Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Często palą się żarówki świateł mijania

VII żarówki światła

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16 bogdann

bogdann
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:-
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:06, 06.07.2015

Te żarówki wcale nie dają dużo więcej światła, a kosztują wielokrotnie więcej i zużywają się mega szybko.

Jedynym sensownym rozwiązaniem na poprawienie oświetlenia jest - xenon.


  • 0

#17 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:40, 06.07.2015

Mialem w innym aucie zwykle h4 philipsa a potem tungsram +90% i roznica byla widoczna. Oczywiscie jesli ktos sie spodziewa ze bedzie faktycznie prawie 100% wiecej swiatla to sie rozczaruje. Pamietam ze rok czy ciut dluzej na nich przejezdzilem i sie nie spalily. Natomiast teraz mam auto gdzie swiatla zapalaja sie po pezekreceniu stacyjki i mimo odpowideniego i calkiem stablinego ladowania pala sie seenio co 3-4 miesiace. I tu bym wlasnie upatrywal problemu. Oczywiscie jesli kolega ma samoczynnie zapalajace swiatla albo najpierw je zapala a potem odpala auto.

Użytkownik mlun edytował ten post 08:41, 06.07.2015

  • 0

#18 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 09:16, 06.07.2015

Ja u siebie właśnie wymieniłem Tungsramy ale +60 bo się spaliły. Jakoś 4miesiące wytrzymały. Instalacja ok bo pociągnięta nowa bezpośrednio z aku z dodatkowym przekaźnikem 70A.
Nightbraker żył około roku
Teraz wrzucona narva. Jak wrzucę kolejny komplet Tungsrama to sprawdzę ładowanie jeszcze ale było 14.4 jakoś na jesień jak sprawdzałem.
  • 0

#19 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
  • Skąd:BIA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Turas
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 15:38, 06.07.2015

Te żarówki wcale nie dają dużo więcej światła, a kosztują wielokrotnie więcej i zużywają się mega szybko.

Jedynym sensownym rozwiązaniem na poprawienie oświetlenia jest - xenon.

 

Masz jeździć na Tungsramach a nie kombinować z xenonami zrozumiano? :hehe


  • 0

 


#20 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 18:48, 06.07.2015

Hej :-)

Koledzy, Beef... i po co to bicie piany - wiadomo, że ksenon daje dużo lepsze światło i tu nie ma co dyskutować, ale włożenie tego do auta z H1 to całkiem spory wydatek (mowa oczywiście o legalnym ksenonie, a nie jakimś 'zenonie')... nikt tu nie twierdzi, że Tungsramy są najlepsze na świecie, po prostu z doświadczeń i odczuć zdecydowanej większości wynika, że te żarówki to najlepsze połączenie trwałości, jakości/jasności i ceny... jeśli ktoś nie widzi różnicy w świeceniu np. takich Tunsramów Mega Light +90(czy 120)%, czy Osram Night Breaker, a zwykłymi żarówkami z marketu, to ma 2 wyjścia:

1) przyjrzeć się dokładnie lampom, bo być może tutaj leży problem, lub

2) (i tutaj będę bez skrępowania złośliwy, idąc za przykładem niektórych Kolegów) udać się do okulisty...

W jednym w wielu wątków są porównania świecenia żarówek - wystarczy poszukać...

Zamiast wszystko negować (co jest najłatwiej zrobić) prosiłbym o jakieś konstruktywne propozycje, albo po prostu odpuścicie sobie takie 'pomaganie'... jest tyle ciekawszych rzeczy do robienia niż siedzenie przed kompem, czy z telefonem w ręce...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#21 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
  • Skąd:BIA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Turas
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 21:10, 06.07.2015

Ale widzisz Statom teraz to Ty narzucasz swoje zdanie innym. Tungsram najlepszy jest i już!!! Ja napisałem że u mnie nie podziałały zbyt długo a wręcz można powiedzieć że około 4 miesięcy na żarówkach to tak trochę mało nawet bardzo mało a na innych, jeżdżę już ponad rok i są ok to chyba mam prawo twierdzić że Tungsram to badziewie. Oczywiście nie musi się tak stać ale jakbym musiał je wymieniać średnio raz na kwartał to już porażka i do tego dochodzi wymiana gdzie jak się ma malutką rączkę to jest ok ale jak się ma łapę jak bochen chleba i palce jak bagietki to już sie robi problem bo Honda nawet nie zadała sobie trudu żeby zrobić jakaś jedną kostkę do żarówki tylko 2 oddzielne piny a uwierz mi że jest duzo lepszych rzeczy do roboty niż co kwartał szarpać żarówki. Ale już pomijając fakt montażu to chyba lepiej wydać powiedzmy z 70-80 zł raz na ponad rok niż chociażby ze 3 razy w roku wydać po około 35-40 zł. I chyba z instalacja elektryczną mojego auta jest wszystko ok skoro na Osramach jeżdżę już dłuższy czas. 

Oczywiście Tungsram daje więcej światła ale nie na tyle żeby od razu krzyczeć z zachwytu, ok w tej cenie ta żarówka da dość dużo światła ale moim zdaniem są na rynku żarówki które dadzą podobną ilość światła za niewiele więcej przy zwiększonej żywotności i takie moje zdanie na temat Tungsramów chciałem przedstawić i widzę że też nie tylko ja mam nie najlepsze zdanie o Tungsramach a każdy użytkownik forum poczyta posty/tematy na temat żarówek i wyciągnie z tego jakaś dla siebie najlepszą średnią.


  • 0

 


#22 Zakrzes

Zakrzes
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Skąd:Płońsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:06, 18.12.2015

w Ibizie II miałem H4 nightbreakery, jeździłem co najmniej 1,5, byłem z nich zadowolony. Dlatego do Accorda też je kupiłem H1. Chyba nawet pół roku nie wytrzymały, zawiodłem się. Kupiłem na próbę jakąś tescową żarówkę, pojeździłem może miesiąc i się przepaliła. Teraz kupiłem w motoryzacyjnym, ale nie pamiętam jakiej firmy, zobaczę ile się poświeci


  • 0

#23 Talar

Talar
  • Forumowicz
  • 806 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:19, 19.12.2015

zastanawiam sie nad uporaniem sie z problemem zakładając taki moduł co z długich robi dzienne (świecą mniej intensywnie) Mój kolega już założył to do opla i się sprawdza. Po przekręceniu kluczyka po 10 sek zapalają się dzienne. Zakładał ktoś coś takiego w acco?


  • 0

#24 krzyzak24

krzyzak24
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1111
  • Nadwozie:-
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:25, 19.12.2015

Mi też tak się paliły a teraz mam spokój.
Sprawdź wtyk w żarówkę czy nie jest za luźny.
Lekko przygnieść żeby ciężko wchidził i druga sprawa to kabel masowy od aku pożądnie wyczyścić a czasem trzeba wymienić na nowy.
Mnie po tym już się nie przepalają.
I uszczelki w deklach też można przesmarować jakimś płynem do uszczelek żeby guma była bardziej elastyczna.

Pozdrawiam
  • 0

#25 meniol

meniol
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:44, 15.05.2018

Witam.

A ja w moim accordzie miałem kiedyś tak, że raz na 1-2mieś mi się przepalały H1-dynki (obojętnie co włożyłem czy drogie czy tanie). Działo sie tak, dopóki nie wymieniłem wszystkich uszkodzonych żarówek (postojowe i wszystkie inne które nie świeciły). Jak tylko usprawniłem wszystkie żaróweczki to teraz mi się palą tak raz na 4 miesiące. Kupuje w motoryzacyjnym po ok 6zł sztuka i pilnuje żeby inne także nie były poprzepalane.


  • 0

#26 pawlik118

pawlik118
  • Moderator
  • 1958 postów
  • Skąd:Skoczów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:30th Sport GT
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 73
Wzorowa

Napisano 07:08, 16.05.2018

U mnie siedzą Osram'y Silverstar - na stronie producenta można zobaczyć że żywotność jest na przyzwoitym poziomie (nie pamiętam ile godzin deklarują, ale na pewno więcej niż te wszystkie żarówki + milion procent). Do tego dzienne LEDy i problem z głowy :) 


  • 0

#27 Piotr KR

Piotr KR
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:24, 20.01.2019

Dano temu rozmawiałem z dyrektorem Osram Polska na temat częstego palenia się własnie tego typu halogen w samochodach, czy z jego firmy czy konkurencji.

I z uśmiechem odpowiedział mi " One myszą się palić  :diabelek2:  bo taka konstrukcja i charakterystyka  :cwaniak:  " i od tamtej pory mam dzienne LED :-)

I jeszcze usłyszałem że  można wyprodukować trwałe żarówki samochodowe ale to się nie opłaca bo na czym by się zarabiało.

Zresztą  znani producenci Philips czy Osram nie inwestują w poprawę tej technologii halogen powiesza żarówki stanowią minimalną część ich zysków w skali innych produktów, więc i z tej strony się to im nie opłaca.

Od kilku lat firmy inwestują w nowie źródła światła np. LED lub laserowe 

 

https://www.osram.pl...logia/index.jsp

 

Wiec nasze żarówki H są już przeżytkiem . Więc ucieka w kierunku LED daje nadzieję na jakąś trwałość. 


  • 0

#28 bugallos

bugallos
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Maranello
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord VII
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:24, 20.07.2019

Cześć,

Mam taki przypadek - prawa żarówka potrafi przestać działać, po czym znowu działa. Aż w końcu się przepala i pada.
Pewnie jest problem z luźnym stykiem kabla na którymś końcu bądź z napięciem (podejrzewam po przeczytaniu paru wątków).

Wymieniłem na Tungsram 120, lewa ok a prawa po miesiącu padła. Żarówek nie dotykam paluchami.
Postaram się zajrzeć, pomierzyć napięcie, psiknąć kontakt i dam znać czy pomogło :)


  • 0

#29 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • Skąd:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:21, 09.07.2020

Jak Wam się przepalają często żarówki mijania to proponuję wymienić od razu na dwie nowe, zamiast jednej. Może pomóc, choć być może nie musi. Może problem leży cw instalacji lub ładowaniu, jeśli po tym zabiegu nadal będą się paliły często.

U mnie to pomogło odkąd od razu dwie nowe założyłem, ponad rok czasu jeżdżę i świecą dalej, a trochę już na nich przejechałem...
  • 0

#30 iwan

iwan
  • Forumowicz
  • 640 postów
  • Skąd:BBłota
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Latajacy Dywan
  • KM:155 reszta pasie sie w przydrożnym rowie
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 22
Super

Napisano 18:52, 23.07.2020

W poprzednim aucie czesto przepalaly sie zarowki sw.mijania. Nowe kupowalem na CPN i w marketach.

Dopiero jak kupilem w ASO problem sie rozwiazal.

Moze z zarowkami jest tak samo jak z akumulatorami ?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, żarówki, światła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq