyn hydrauliczny lejecie do układu wcisku sprzęgła? Po potrzymaniu auta na wyższych obrotach pedał sprzęgła robi się miękki. Chcę zacząć od wymiany płynu ale niewiem co wlać. W instrukcji nic nie znalazłem. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.
  • 0

#12 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2933 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 19:52, 12.02.2017

Dot 4 - hamulcowy.


Użytkownik Sacrum edytował ten post 19:53, 12.02.2017

  • 0

#13 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • SkÄ…d:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:42, 13.02.2017

Nie wiem jak jest w 7 ale kiedyś miałem podobny problem(nie pamietam w jakim aucie) pekała łapa i dawało identyczne objawy.


  • 0

#14 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 19:45, 13.02.2017

W VII gen pęka ale słychać trzaski

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#15 otto

otto
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • SkÄ…d:ÅšwiÄ™tochÅ‚owice
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:00, 13.02.2017

Dzięki za info.
Planowałem wymiane płynu hamulcowego więc machne to za jednym razem.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq