Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
V

ABS i SRS problem

V ABS SRS Vgen Aerodeck Accord 2.0

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubafif

kubafif
  • Nowy
  • 9 postów
  • SkÄ…d:GÅ‚uchoÅ‚azy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES Aerodeck
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:35, 08.10.2016

Forumowicze mam taki problem: otóż nie działa mi ABS, co sprawdzałem wielokrotnie; koła po prostu się blokują. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że kontrolka ABS'u gaśnie normalnie po odpaleniu auta, w zasadzie gaśnie ostatnia ze wszystkich. Chciałem podpiąć się pod kompa, ale akurat zaprzyjaźniony warsztat nie posiada takowej wtyczki. Usłyszałem, że OBD (tak, dobrze mówię?) pojawił się w Accordzie coś ok. 2008 roku. Ale wstępne diagnozy mechanika:
- zakombinowana kontrolka - podłączona np. pod ładowanie, dlatego gaśnie (czy powinny więc gasnąć w takim samym czasie?)
- uszkodzona pompa ABS'u od strony czysto mechanicznej - elektronika jest sprawna (możliwe?)

SRS
Z tego co oglądałem na YT (dużo testdrive'ów oraz onboard'ów) to SRS powinien zaświecić się na czerwono i zgasnąć zaraz po odpaleniu auta. U mnie jest ten problem, że kontrolka nie zapala się w ogóle. Moja wstępna diagnoza:
- nie podpięta kontrolka SRS'u (bo pewnie świeci cały czas).
- brak modułu (możliwe?).

Chyba bez kompa siÄ™ jednak nie obejdzie nie?

Wybaczcie, ale nie znalazłem nic podobnego w tematach na tym forum :/ .


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 15:42, 08.10.2016

Bierz spinacz w rękę, pod schowkiem masz zlaczke 2 pin. Zrobisz diagnostykę to się dowiesz.
Ale, jak nie świeci w ogóle to zacząć trzeba od wyjęcia licznika i sprawdzenia żarówki. Jak będzie sprawna to będzie można szukać dalej.
Zakładam że bezpieczniki masz wszystkie wpięte, tak samo jak przekaźniki?

Wysłane z mojego ALE-L21
  • 0

#3 kubafif

kubafif
  • Nowy
  • 9 postów
  • SkÄ…d:GÅ‚uchoÅ‚azy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES Aerodeck
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:55, 08.10.2016

Zobaczę czy wszystko jest ok. i dam znać, czeka mnie teraz parę dni poza domem, jak wrócę to się tym zajmę ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: V, ABS, SRS, Vgen, Aerodeck, Accord, 2.0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq