Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie
VII

Brak pod艣wietlenia radia i przycisk贸w konsoli 艣rodkowej

VII pod艣wietlenie konsola radio

  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawid392

dawid392
  • Forumowicz
  • 44 post贸w
  • Sk膮d:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:58, 22.03.2016

Witam wszystkich bardzo serdecznie, od kliku tygodni jestem szcz臋艣liwym posiadaczem mojego drugiego accorda tym razem VII gen. Wszystko by艂o by pieknie gdyby nie fakt 偶e podczas zakupu nie zauwa偶y艂em braku pod艣wietlenia przycisk贸w konsoli 艣rodkowej oraz radia. Og贸lnie nie jest to problem, z kt贸rym nie da si臋 je藕dzi膰, ale po zmorku lub bardzowczesnym rankiem czyli w moim przypadku podczas codziennego u偶ytkowania zaczyna by膰 uci膮偶liwy. Aby lepiej zobrazowa膰 sytuacj臋 za艂膮czam zdj臋cia i dodam 偶e mimo poszukiwa艅 nie znalaz艂em takiego tematu na forum.

 

PS: Nie wiem czy ma to jaki艣 zwi膮zek z tematem tego posta ale dodam 偶e UDA艁O mi si臋 dzisiaj wyci膮gn膮膰 z radia p艂yt臋 poniewa偶 wciskaj膮c "guzik" niestety sama nie by艂a  w stanie go opu艣ci膰, co wi臋cej odtwarzacz nie chce jej ponownie 艂ykn膮膰. 

 

 

Za艂膮czone pliki

  • Za艂膮czony plik  ac2.jpg   37,4 KB   31 Ilo艣膰 pobra艅
  • Za艂膮czony plik  ac3.jpg   69,85 KB   28 Ilo艣膰 pobra艅

  • 0

#2 woocash

woocash
  • Forumowicz
  • 476 post贸w
  • Sk膮d:Tychy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:52, 22.03.2016

poczytaj tu:

http://www.accordklu...dia-accord-vii/


  • 0

#3 dawid392

dawid392
  • Forumowicz
  • 44 post贸w
  • Sk膮d:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 23.03.2016

W odniesieniu do posta odnios艂em 1 sukces :) uda艂o si臋 przestawi膰 zegarek na 24h, dodatkowo po przytrzymaniu przycisku aux jest s艂yszalne "pik". Mo偶e problem le偶y gdzie indziej? Na schowku pod radiem s膮 widoczne lekkie zarysowania jak gdyby kto艣 go kiedy艣 wyci膮ga艂 mo偶e nie pod艂膮czy艂 zasilania od deski (jakiej艣 wtyczki), istnieje taka mozliwo艣膰 ? Je偶li kto艣 ma manuala z takim wpisem w j. polski b臋d臋 bardzo wdzi臋czny. Narazie postaram si臋 czego艣 poszuka膰 na torrentach. Wol臋 sprawdzi膰 samemu wszystkie opcje zanim zostawi臋 hank臋 u jakiego艣 "magika".


  • 0

#4 elfix86

elfix86
  • Forumowicz
  • 92 post贸w
  • Sk膮d:Podlasie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:24, 23.03.2016

Nie wiem jak jest z pod艣wietleniem przycisk贸w, ale co do pod艣wietlenia wy艣wietlacza to cz臋sto w艂a艣nie padaj膮. Je艣li si臋 na tym nie znasz to wymontuj ca艂e radio i zanie艣 do jakiego艣 elektronika. Za pod艣wietlenie wy艣wietlacza odpowiada rezystor, kt贸ry cz臋sto ulega uszkodzeniu. Wi臋cej roboty z wyj臋ciem ca艂ej konsoli ni偶 z przelutowaniem.

U mnie akurat by艂 inny uk艂ad scalony. Ale mo偶liwe, 偶e masz taki sam jak na filmie.

Ogarni臋ty elektronik powinien sobie da膰 z tym rad臋.


  • 0

#5 dawid392

dawid392
  • Forumowicz
  • 44 post贸w
  • Sk膮d:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:13, 23.03.2016

Widzia艂em ten filmik i tego si臋 obawia艂em :D
Radio wizualnie nieco r贸偶ni si臋 od tego co mam (wida膰 po zdj臋ciach) ale lepiej spr贸bowa膰 ni偶 p贸藕niej 偶a艂owa膰. Mistrzu z filmiku rozbiera radio i o ile dobrze zrozumia艂em nie dzia艂a mu pod艣wietlanie "background light" :). Wi臋c wychodzi na to 偶e funkcje dzia艂aj膮 a z powodu "wysypania si臋" jakiego艣 rezystora nie dzia艂a w艂a艣nie pod艣wietlanie ca艂ego panelu czyli wy艣wietlacza i przycisk贸w funkcyjnych ca艂ej dechy jak wida膰 na moich zdj臋ciach. 

 

Niestety nie mam sprz臋tu do demonta偶u radia ale widzia艂em 偶e elektromechanik mia艂 takie zabawki. Podjad臋 do niego w Pi膮tek wyci膮gne radio zostawi臋 do naprawy no chyba 偶e uda mi si臋 gdzie艣 kupi膰 taki sam "zaczarowany o艂贸wek" :).

 

O tym czy si臋 uda czy nie napisz臋 w kolejnym po艣cie :) mam nadziej臋 偶e b臋dzie ok.   


U偶ytkownik dawid392 edytowa艂 ten post 21:24, 23.03.2016

  • 0

#6 dawid392

dawid392
  • Forumowicz
  • 44 post贸w
  • Sk膮d:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:29, 31.03.2016

No i padaka :( "wybebeszy艂em" dzisiaj radyjko i okazuje si臋 偶e jest ono zupe艂nie inne ni偶 na przedstawionym filmiku :(

艢rodek sk艂ada si臋 z 2 cz臋艣ci lecz nie ma tam 偶adnej tasiemki jedyne po艂膮czenie to nap臋d cd z p艂yt膮 radia przy pomocy 4 艣rubek.

Pozosta艂em w punkcie wyj艣cia a przy okazji pod艣wietlanie popielniczki pad艂o :(

Pozostaje mi chyba jedynie zakup u偶ywki :(


  • 0

#7 elfix86

elfix86
  • Forumowicz
  • 92 post贸w
  • Sk膮d:Podlasie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:46, 15.04.2016

Hm a mo偶e zanie艣 to radio do serwisu RTV. Oni to ogarn膮. Ja niestety oddawa艂em do naprawy i skasowali mnie 100z艂.


  • 0

#8 Walker

Walker
  • Forumowicz
  • 154 post贸w
  • Sk膮d:艁贸d藕
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:seria +
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:36, 17.04.2016

mia艂em to samo i nie by艂 to problem z jednostka g艂贸wn膮 radia tylko z samym panelem przednim - tam, gdzie sa diody umieszczone

 

Zdemontowa艂em plastiki i spio艂em to wszystko na krotko i okaza艂o si臋 ze 4 diody 艣wiec膮 ale bardzo s艂abiutko

wymiana radia (jako tej puszki przyczepionej do panelu) nie rozwiaza艂a problemu

 

wymieniam cale radio


  • 0

#9 dawid392

dawid392
  • Forumowicz
  • 44 post贸w
  • Sk膮d:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:07, 21.04.2016

mia艂em to samo i nie by艂 to problem z jednostka g艂贸wn膮 radia tylko z samym panelem przednim - tam, gdzie sa diody umieszczone

 

Doszed艂em do tego samego wniosku co Walker, problem nie le偶y w radiu a w przednim panelu. Dok艂adaj膮c do tego niesprawny nap臋d CD stwierdzi艂em 偶e nie warto si臋 w tym babra膰. Kupi艂em u偶ywk臋 z Anglika, co si臋 okazauje jedyny mankament to odwrotnie umiejscowione pokret艂a nawiew贸w :D, ale bez przesady nie jest to problem dyskwalifikuj膮cy z u偶ytku.

 Kupi艂em radyjko za 150 z艂 z nastawieniem 偶e jest zakodowane, a tu  okazuje si臋 偶e wcale nie ! Gra艂o od razu co wi臋cej by艂a w nim p艂yta dobrej muzy w gratisie :D wi臋c gra  :gitara:. Gdyby kto艣 chcia艂 rozwi膮za膰 podobny problem w ten spos贸b mog臋 da膰 namiary, a z tego co wiem zosta艂y mu jeszcze 2 na stanie :).


  • 0





R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: VII, pod艣wietlenie, konsola, radio

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq