Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

brak połaczenia samochodu z komputerem diagnostycznym

VII

Najlepsza odpowiedź Danielqq , 11:13, 15.02.2016

Hej :)
Może masz LPG (podłączone pod OBD)? Wtedy są chyba problemy (przynajmniej ostatnio o tym czytałem).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona

 

 

W przypadku podłączenia sterownika LPG po OBD samochodu przed podłączeniem się interfejsem należy odłączyć sterownik LPG np w przypadku LPG Tech należy wcisnąć przycisk na kontrolce LPG w kabinie na jakieś 6 sekund do momentu pojawienia się sygnału dźwiękowego i wtedy możemy się podłączyć pod gniazdo OBD, później aby znowu połączyć sterownik LPG z OBD należy znowu wcisnąć przycisk na kontrolce LPG na jakieś 6 sekund do pojawienia się sygnału dźwiękowego ( dźwięki odłączania i podłączania są różne)

Witam, dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli w temacie, właśnie dzwoniłem do STAGa bo tam zakładałem instalacje LPG, i zgadza się przy sterowniku "Qbox +" aby podłączyć sie pod obd należy odpiąć bezpiecznik przy sterowniku, tylko wiecie co wcześniej jak byłem  u mechanika zaraz po podłączeniu LPG, żeby wymienić lambde to mechanik podłączył się normalnie bez odłączania bezpiecznika przy sterowniku... dzięki za pomoc

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Danielqq

Danielqq
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Sokółka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Vll
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:51, 13.02.2016

Witam, byłem u dwóch mechaników, próbowali podłączyć samochód pod komputer i niestety bez skutku, nie można nawiązać z nim połączenia, wszystkiego bezpieczniki sprawdzone działają, Dodam, że 2 miesiące temu jeszcze było ok bo jeden z mechaników podłączał się normalnie nie było problemu wtedy wymieniałem sonde lambde, teraz coś abs szfankuje dlatego sie do niego wybrałem. Gdzie może być problem? Miał ktoś podobny przypadek? Pozdrawiam


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 18:56, 13.02.2016

A od jakiego czasu masz auto? Nic poprzedni właściciel nie zamontował? Jakiegoś przełącznika odcinajacego któryś z przewodów do gniazda obd?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 19:07, 13.02.2016

Hej :)
Może masz LPG (podłączone pod OBD)? Wtedy są chyba problemy (przynajmniej ostatnio o tym czytałem).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#4 pawel84j

pawel84j
  • Forumowicz
  • 721 postów
  • Skąd:Wyżne/Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:42, 14.02.2016

W przypadku podłączenia sterownika LPG po OBD samochodu przed podłączeniem się interfejsem należy odłączyć sterownik LPG np w przypadku LPG Tech należy wcisnąć przycisk na kontrolce LPG w kabinie na jakieś 6 sekund do momentu pojawienia się sygnału dźwiękowego i wtedy możemy się podłączyć pod gniazdo OBD, później aby znowu połączyć sterownik LPG z OBD należy znowu wcisnąć przycisk na kontrolce LPG na jakieś 6 sekund do pojawienia się sygnału dźwiękowego ( dźwięki odłączania i podłączania są różne)


  • 0

#5 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 20:44, 14.02.2016

W przypadku podłączenia sterownika LPG po OBD samochodu przed podłączeniem się interfejsem należy odłączyć sterownik LPG np w przypadku LPG Tech należy wcisnąć przycisk na kontrolce LPG w kabinie na jakieś 6 sekund do momentu pojawienia się sygnału dźwiękowego i wtedy możemy się podłączyć pod gniazdo OBD, później aby znowu połączyć sterownik LPG z OBD należy znowu wcisnąć przycisk na kontrolce LPG na jakieś 6 sekund do pojawienia się sygnału dźwiękowego ( dźwięki odłączania i podłączania są różne)

 Lub wyjąć czarny bezpiecznik od sterownika lpg przy akumulatorze


  • 0

#6 Danielqq

Danielqq
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Sokółka
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Vll
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:13, 15.02.2016   Najlepsza odpowiedź

Hej :)
Może masz LPG (podłączone pod OBD)? Wtedy są chyba problemy (przynajmniej ostatnio o tym czytałem).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona

 

 

W przypadku podłączenia sterownika LPG po OBD samochodu przed podłączeniem się interfejsem należy odłączyć sterownik LPG np w przypadku LPG Tech należy wcisnąć przycisk na kontrolce LPG w kabinie na jakieś 6 sekund do momentu pojawienia się sygnału dźwiękowego i wtedy możemy się podłączyć pod gniazdo OBD, później aby znowu połączyć sterownik LPG z OBD należy znowu wcisnąć przycisk na kontrolce LPG na jakieś 6 sekund do pojawienia się sygnału dźwiękowego ( dźwięki odłączania i podłączania są różne)

Witam, dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli w temacie, właśnie dzwoniłem do STAGa bo tam zakładałem instalacje LPG, i zgadza się przy sterowniku "Qbox +" aby podłączyć sie pod obd należy odpiąć bezpiecznik przy sterowniku, tylko wiecie co wcześniej jak byłem  u mechanika zaraz po podłączeniu LPG, żeby wymienić lambde to mechanik podłączył się normalnie bez odłączania bezpiecznika przy sterowniku... dzięki za pomoc


Użytkownik Danielqq edytował ten post 11:14, 15.02.2016

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq