Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Sprezarka sie nie wlacza

VII Sprezarka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 exyte

exyte
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Poznań
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:51, 04.07.2015

Hej.

Klimatyzacja przestala chlodzic nagle. Czynnik chlodzacy jest w normie (spr. na szybko u mechanika w trasie). Widac, ze nie kreci sie (nie zesprzegla) sprezarka. Wiatraki sie wlaczaja po wlaczeniu klimatyzacji - sprezarka jednak sie nie zesprzegla. Zanim i tak pojade do mechanika (wlasciwego) moze ktos z Was powiedziec czy mial podobne objawy i co to bylo? Rozumiem, ze przyczyn moze byc wiele (od czujnika cisnienia czynnika chl., przez sprzeglo sprezarki czy inne elektromagnesy) - pytanie brzmi, czy jest to moze znany, powtarzajacy sie problem i na przyklad najczesciej pada cos konkretnego. Jak wiecie to dajcie znac.
  • 0

#2 pietrov8

pietrov8
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:58, 04.07.2015

Sprawdź bezpiecznik pod maską. U mnie on był powodem. 

 

http://www.accordklu...utach/?p=552491


  • 0

icon1.png


#3 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:39, 04.07.2015

Jak juz pod maska sprawdzisz i nic to nie da to sprobuj podlaczyc na "krotko" w sensie z pominieciem termika. Tez lubia padac.


  • 0

#4 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:25, 04.07.2015

Hej :-)
Dokładnie tak jak napisał Viper - problemem może być termik, tylko nie wiem czy da się go łatwo pominąć przy sprawdzaniu, bo jest tuż przy sprężarce (zatopiony w plastiku)... w każdym bądź razie mój mechanik 'odkrył' to dopiero po demontażu sprężarki...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#5 exyte

exyte
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Poznań
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 04.07.2015

Przekazniki sa ok. Wiec nie bedzie takiej latwej akcji. A co to znaczy 'z pominieciem termika'?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 0

#6 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 22:05, 04.07.2015

99%  nie łączy na kostce przy sprężarce.... Sprawdzenie: Podczas załączania się wentylatora przy sprężarce powinna załączyć się sprężarka. Jeśli się nie załącza rozpinamy kostkę i podłączamy plus z akumulatora  do kostki i patrzymy czy sprzęgło działa... Dalej jest bezpiecznik termiczny przykręcony do sprężarki http://img.bazarek.p...9c060da1ebf.jpg


  • 0

#7 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:07, 04.07.2015

Tutaj masz schemat http://japancars.ru/...&nplblk=B__5700 część nr 4 (z drugiej strony niż wtyczka jest wyłącznik termiczny) - musiałbyś pominąć ten element.

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#8 exyte

exyte
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Poznań
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:17, 06.07.2015

Zostawilem auto u mechaniora. Mechanior mowi, ze elektromagnes przy sprezarce nie dziala. Nie znam sie wiec nie wiem ile w tym prawdy ani ile z tego co on wie, przekazal mi a ja teraz przekazuje tu. W kazdym razie bedzie wymontowywac sprezarke a ja jestem 2 dni na aucie zastepczym.
  • 0

#9 exyte

exyte
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Poznań
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:17, 08.07.2015

Hej. 

 

No odebrałem furę, 620 zapłaciłem i nie wiem co myśleć. Wstępnie jestem wściekły, bo na allegro całe sprężarki po sześć stów chodzą. W zasadzie auto odbierała moja lepsza połowa więc zerknąłem dopiero dziś osobiście i patrzcie, jakieś kable się tam ciągną, chyba wcześniej nie było. Niby sprzęgło wymienił całe gostek - tak mówi: "że myślał, że elektromagnes ale całe sprzęgło, popalone widać było mam stare mogę pokazać, ale widać bo cośtam popuchnięte". Nie wiem na ile to prawda i czy w ogóle się to robi? Dajcie znać, bo te kable mnie męczą. I teraz ważne - sprężarka działa TYLKO gdy działają te dodatkowe wiatraki od klimy. To jest poprawne zachowanie? No i jak się już włączy, to dziwnie "świerszczy", co słychać na załączonym filmiku...

 

Zdjęcia:

http://1drv.ms/1foANf5

 

Filmik:

https://youtu.be/QIPESuZjTuk


  • 0

#10 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:32, 09.07.2015

Dziwnie to wyglada. Sadzac po jakosci izolowania lutowanych kabelkow to sprezarki nawet nie wyjal i dlatego miejsce laczenia kabli owinal zwykla tasma izolacyjna bo nie dalo sie wygodnie nalozyc termokurczki. Sprzeglo niby da sie wymienic sciagajac tylko nadkole ale jezeli nie widziales tego starego to tez przychodzi mi na mysl ze wymienil tylko termik za 30 zl. Ale z drugiej strony to by bylo mocne przegiecie paly z cena jaka krzyknal. A jezeli faktycznie wymienil sprzeglo to i tak sporo za robote wzial bo jest to zrobione na odpiernicz sie moim zdaniem. Sprzeglo mozna wyrwac za jakies 250zl max wiec cala reszta to jego zarobek. Co to tego dzwieki to postawil bym na lozysko. Wentylatory na postoju powinny sie zalaczac co jakis czas. W kocnu cos musi odprowadzic to cieplo. 


  • 0

#11 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 11:25, 09.07.2015

Hej :-)

sprężarka działa TYLKO gdy działają te dodatkowe wiatraki od klimy. To jest poprawne zachowanie?

I tak ma być...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#12 exyte

exyte
  • Forumowicz
  • 130 postów
  • Skąd:Poznań
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:46, 09.07.2015

Dzięki chłopaki za odp. Podjadę i poproszę o stare sprzęgło - gościu jest rodzinnym mechanikiem, więc zakładam, że mi je faktycznie da. No jeśli faktycznie je wymienił, to co to są te kabelki do cholery, wcześniej ich tam nie było (chyba)?

 

No i ostatnie pytanie - co się stało i będzie dziać, jeśli wymienił tylko w/w termik? Za co ten czujnik jest odpowiedzialny?

 

W.


  • 0

#13 Stoowa

Stoowa
  • Forumowicz
  • 122 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 13:40, 09.07.2015

tak patrze na ten rysunek:

http://japancars.ru/...&nplblk=B__5700

 

ten termik jest w części nr4 czy zatopiony w 9 ?


  • 0

#14 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 15:13, 09.07.2015

Zatopiony w 4, ale jeden z Kolegów 'wydłubał go', połączył, zalał i działa (tyle, że nie zabezpiecza już termicznie sprężarki przed przegrzaniem)...

 

Pozdrawiam

Tomek

 

P.S. całość (el. nr 4) w ASO to koszt ok. 300 zł (przynajmniej tyle ja płaciłem 3 lata temu)


  • 0

#15 viper505

viper505
  • Forumowicz
  • 251 postów
  • Skąd:Zagórowa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:45, 09.07.2015

Dzięki chłopaki za odp. Podjadę i poproszę o stare sprzęgło - gościu jest rodzinnym mechanikiem, więc zakładam, że mi je faktycznie da. No jeśli faktycznie je wymienił, to co to są te kabelki do cholery, wcześniej ich tam nie było (chyba)?

 

No i ostatnie pytanie - co się stało i będzie dziać, jeśli wymienił tylko w/w termik? Za co ten czujnik jest odpowiedzialny?

 

W.

 

Przez chwile mi przeszlo przez mysl, ze wymieniajac sprzeglo musial odciac termik ale pozniej skojarzylem, ze tam kabelki sa zakonczone wsuwkami (mesko-zenskie polaczenie), przynajmniej czerwony. Zielony przykrecany jest do obudowy. Wiec mozna to bylo rozlaczyc po ludzku, wymienic co trzeba i polaczyc. Takze w tym momencie szczerze powiedziawszy nie wiem co tam robi ta izolacja... A odpowiadajac na pytanie. Jezeli to byl uwalony tylko termik i go wymienil to klima po prostu bedzie dzialac poprawnie. Termik jest odpowiedzialny za zabezpieczenie przed przegrzaniem samej sprezarki. Jezeli temperatura przekroczy zadany poziom termik zadziala i odetnie zasilanie cewki a co za tym idzie rozlaczy sprzeglo. 

 

Zatopiony w 4, ale jeden z Kolegów 'wydłubał go', połączył, zalał i działa (tyle, że nie zabezpiecza już termicznie sprężarki przed przegrzaniem)...

 

Pozdrawiam

Tomek

 

P.S. całość (el. nr 4) w ASO to koszt ok. 300 zł (przynajmniej tyle ja płaciłem 3 lata temu)

 

Sporo dosc. Ja zaplacilem 34zl z wysylka kurierem. No ale nie w ASO :P


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Sprezarka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq