Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Problem z ekranem Navi i panelem górnym

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#16 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 19:29, 18.10.2015

W takim razie jeśli możesz to napisz proszę coś więcej - co jest problemem/uszkodzone i jak to naprawić.
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#17 zatyk

zatyk
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Grodzisk Mazowiecki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort +
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:25, 18.10.2015

Chciałbym powiedzieć dokładnie alr nie wiem bo elektryk robił. Wyświetlacz górny to wiadomo luty... a z Navi to problem tkwi w dvd , jest walniete i przerobił mi coś w nim. A jeśli chodzi o płyty to.ktoś połamał mechanizm wpychajac płytę na sile, wymienił tryby i działa wszystko.
  • 0

#18 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 22:14, 18.10.2015

Jeśli to nie kłopot, to może dasz namiar na tego swojego elektryka - zapytałbym co i jak robił i miałbym wskazówki dla magika któremu oddam swoje NAVI?
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#19 zatyk

zatyk
  • Forumowicz
  • 67 postów
  • Skąd:Grodzisk Mazowiecki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort +
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:13, 19.10.2015

poszło pw.


  • 0

#20 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 09:16, 19.10.2015

Super, dziękuję Ci bardzo. :)
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#21 czaki_pomorskie

czaki_pomorskie
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:Wejherowo
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:52, 23.10.2015

Witam moze co do problemu z navie wyswietla mi sie DVD Disc is teading an error i nie moge wejsc w ustawienia godziny i navi .ktos miał podobny problem ?
  • 0

#22 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 23:39, 30.10.2015

..a już szukałeś po tematów na wyszukiwarce forumowej ?...bo na pewno coś znajdziesz


  • 0
                       

#23 kosmodj

kosmodj
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Ostrów Wlkp
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:47, 31.01.2016

Jeśli to nie kłopot, to może dasz namiar na tego swojego elektryka - zapytałbym co i jak robił i miałbym wskazówki dla magika któremu oddam swoje NAVI?

 

Kolego ARTurde dowiedziałeś się coś od tego elektryka co naprawiał navi "zatyk-owi", co tam u niego zmajstrował. Pytam, ponieważ mam ten sam problem, tzn po przekręceniu kluczyka włącza się wyświetlacz navi, ale po przekręceniu kluczyka dalej i uruchomieniu silnika wyświetlacz gaśnie. Nieraz jest tak że włączy sie ponownie i można normalnie go obsługiwać. Przejrzałem całe 63 strony działu Audio-Navi i nikt konkretnie nie udzielił odpowiedzi na ten temat. Wszyscy piszą żeby wyczyścić laser w DVD, ale u mnie płytę czyta prawidłowo ( w każdym razie tak mi się wydaje). Ktoś również wspominał że navi jest zasilane przez dwa przewody - pierwszy przewód po przekręceniu kluczyka a drugi przewód po uruchomieniu silnika. Czy tak jest? czy jest jakiś przekaźnik który tym steruje? Jeżeli masz jakieś sugestie lub wiesz co jest tego przyczyną to daj znać (lub ktokolwiek coś podpowie). Jestem elektrykiem i znam się również nieco na elektronice więc chcę coś z tym zrobić bo działa mi to na nerwy.


  • 0

#24 kapalus

kapalus
  • Klubowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Wrocław, Göteborg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type S, CM2
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:10, 31.01.2016

Mam identycznie, co kolega kosmodj. Jesli szybko przekrece kluczyk, ekran sie normalnie odpala.

Jesli poczekam chwile przy przekracaniu kluczyka, ekran nie rusza.

U mnie jest jednak dodatkowy "problemik". Poprzedni wlasciciel byl z tym juz u elektryka zaraz po imporcie z Niemiec. Ten elektryk dorobil guzik, za pomoca ktorego moge odpalic ekran kiedy chce. Mam wiec 2 opcje:

1. Przekrecic kluczyk szybko i wszystko dziala.

2. Przekrecic normalnie i uruchomic ekran przyciskiem schowanym pod skora dzwigni zmiany biegow.

 

Namiarow na tego elektryka niestety nie mam, ponoc "jaden obwod padl, to przelaczyl na drugi", ale na tym niestety nie bardzo sie znam. Jesli sa tam 2 sposoby zasialania, to OK, ale jakos nie brzmi mi to wiarygodnie. 

 

Przywyklem do opcji 2., ale chcialbym to wyprostowac, bo przy sprzedazy na pewno bedzie krecenie nosem potencjalnego kupujacego.

Tez troche juz czytalem, ale poki co nic nie probowalem, najszybsza opcja wydaje sie byc przetestowanie innego czytnika DVD. Ryzyko u mnie jest takie, ze skoro juz tam ktos mieszal, to przywrocenie do normalnosci moze byc nieco powiedzmy bardziej uciazliwe.


  • 0

#25 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 22:01, 01.02.2016

kosmodj, niestety nigdzie na forum nie ma konkretnej odpowiedzi na pytanie - co dolega naszym czytnikom! Pewne jest to, że nie jest to wina brudnego lasera, problem leży po stronie elektryki.

Kontakt z mojej strony był, ale temat umarł.. Elektryk sympatyczny, bardzo chętny do pomocy - służy radą nawet przez telefon. Jeżeli "jesteś w branży" :-) elektryka nie jest Ci obca to na pewno rozwikłasz zagadkę ;-) i ożywisz nasze sprzęty - w PW wyślę Ci do niego namiar, powiedz, że numer masz z forum.

Wierzę w Ciebie i czekam na cynk! :-)

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 


#26 kosmodj

kosmodj
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Ostrów Wlkp
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:48, 15.02.2016

No właśnie o to chodzi, kolega Kapalus ma ten temat rozwiązany za pomocą przełącznika którym przełącza na legendarny "drugi obwód". I jeżeli przełączysz go ręcznie to w oryginale jest układ który to powinien robić automatycznie i najprawdopodobniej to z nim jest problem. Ja na twoim miejscu zostawiłbym to tak jak jest - przynajmniej nowy właściciel będzie miał problem z głowy. Mi coś takiego jak najbardziej by odpowiadało, bo i tak nie korzystam z nawigacji a jazda w nocy z tym świecącym telewizorem jest trochę męcząca. Najbardziej irytuje mnie jednak brak sterowania klimatyzacją (oprócz "auto" czy nadmuchu na przednia szybę).

W każdym bądź razie narazie jeżdże z ciemnym ekranem, ale jak zrobi się nieco cieplej to rozbiorę konsole i zmierzę napięcia w napędzie DVD i navi.

 

Aha, elektryk którego namiar dał mi ARTurde również powiedział, ze przerabiał zasilanie DVD, tylko nie pamięta dokładnie co bo było to bardzo dawno temu.

 

Tak czy inaczej jak tylko zacznę z tym działać to dam znać.


  • 0

#27 TBG HC

TBG HC
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:40, 06.05.2016

witam

również poproszę numer do tego elektryka na PW


  • 0

#28 silversurfer2.4

silversurfer2.4
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Żagań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EX
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:08, 16.06.2016

Czy ktoś ma jakieś njułsy w temacie ? Głównie chodzi mi czy wystarczy oddać szpecowi sam napęd DVD czy jednak potrzebne jest DVD + navi / zostawienie całego auta by rozwiązać problem ?


  • 0

.... tak to wygląda Ja i moja honda :)


#29 perszing81

perszing81
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:07, 27.08.2016

Miałem ten sam problem, oddałem auto do człowieka, który zajmuje się nawigacjami/alarmami itp i zrobił to. Ponoć kilka lat temu wpadł jak to się naprawia. Niestety szczegółów nie podał. Jedyne co to że problem jest w zasilaniu DVD - czyli to co koledzy wcześniej pisali. Po tej naprawie rozebrałem konsole środkową i mogę powiedzieć że na 99% naprawa nie polegała na dolutowaniu czegokolwiek na płytach elektroniki czy to w DVD czy samym wyświetlaczu - sprawdzałem wszystko wizualnie a jestem elektronikiem i nie zauważyłem żadnych śladów lutowania poza fabrycznymi. DVD wygląda na nierozkręcane - śruby były tak mocno zakręcone że musiałem je odkręcać kombinerkami. Natomiast wydaje mi się że Pan elektryk dołożył dodatkowy kabelek do złącza zasilania DVD. Kabelek ten biegnie po skosie w lewą stronę jakby za panel kierownicy. 

Dodam jeszcze, że problem został rozwiązany nie w 100% ponieważ po naprawie ekran startuje bez problemu przy przekręceniu kluczyka (wolno czy szybko nie ma znaczenia) natomiast po wyłączeniu silnika trzeba zaczekać ok. 10sek do ponownego odpalenia ekranu - w innym przypadku się zawiesza jak poprzednio. Mimo wszystko jest to znaczny progres w stosunku do poprzednich 30min, które trzeba było czekać żeby ekran wstał. Nie wiem czy ktoś z was to sprawdzał, kto miał tą usterkę ale ekran w końcu się zapali - u mnie po takim zgaszeniu przy zapłonie wstawał po ok. 30min. 


  • 0

#30 wolnyx2k

wolnyx2k
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:2,4
  • Wersja:EXECUTIVE
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:54, 17.10.2016

Witam, może będziecie wiedzieć ,gdzie leży przyczyna awarii ekranu. Mianowicie dotyk i wszystkie opcje działają,tylko ekran skacze, płytę normalnie czyta z navi. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq