Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pilot w kluczyku i kierunkowskazy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:07, 06.12.2009

Witam
Czy jest jakiś sposób na włączenie/wyłączenie potwierdzenia zamknięcia lub otwarcia samochodu z pilota mignięciem kierunkowskazów?
Do wczoraj po użyciu pilota samochód dawał znać kierunkowskazami że zamknął/otworzył samochód -dziś już nie...
Czy to wyłączyłem przypadkiem czy coś nawaliło?? Dodam że same kierunkowskazy działają prawidłowo, otwierając klape bagażnika z pilota daje znać kierunkowskazami jedynie przy otwieraniu/zamykaniu centralnego zamka nie mruga :(
  • 0

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:20, 07.12.2009

ja bym sprawdził czujniki położenia dla drzwi i klapy przód tył. Ogółem jest tak, że jak masz otwartą maskę lub bagażnik i otwierasz / zamykasz drzwi, to wtedy właśnie nie mruga, ale drzwi zamyka i otwiera, dopiero jak zamkniesz klapę to mruga
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:32, 07.12.2009

pozamykałem wszystko (nawet szyber i szyby), poruszałem wszystkimi czujnikami poza tylną klapą bo tam nie znalazłem (na wszelki wypadek trzasłem nią kilka razy (maską na wszelki wypadek też) i dalej nie mruga :(
  • 0

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:03, 07.12.2009

Borys to nie jest wina Hondy,a wina alarmu(znowu z tego co pamiętam oprócz fabrycznego masz inny) jaki masz tam zamontowany.Kluczyk i przyciski działają poprawnie bo auto zamyka się i otwiera.Jeżeli masz instrukcję to proszę popatrz jest tam taka opcja,że można programować alarm-centralkę w sposób dźwiękowy i świetlny.Spróbuj odpiąć klemę z akumulatora pozostawić auto bez napięcia na kilka min (wiem będziesz musiał programować radio,zegarek i szybę) ale może pomoże.Jak nie to trzeba będzie zobaczyć co z modułem alarmu u speca.Jeżeli nie masz dodatkowego alarmu,a Hondowski to też należy to sprawdzić.
  • 0

#5 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:31, 07.12.2009

niefabryczny alarm odpada bo jest tylko elektroniczne zabezpieczenie rozruchu a nie autoalarm... nie jest podłączane do centralnego zamka i kierunkowskazów...
no chyba że oryginalne mrugnięcia to sygnalizacja fabrycznego autoalarmu a nie centralnego zamkna to w takim razie musze jakoś zabrać się za fabryczny autoalarm (wiecie które bezpieczniki go zabezpieczają).

ToMala z tego co sprawdziłem to chyba w VII jest nieco inaczej bo jak mam otwarte drzwi lub tylną klape to nie zamyka centralnego, maska może być otwarta a centralny z kluczyka działa
  • 0

#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:48, 07.12.2009

Mrugniecie jest sygnalizacja alarmu.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:49, 07.12.2009

Odpiąłeś aku i sprawdziłeś.

no chyba że oryginalne mrugnięcia to sygnalizacja fabrycznego autoalarmu a nie centralnego zamkna to w takim razie musze jakoś zabrać się za fabryczny autoalarm

Zabierz się za niego,bo w instrukcji obsługi wyraźnie jest napisane,że po zamknięciu auta z kluczyka alarm się uzbroi i zaświecą kierunkowskazy.Niestety już nie napisali gdzie znajduje się od niego bezpiecznik i moduł.
  • 0

#8 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:53, 07.12.2009

Odpiąłeś aku i sprawdziłeś.


nie bo nie posiadam kodu do radia :cry: chciałem sprawdzić jak jest z drugim pilotem ale tamten odmawia całkowicie współpracy (chyba bateria padła)

ide sprawdzić czy zamryga jak go zamknę z kluczyka
  • 0

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:55, 07.12.2009

Z tego co wiem w naszych 2.4 kod do radia nie jest potrzebny.Nie odpinałeś nigdy aku :shock:
  • 0

#10 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:59, 07.12.2009

Ja już nie raz aku odłączłem i problemów z radiem nie było no prócz oczywistych czyli stacje i godzina
  • 0

#11 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:07, 08.12.2009

...Nie odpinałeś nigdy aku :shock:


w tej Hondzie jeszcze nie... jutro poszukam bezpiecznika od alarmu bo z kluczyka też nie mruga do mnie :-( a na końcu spróbuje odłączyć aku (najwiżej bede dłuuuuuugi czas bez radia)

Dzięki za podpowiedzi
  • 0

#12 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 07:54, 08.12.2009

chciałem sprawdzić jak jest z drugim pilotem ale tamten odmawia całkowicie współpracy (chyba bateria padła)

a spróbuj zakodować kluczyki.== LINK== jeśli ten drugi pilot nie działa a świeci się czerwona dioda ja kluczyku mógł się rozkodować... a centralka alarmowa jest razem ze sterownikiem szyb jest to jeden moduł..
  • 0

#13 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:24, 08.12.2009

boryskonin,
- radio w 7gen nie jest już kodowane
- mruganie jest funkcją alarmu
- w 6gen bezpieczniki są aż w 3 miejscach, 7 gen aż tak nie pamiętam, ale jest w manualu...
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#14 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:54, 08.12.2009

sprawdż czy wszystkie zamki zamykają się w każdych drzwiach, wystarczy że jedne sie nie zamkną i klapa, nasze accordy mają liche siłowniki w centralnym zamku.
  • 0

#15 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:31, 08.12.2009

dzięki za podpowiedzi -sprawdziłem wszystkie:
-każdy jeden bezpiecznik sprawdziłem -są OK (znalazłem tylko 2 skrzynki z bezpiecznikami (pod maską i w kabinie)
-odłączyłem aku (szyby ustawione, radio działa bez kodu, tylko muze poszukać jak ustawić godzine) :)
-drugiego kluczyka nie udało mi się zaprogramować
-wszystkie 5 zamków jest blokowanych

a jak nie mrugał tak nie mruga... chyba na sobote umówie się na wizytę w Poznaniu, może zawory przy okazji wyregulują...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq