Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Szyba przednia + kamien == pajak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#31 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:30, 04.01.2010

cos polecic z Wa-wy


Zdaje się, że u matraszka nie ma kolejki (ale szybę trzeba zamówić - czas około 5 dni, bo na stanie mogą nie mieć).
  • 0

#32 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:Warszawa
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:31, 04.01.2010

Wyszomirski, ul. Parowcowa.

Zdecydowanie polecam.
  • 0
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#33 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:39, 05.01.2010

Miałem taką przygodę na początku roku tyle, że w VII gen - był pająk, najpierw stwierdziłem, że może to lepienie ale odpuściłem, jak zobaczyłem jak wygląda takie lepienie po roku ( u znajomego )

Zgłosiłem do ubezpieczyciela - poszło z AC, auto na firmę więc musiałem zapłacić VAT ale dostałem całą pełną fakturę na swoją firmę więc wyszedłem na tym jeszcze do przodu.

Koszt ze wszystkimi uszcelkami, prowadnicami etc wyszedł 2800 zł - szyba z czujnikiem deszczu.

Robiłem w ASO Witolin na pradze - sprawnie, miło i wszystko wygląda jak z fabryki by wyjechała i jest zupełnie nowa - polecam ASO Witolin.
  • 0

#34 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:53, 05.01.2010

aaa Katowice ? robil ktos z Was cos takiego ? Kopex czy JKK ? :)
  • 0

#35 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:28, 05.01.2010

Dobra, jestem po wymianie. Koszt całkowity 3390zł brutto (niech się martwi PZU :-P ) . Bez wymiany listewek lakierowanych, poszła tylko szyba i "zestaw uszczelek". Nie wiem co tam w kalkulacji było dokładnie bo mam na fakturze tylko sumę, ale tak wychodzi za całość.
Plus: wykonanie dobre, bez uszkodzeń,
Neutralnie: mam chyba szybę od .... RHD bo znacznik w tej nowej (taki krzyżyk i literka A i coś tam) jest po prawej, a w starej był po lewej :shock: Oznaczenie szyby, numer itp. są tak jak były.
Minus: źle zamontowane wycieraczki (ta po stronie kierowcy uderzała o listewkę) ale nie chciało mi się wracać do ASO - 5 minut z kluczem płaskim i wycieraczki ustawione jak powinny być.

Generalnie jest ok (to z wycieraczkami pomijam), zobaczymy czy nie pogubię listewek bocznych :-P
  • 0

#36 egon12

egon12
  • Forumowicz
  • 472 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:46, 05.01.2010

nie jest zle :)

tez juz chcialbym byc po :)

....chyba szybę od .... RHD bo znacznik ....

jak to mozliwe ? podawales VIN przy zamawianiu ?
  • 0

#37 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:04, 06.01.2010

nie jest zle :)

tez juz chcialbym byc po :)

....chyba szybę od .... RHD bo znacznik ....

jak to mozliwe ? podawales VIN przy zamawianiu ?


Nie, nie podawałem. Podałem rocznik i model. Może to kwestia serii, może w międzyczasie zmienili umiejscowienie? Nie wiem do czego on (ten znacznik) może być, podejrzewam, że to miejsce do którego powinny dochodzić wycieraczki. W sumie to wszystko jedno bo poza tym szyba jest identyczna jak poprzednia.
  • 0

#38 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
  • Skąd:polska
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:08, 06.01.2010

Czemu ta szyba taka droga? Czy one w standardzie maja ogrzewanie?
Odnosnie oznaczenia. Liczy sie tylko i wylacznie symbol huty szkla bo to swiadczy o jakosci. Firma i inne nie maja tu nic do tego bo one sa tylko posrednikiem. Chyba wlasnie to A z numerem okresla hute.
  • 0

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#39 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:23, 06.01.2010

Chyba wlasnie to A z numerem okresla hute.


Możliwe, w każdym razie na poprzedniej było to samo po lewej, a teraz po prawej.
Cena taka bo to szyba z ASO (pewnie z niezłą marżą HPL), no i jakiś tam zestaw montażowy. Podgrzewana (w ten sposób co w fordach) nie jest, ale nie wiem czy czujniki zmierzchu i wycieraczek nie są w takim przypadku zmieniane razem z szybą.
Ważne, że nie ja to muszę płacić :mrgreen:
  • 0

#40 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
  • Skąd:polska
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:38, 06.01.2010

Nie, czujnik deszczu jest montowany przy produkcji szyby. Nie ma mozliwosci odklejenia czujnika i zamontowania go do gotowej szyby. Moze ktos tak robi ale takie szyby nadaja sie wtedy na smietnik.
  • 0

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#41 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:05, 07.01.2010

Nie, czujnik deszczu jest montowany przy produkcji szyby. Nie ma mozliwosci odklejenia czujnika i zamontowania go do gotowej szyby. Moze ktos tak robi ale takie szyby nadaja sie wtedy na smietnik.


pewnie podobnie jest ze zmierzchowym - to mamy częściowe uzasadnienie dla ceny. Czujniki pewnie kosztują łącznie z 30 euro a reszta to marża :mrgreen:
  • 0

#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:43, 11.01.2010

Dobra, jestem po wymianie. Koszt całkowity 3390zł brutto (niech się martwi PZU :-P ) . Bez wymiany listewek lakierowanych, poszła tylko szyba i "zestaw uszczelek". Nie wiem co tam w kalkulacji było dokładnie bo mam na fakturze tylko sumę, ale tak wychodzi za całość.
Plus: wykonanie dobre, bez uszkodzeń,
Neutralnie: mam chyba szybę od .... RHD bo znacznik w tej nowej (taki krzyżyk i literka A i coś tam) jest po prawej, a w starej był po lewej :shock: Oznaczenie szyby, numer itp. są tak jak były.
Minus: źle zamontowane wycieraczki (ta po stronie kierowcy uderzała o listewkę) ale nie chciało mi się wracać do ASO - 5 minut z kluczem płaskim i wycieraczki ustawione jak powinny być.

Generalnie jest ok (to z wycieraczkami pomijam), zobaczymy czy nie pogubię listewek bocznych :-P


Napisz jeszczę w którym miejscu odbywała się wymiana?
t.
  • 0

#43 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
  • Skąd:polska
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:44, 11.01.2010

Dowiedzialem sie wiecej odnosnie czujnikow mocowanych na szybach. W zaleznosci od procesu produkcji szyby przychodza z czujnikami badz bez wiec mozna je rowniez demontowac z uszkodzonej szyby,
  • 0

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l


#44 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:00, 15.01.2010

Ja jeździłem z trzema odpryskami od czerwca, niby wielkie nie były, ale w końcu się doigrałem. Mianowicie podczas półgodzinnej próby wyjazdu/wypychania z zaspy (parę dni temu po tych opadach) najwyraźniej wystąpiły jakieś większe naprężenia i od miejsca jednego z odprysków szyba pękła po całej długości. Nie bawiłem sie w szukanie jakichś tanich zamienników itp - zgłosiłem szkodę z AC i auto własnie się naprawia w ASO.
Zresztą, i tak byłby problem przy przeglądzie okresowym.
  • 0

#45 cmsydney

cmsydney
  • Forumowicz
  • 207 postów
  • Skąd:polska
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:58, 15.01.2010

Jesli odpryski byly w miare male to by to zrobili za 100pln - 150pln. A tak jestes w plecy pewnie z jakies 500pln zaleznie ile bedziesz mial zwyzki i na jaki okres.
  • 0

VII gen., i-ctdi, 2005r., 5,12l/100km a na co dzień w korkach 0l/100km :-)
Spalanie długodystansowe: 124700 -> 5,78l/100km. Wcześniej było: 39134km -> 6,46l





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq