Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

xenon accord


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 kbl100

kbl100
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:21, 01.11.2008

Witam wszystkich
Jakią barwe xenonów polecacie?? Myśle na złożeniem do swojego accorda coupe 6 gen i zastanawiam sie jakiej firmy byłyby najlepsze i jaki kolor 6000?? Moze macie jakieś zdjecia swoich accordów z xenonami zebym mógł sie czym posugerować :)

#2 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:24, 01.11.2008

Kolego tylko barwy 4300 lub 6000 - powyżej odradzam, świecą chamsko na niebiesko !!
jedyna fotka, na której troche widać różnice między światłami głównymi i halogenami:

http://img207.images...dscn3513zg7.jpg

xenon barwa 6000k - świecą białym światłem !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#3 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:58, 01.11.2008

Ostatnio przerabiałem temat ksenonów dokładnie. Fabryczne instalacje ksenonowe mają barwę od 4300K do 5800K. Chociaż w niektórych nowych autach (np. Mercedesach) spotyka się już ponad 5800K.
Jeśli chodzi o zestawy ksenonowe to bardzo ciężko kupić 4300K (są rzadkością), niewiele jest też 5000K. Najpopularniejsze barwy to 6000K, 8000K i 12000K. Podobnie jak kolega kiziol ja również polecam 6000K - świecą białym światłem z delikatnym odcieniem błękitnego. 8000K są bardzo niebieskie, natomiast 12000K to już totalna wiocha - świecą prawie na fioletowo, także dwie ostatnie barwy odradzam (poza tym im więcej K czyli bardziej niebieska barwa tym mniej światła).
Odnośnie Twojego pytania o firmę - kup cokolwiek na Allegro i tak wszystko to chińszczyzna. Nie wierz również w zapewnienia sprzedawców, że posiadają zestawy ksenonowe BOSCHA, Philipsa, Siemensa, itp. Te firmy nie produkują "zestawów" tylko osprzęt do instalacji montowanych fabrycznie. Rozmawiałem jakiś czas temu człowiekiem, który ma firmę handlującą zestawami ksenonowmi (importuje je z Chin) i powiedział, że przy większym zamówieniu Chińczycy nadrukują Ci co chcesz na przetwornicy oraz pudełku (również zastrzeżone nazwy firm co jest niezgodne z prawem, ale tam się nikt tym nie przejmuje), także równie dobrze mogą napisać na przetwornicy "Coca-Cola". ;-) Jeśli chcesz zainwestować w lepsze zestawy to możesz kupić zestawy firmy Well-Done. Handluje nimi firma ze Śląska - znajdziesz na Allegro. Za taki zestaw trzeba zapłacić 550-600zł, masz jednak komponentu lepszej jakości (według zapewnień firmy oraz opisów i specyfikacji z ich strony www).
Jeśli natomiast nie chcesz za dużo inwestować to wybierz jakiś zestaw z Allegro do 200zł i również będziesz zadowolony (większość ma gwarancję 12 miesięcy). Pamiętaj tylko aby kupić zestaw z żarówkami wyposażonymi w specjalną przesłonkę (dla reflektorów refleksyjnych, które są w Twoim Accordzie). Jeśli masz żarówki halogenowe H7 to musisz kupić ksenony H7R (to "R" na końcu oznacza, że żarówka ksenonowa przeznaczona jest do lamp bezsoczewkowych) - słup światła jest ograniczony "od góry" i dzięki temu nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka.

Pozdrawiam,
Andrzej


#4 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:03, 01.11.2008

Polecam również zestawy firmy M-Tech.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#5 kbl100

kbl100
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:03, 02.11.2008

Żarówki jakie posiadam to HB3 i HB4.Temperatura którą wybiore to napewno 6000 lub pozniżej więc wiochy nie bede robił :) zależy mi na idealnie biały świetle. Podajcie moze jakieś linki do xenonów pasujących pod żarówke HB3 (o ile sie nie myle te są do krótkich) pozdrawiam

ED7-->EG4-->EG4-->EK3-->CG4-->? ? ?


#6 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:16, 02.11.2008

co tam znalazłem przykładowo, proszę:

http://moto.allegro....hb4_poznan.html
http://moto.allegro....h7_hb3_hb4.html
http://moto.allegro...._blue_city.html
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#7 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 19:34, 02.11.2008

apropo czy reflektory accordów są przystosowane do xenonów tak jak np type ra? Zastanawiam się nad takim zestawem a wiem, że niektóre lampy są przystosowane i do żarówek halogenowych i do xenonów

#8 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:45, 02.11.2008

ahaman ma chyba seryjne lampy ale moim zdaniem oślepiają :/

#9 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:11, 02.11.2008

Jak dobrze ustawione to uwierz mi - nie oślepiają !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#10 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 22:27, 02.11.2008

Tomek Ty masz taki zestaw xenon tak? jak ze światłem? więcej lepiej ?

#11 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:23, 03.11.2008

ahaman ma chyba seryjne lampy ale moim zdaniem oślepiają :/


Regulację mam ustawioną na "0", więc mam możliwość zjechania do 3. Poza tym muszę i tak sprawdzić ustawienie świateł u diagnosty i wtedy wszystko się okaże.

Pozdrawiam,
Andrzej


#12 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:07, 03.11.2008

Tomek Ty masz taki zestaw xenon tak? jak ze światłem? więcej lepiej ?


Świecą białym światłem z lekką nutą błękitnego - dużo więcej światła na drodze, naprawdę.
Tylko muszę wymienić żarniki z H7 na H7R - te są z przesłonami !!
Zastanawiałem się też nad adapterami aby móc przejść na żarniki D2R - tylko niestety są dużo droższe.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#13 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:11, 03.11.2008

Zastanawiałem się też nad adapterami aby móc przejść na żarniki D2R - tylko niestety są dużo droższe.


A w jakim celu chcesz przejść na D2R (one są tak samo z przesłoną jak H7R)?

Pozdrawiam,
Andrzej


#14 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:38, 03.11.2008

To tylko taka sugestia, nie zrobie tego, chociaż powiem ci, że ładniejszym światełkiem świecą !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#15 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:41, 05.11.2008

Temat zenonow byl juz walkowany - montaz takich palnikow w lampach do tego nie przystosowanych powoduje iz traci sie homologacje na reflektory - czyli przeglad samochodu jest niewazny. O ile policja ma to z reguly w dupie (co widac po ilosci golfow 3 z takimi palnikami - choc jak trafisz zle i sie przyczepia to tracisz dowod rejestracyjny !!!!) to firmy ubezpieczoniowe juz nie i jezeli beda szukac dziury (a beda, to pewne jak snieg na everescie) w calym to nawet jezeli te reflektory nie byly np przyczyna wypadku, moga odmowic placenia odszkodowania z polisy AC bo wg nich poruszales sie NIESPRAWNYM samochodem. I teoretyczne dywagacje nic w tej materii nie zmienia - samochod bez homologowanych swiatel jest dla nich niesprawny i wedlug prawa nie moze sie poruszac po polskich drogach.

Akurat w tym coupe sa spryskiwacze relfektorow w standarcie - ale watpie czy maja one samopoziomowanie. Imo - nie sa do xenonow przystosowane choc moge sie mylic. Trzeba by sie w aso popytac choc watpie czy oni cos wiedza bo ten model nie byl do nas sprowadzany.

Ale oczywiscie kazdy sam podejmuje decyzje. Ja na twoim miejscu po prostu kupilbym porzadne zarowki i dal sobie spokoj. No ale jak pisze - kazdy ma wybor. Warto pamietac tylko ze w razie jakiegos nieszczescia (a juz nie daj jak ktos powie ze go oslepiles) mozna miec duuze problemy.

A jak juz faktycznie te xenony zamontujesz - ustaw je tip-top. Jezeli czesto jezdzisz w nocy to chyba nie jest Ci obce poczucie wkurzenia bo cie jakis kolo z zenonami oslepil tak ze malo w rowie nie wyladowales.

Oczywiscie gdybym byl pewny ze te reflektory sa do tego przystosowane - sam by sobie pewnie zalozyl palniki. Ale jak pisze - nie jestem wiec wole miec wsio zgodne z prawem - dla swojego swietego spokoju :-)

Pozdrawiam,
Jaro.




IPB Skin By Virteq