Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Wybor glosnikow przednich

VIII audio głośniki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
149 odpowiedzi w tym temacie

#61 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:53, 22.12.2015

Radio nie będzie czytało FLAC jeśli już to WMA czyli windows media file co jest też bezstratne.

 

lepiej to płytę włożyć testową, na necie powinno się coś znaleźć.


  • 0

#62 AnubiSq

AnubiSq
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:11, 23.12.2015

Mam w poprzednim autku Pioneera z oryginalnymi głośnikami (Renault Laguna) i puszczam tą samą mp3 na obu zestawach - i niestety w Accord VIII brakuje mi sopranu i ogólnie jakby funkcji "loudness" :{


  • 0

#63 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:54, 09.01.2016

heja

w końcu czepiłem się wygłuszenia drzwi oraz montażu głosików. poszło w miarę łatwo, Focale pasują idealnie bez modyfikacji. 

 

panele drzwi wyklejałem gąbką dodatkowo.

 

taka rada: jak by ktoś odklejał fabryczną folie to polecam odklejać powoli i od razu zbierać tą czarną mase, jest mniej bałaganu.

 

parę zdjęć tutaj

 

https://ds.syneknas....53335342e4a5047

 

 

odczucia po instalacji:

 

focale grają dość wysoko, przybyło basu i średnich. ale ubyło mocy, to przez to że focale są 4ohm a fabryczny 2ohm.

 

W drodze już jest klasyczny Alpine MRV F505 ( made in Japan ) oraz high to low converter z Audio Control LC6i co powinno polepszyć sytuacje diametralnie.


  • 0

#64 MrBlue

MrBlue
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:139
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:08, 09.01.2016

Dzieki za twoje spostrzeżenia. Dalej jednak upieram się, że fabryczny zestaw ma 4 ohm w połączeniu równoległym z 6 ohm tweeterem. Zastanawiam się tylko czy kondensator coś zmienia poza częstotliwością. U mnie zmieniłem na zestaw JBL GT7-6C 4ohm 50W RMS i gra tak jak przedtem. Focale mają 60W RMS więc mogą grać troszke ciszej, ale czy aż tak... nie wiem.

Użytkownik MrBlue edytował ten post 22:13, 09.01.2016

  • 0

#65 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:30, 10.01.2016

ciężko stwierdzić skoro nie jest napisane na głosiku ile ma ohm, aż tak się sam nie znam żeby to pomierzyć, ale przed montażem słuchałem na fabrycznych na 20 a teraz skacze do 30 żeby napędzić nowe głośniki więc coś na to musi wpływać.

 

Nie ma się co oszukiwać jak ktoś chce żeby miało to ręce i nogi to trzeba ładować wzmacniacz i kropka inaczej kasa wywalona w błoto a różnica nie wielka.

 

Jak coś komuś pierdzi to wymienić na fabryczny i cieszyć się z tego co jest.


  • 0

#66 MrBlue

MrBlue
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES
  • KM:139
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:31, 11.01.2016

W pełni się z Tobą zgadzam. Przynajmniej jeśli chodzie o Premium Sound System. U siebie wymieniłem tylko zestaw w drzwiach kierowcy na JBL-ki i się zniechęciłem, bo nie zagrało lepiej. Może jak wygłuszę drzwi - ty wygłuszyłeś i jest lepiej. Z twojego opisu wnioskuję, że masz Premium Sound System w swojej Hani.

Mam jeszcze dwa pytanka. Tylko nie czuj się poirytowany. Uważam ten temat z ważny.

1. Rozumiem, że gąbki użyłeś do podklejenia boczków (tapicerki) i jest ona odizolowana od wnętrza drzwi, gdzie szybko nasiąkła by wodą.

2. Jak podłączyłeś zestaw Focal, znaczy zwrotnicę, głośnik niskotonowy i wysokotonowy? Może jest jakiś inny powód dla którego grają ciszej, bo piszesz o dużej różnicy.


  • 0

#67 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 17:42, 11.01.2016

Głośniki są 4Ω na sto procent.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#68 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:06, 12.01.2016

W pełni się z Tobą zgadzam. Przynajmniej jeśli chodzie o Premium Sound System. U siebie wymieniłem tylko zestaw w drzwiach kierowcy na JBL-ki i się zniechęciłem, bo nie zagrało lepiej. Może jak wygłuszę drzwi - ty wygłuszyłeś i jest lepiej. Z twojego opisu wnioskuję, że masz Premium Sound System w swojej Hani.

Mam jeszcze dwa pytanka. Tylko nie czuj się poirytowany. Uważam ten temat z ważny.

1. Rozumiem, że gąbki użyłeś do podklejenia boczków (tapicerki) i jest ona odizolowana od wnętrza drzwi, gdzie szybko nasiąkła by wodą.

2. Jak podłączyłeś zestaw Focal, znaczy zwrotnicę, głośnik niskotonowy i wysokotonowy? Może jest jakiś inny powód dla którego grają ciszej, bo piszesz o dużej różnicy.

tak mam PSS wygłuszenie daje dużo, choćby dla samego odczucia masywności drzwi. poprawia też bas.

 

1. gąbka jest do tapicerki, ale dawałem też kwadrat na blachę drzwi za samym głośnikiem, gąbka jest typu closed cell i nie pije wody więc nie ma obawy

2. zwrotnice były zintegrowane w kablach, bez oddzielnej puszki, stąd łatwy montaż, kable były przygotowane z koszulkami do podpięcia. stary kabel od twittera został jak u ciebie w drzwiach.

 

Dziś przyszedł poczciwy alpine MRV F505 :) jeszcze audio control, kable prądowe i jak się ociepli montaż :D


jeszcze jedno, może że grają ciszej to nie właściwe słowo, robię głośniej bo mam odczucie że głośniki potrzebują więcej mocy żeby oddychać pełniejszą "piersią"


  • 0

#69 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 21.01.2016

Mały update.

 

Zdecydowałem kupić boxa na sub który wstawiłem do półki jako że robił średnią robotę i szkoda żeby się marnował :)

SUB box kupiłem z allegro bo wychodził taniej niż na eBay UK i wyglądał solidniej :D

 

Stary fabryczny sub trafi na stare miejsce w razie ewentualnej sprzedaży auta i szybkiego montażu starych głośników.

 

Audio control już idzie więc jak się tylko ociepli pozostaje montaż i strojenie.

 

Ciekaw jestem jak sub box pójdzie na fabrycznym wzmaku a jak będzie słabo to w audio control jest oddzielny kanał na dodatkowy wzmak więc powinno być w wiele lepiej.


  • 0

#70 AnubiSq

AnubiSq
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:16, 27.01.2016

Nie mogę doczekać się opini.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#71 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:47, 24.02.2016

Sie ma.
Dziś czepiłem sie montażu wzmacniacza pod głośniki. Poszło sprawnie i byłbym skończył ale zebrało mi kabla głośnikowego.
Kabel prądowy 6mb poszedł przez gródź w nogach kierowcy (UK) w PL wyjdzie na pasażera.
Potem od razu na lewa stronę bo chciałem żeby szło po lewej stronie auta gdzie nie idą kable głośnikowe.
6mb kabla ledwo starczyło.
80amp bezpiecznik zaraz po akumulatorze.
Potem do rozdzielni która jest swoją droga na bezpiecznikach.

Demontaż paneli w bagażniku obył sie bez większych problemów choć te piny dość mocno trzymają i łatwo mogą popekac.
Po prawej stronie auta jest wzmacniacz fabryczny i tu sie wpinamy/ rozcinamy kable.
Apline i LC6i przykręciłem na samowierty to kanapy. Tak samo rozdzielnie.
Zaczęło sie podłączanie.
Jest z tym zabawy i bez ściągniętego rysunku z oznaczeniem kabli było by cieżko dojść który kable do czego.
Podliczyłem dziś tylko przód i jeden głośnik tylny. Jutro reszta.

Wrażenia.
Dzięki LC6i zachowałem sterowanie z kierownicy i ustawienia balansu itp.
Wzmak włącza sie jak dostanie sygnał z LC6i a ten dostaje sygnał jak włączymy radio.

Muzycznie jest duży skok. To jest to. Głębia i dynamika.
Czekam na efekt finalny jak podłączę ostatnie 3 głośniki oraz dedykowany sub z oddzielnym wzmakiem.

Gra warta świeczki.
Jak ktoś ma czas i lubi to polecam. Inaczej jak pierdza fabryczne głośniki a nie chce sie dłubać to wystarczy kupić zamiennik.

Kilka zdjeć tutaj
https://ds.syneknas....53335342e4a5047
Dodam więcej jak skończę.
  • 0

#72 AnubiSq

AnubiSq
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:39, 06.03.2016

Wymieniłem wczoraj przednie głośniki, stare przy pewnych częstotliwościach poprostu pierdziały. Dodatkowo byłem niezadowolony z barwy, jak dla mnie brakowało sopranu. Mam zestaw PSS. Zamontowałem Morele Maximo 6.2 nie wytłumiałem drzwi.
Koszt wraz z montarzem wyniósł mnie 540 zł. Kraków.
Jak dla mnie kolosalna poprawa. Nic nie brzęczy, a sopran muszę skręcać na 3. Teraz planuje zrobić jeszcze tył. Nie dyskutuję czy lepiej chodzi z wytłumieniem czy bez ale stwierdzam że sama zmiana głośników znacznie poprawiła jakość.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • 0

#73 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:22, 06.03.2016

A widzisz. To potwierdza ze każdy ma własne odczucia.
Ja po odsłuchaniu sie z tym co mam będę wywalał Focale. Mam ich dość. W szczególności tweeterow. Brak w tej serii właściwej zwrotnicy nie pozwala obciąć wysokich. A przez to ze są aluminiowe grają dość szorstko.
Zrobiłem rozeznanie i uderzę w klasykę. Dynaudio.
Zrobię porządny przód i sub. Reszta zostanie odłączona.
  • 0

#74 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:18, 08.03.2016

Jenak długo nie wytrzymałem, Focale idą w odstawkę - zaczęły mnie męczyć swoimi wysokimi tonami.

Przyszła paczka z Dynaudio 242GT, to na sucho z pudełka gra o niebo lepiej.

 

Zostanie tylko nowy przód i subwoofer, reszta odłaczona.

 

W przyszłości dojdzie tylko procesor dźwięku z audio control albo audison bit ten :D


  • 0

#75 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:44, 17.03.2016

Jestem po montażu Dynaudio, nowe kable KnuKonceptz 12 AWG, alpine zmostkowany po 200W na kanał.

Gra tylko przód oraz Sub w zamkniętej obudowie z monoblokiem w bagażniku.

 

trzeba było tak robić od początku, scena, prezencja instrumentów, szybki bas, ułożone wysokie - drzwi i połka są nie potrzebne, Sub ładnie się uzupełnia.

 

Dynaudio klasa sama w sobie!


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, audio, głośniki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq