Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

okleina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#31 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 21:03, 15.03.2010

no i pięknie :ok efekt jest dokładnie taki jakiego się spodziewałem....czyli SUPER !! Ja jeszcze chcę panele z przyciskami otwierania szyb tak okleić i będzie w deche :ok
  • 0

#32 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:27, 15.03.2010

Ja jeszcze chcę panele z przyciskami otwierania szyb tak okleić i będzie w deche :ok


W pierwotnej wersji też tak chciałem zrobić, ale jeszcze się zastanawiam nad tym... Myślę też nad osłoną zegarów... Póki co zostało mi parę skrawków i chyba coś będę z nich kombinował przy schowku koło zegarka i przy samym zegarku. W sumie jak się nie spodoba to zawsze można usunąć :mrgreen:
  • 0

#33 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 18:48, 16.03.2010

a powiedz mi - ile Cię to w sumie wyniosło kosztowo i jakie wielkości materiału kupiłeś ? Pytam, bo i tak planuję ten zakup ...więc przydałaby się informacja ile trzeba kupić i ile to wszystko kosztuje :)
  • 0

#34 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:02, 16.03.2010

Kupiłem arkusz 60x50cm (to wystarczyło na wszystko, czyli: 4 x listwy w drzwiach, 1 x listwa koło schowka + ramka koło lewarka). Arkusz nie był dokładnie wymierzony na 60cm x 50cm, tylko wyszło o kilka cm więcej (więc plus dla sprzedającego). Cena 60zł arkusz + wysyłka (elegancko zapakowane w tubę, więc nie miało prawa nic się zniszczyć podczas transportu).
  • 0

#35 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 19:50, 16.03.2010

no to chyba po wypłacie kupuję :D bo o ile boczki z ATR'a mam, to drewno z przodu + plastik z okolic lewarka są bardzo ciężko dostępne od ATR'a :/ no więc albo posprzedaję boczki i wszystko okleję tak jak Ty, albo to jakoś spasuję i będzie to fajnie wyglądało :-) no z tym, że ja tak jak mówiłem - będę chciał jeszcze te panele z szyb okleić i być może albo wokół zegarów i radia ten plastik...albo te elementy kolumny środkowej, jak schowek itp. No ale kupię na próbę taki arkusz jak Ty i zobaczymy jak to wyjdzie :-)
  • 0

#36 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:19, 16.03.2010

Ja też chciałem z ATR'a, ale właśnie z dostępnością jest problem :-/ (nawet miałem okazje kupić w dobrej cenie cały komplet, tylko że z anglika - nie pasuje element koło lewarka). I ostatecznie padło na tę okleinę i muszę przyznać, że efekt końcowy przerósł moje oczekiwania... Jak okleisz coś więcej niż ja mam to wrzuć foty bo jestem ciekaw jak to się będzie wszystko razem komponować (szczególnie te panele do szyb).
Póki co mam jeszcze kilka kawałków to może coś będę kombinował w weekend ze schowkiem i zegarkiem. Jak się coś uda to się pochwalę :mrgreen:
  • 0

#37 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 00:26, 17.03.2010

kamil.ekonom, gratuluje efektu :ok
  • 0

#38 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:04, 17.03.2010

dziękuje :mrgreen: :-P
  • 0

#39 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:56, 17.03.2010

Dobra robota :ok
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#40 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:03, 17.03.2010

Efekt piorunujący, bardzo mi się podoba i zacząłem się zastanawiać.
W sumie koszta nieduże, roboty trochę, ale to akurat przyjemność.

Dla takiego efektu będzie warto.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#41 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 16:19, 17.03.2010

Dla takiego efektu będzie warto.


Zgadza się :ok ja już o tym myślałem jak pierwszy szlaki przetarł Montanus...ale wtedy jeszcze ta okleina sporo więcej kosztowała...teraz koszta niższe a dla tego efektu naprawdę warto ;-) dlatego po wypłacie od razu uderzam.

kamil.ekonom, mógłbyś podać namiary na allegrowicza, u którego kupowałeś ? Żeby uniknąć jakichś innych podrabianych shitów ;-)
  • 0

#42 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:51, 20.03.2010

Warto, warto... :mrgreen:
Tu macie tego sprzedawcę:
http://allegro.pl/sh...hp?uid=15051124

[ Dodano: 2010-03-20, 15:55 ]
Dzisiaj znalazłem wolną chwilę i spróbowałem okleić panel sterowania el. szybami i wyszło mi tak:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
i w aucie:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Wnioski do jakich doszedłem:
+ nawet ładnie się komponuje z resztą
+ nie trzeba rozbierać całej tapicerki, żeby wyciągnąć plastik z auta :roll:
- cholernie ciężko się to okleja... :-/
- nie ma co liczyć na pokrycie miejsca w którym jest przełącznik szyby (chyba, że komuś się uda i będzie wyglądało OK - to stawiam :piwo: :-P )
- trzeba sprawnie posługiwać się jakimś cienkim ostrym nożem lub inny narzędziem (trzeba ładnie dociąć wystające resztki i wyciąć precyzyjnie środek żeby miało ręce i nogi)...

Okleiłem tylko jeden z tyłu zrobiłem foty i zerwałem folię... Jeśli ktoś się za to zabierze na poważnie to życzę powodzenia i dużo cierpliwości (szczególnie z przednim panelem kierowcy i w przypadku 4 el. szyb). Może kiedyś ja się za to wezmę na poważnie... 8-)
  • 0

#43 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 21:03, 20.03.2010

taaaaa i o to mi właśnie chodzi :-D jak już poskładam samochód po wczorajszym wypadku - to będę robił komplecik wraz z tymi panelami na pewno....szczególnie po tym jak zobaczyłem teraz efekt u Ciebie :ok przerósł moje oczekiwania :hurra:
  • 0

#44 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:06, 21.03.2010

No efekt jest super, ale dużo pracy czeka przed tobą... Zacznij najpierw od doprowadzenia Hani do porządku po "incydencie" a później baw się w oklejanie :ok
  • 0

#45 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:28, 21.03.2010

to ja może nieco przełomowo powiem teraz, że chyba zdecyduję się na wersję srebrną (jak w VI wersji sport)
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq