Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

navi Chinskie do VIII

VIII navi VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
486 odpowiedzi w tym temacie

#436 sake_kl

sake_kl
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:53, 19.12.2021

Dzięki Grzego. Według Twojego opisu podłączyłem przyciski od bluetooth przy kierownicy to teraz podłączę mikrofon. W zasadzie wejście mam wyciągnięte wiec tylko przylutować dwa kabelki. A tak poza tym to nie da się odłączyć fabrycznego bluetooth?  Ponieważ nie wyczyściłem sparowanych urządzeń i za każdym razem wysyła mi prośbę parowania (w ostateczności podłączę fabryczne radio i wyczyszczę ustawienia bluetooth).


  • 0

#437 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 21:58, 19.12.2021

 A tak poza tym to nie da się odłączyć fabrycznego bluetooth?

Jeśli go nie używasz to możesz wypiąć go z kostki.
 


  • 0

#438 sake_kl

sake_kl
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:10, 19.12.2021

Tylko jak wypnę z kostki to przyciski przy kierownicy nie działają.


  • 0

#439 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 22:24, 19.12.2021

Tylko jak wypnę z kostki to przyciski przy kierownicy nie działają.

Powinny działać, bo wykorzystywane są  tylko kable, które idą od przycisków odbierania i kończenia rozmów  do modułu HFT.

Po wyjęciu wtyczki zaprogramuj jeszcze raz przyciski w radiu android.


  • 0

#440 sake_kl

sake_kl
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:36, 19.12.2021

Powinny działać, bo wykorzystywane są  tylko kable, które idą od przycisków odbierania i kończenia rozmów  do modułu HFT.

Po wyjęciu wtyczki zaprogramuj jeszcze raz przyciski w radiu android.

Próbowałem z ponownym programowaniem na wyłączonej wtyczce i nie działało, ale jak będę miał chwile to spróbuje jeszcze raz może coś pomieszałem.

 

Update:

Spróbowałem jeszcze raz ustawić przyciski z wyłączonym bluetooth i wszystko działa. Czyli wcześniej musiałem coś pomieszać.


Użytkownik sake_kl edytował ten post 23:57, 20.12.2021

  • 0

#441 00pawel

00pawel
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Anglia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Accord VIII Kombi Diesel
  • KM:150 KM
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:37, 02.01.2022

A co myślicie o tym zestawie wraz z kamerami?

https://www.aliexpre...025d468f0f218d9
  • 0

#442 sake_kl

sake_kl
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:38, 06.01.2022

Wracając do kwestii podłączenia fabrycznego mikrofonu pod chińskie radio niestety nie sprawdziło się to rozwiązanie. Generalnie chciałem uzyskać jak najmniejszy pogłos (rozmówca słyszy siebie w słuchawce) w tym celu wypróbowałem trzy mikrofony:

1. Wbudowany w radio.

2. Zewnętrzny który był w zestawie.

3. Fabryczny znajdujący się w podszybiu.

 

Na wszystkich trzech było słychać pogłos. Natomiast w kwestii jakości rozmowy najlepiej byłem słyszalny przez mojego rozmówcę na mikrofonie nr 2 (zewnętrzny od chińczyka), kolejny był nr 1 wbudowany w radio i najgorzej było mnie słychać na fabrycznym. Suma summarum podpiąłem chiński zewnętrzny i zakończyłem zabawę.


  • 0

#443 sake_kl

sake_kl
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:31, 13.01.2022

W tym poście chciałbym się podzielić z Wami odczuciami jakie mam po przejściu na chińskie navi. 

Zacznijmy od początku posiadam wersję samochodu z PSS (czy tam PAS) generalnie z głośnikiem centralnym, subwooferem i wzmacniaczem. W związku z tym, że bardzo dużo osób narzeka na tragiczną jakość dźwięku lub brak współpracy z systemem audio chińskich nawigacji długo szukałem swojego faworyta. Byłem bliski zakupu radia firmy TEYES CC3 bo według mnie jest to jeden z lepiej dopracowanych modeli, choć nie ukrywam, że trochę drogi bo trzeba liczyć się z wydatkiem ok 2000 zł + cło i Vat (wersja 6 GB RAM i 128 GB ROM. 

Finalnie kupiłem radio od firmy EKIY Global Store model KK3 (6/128 GB) za 1019,00 zł w promocji (na dzień singla - 11 listopad) - link do aktualnej oferty tutaj. Od razu napiszę, że są różne wersje tego radia dlatego należy zawsze porozmawiać ze sprzedawcą, aby być pewnym swojego zakupu. Montowany w tej nawigacji ekran QLED na pewno nie jest wykonany w tej technologii, ale też nie jest zły i posiada rozdzielczość  1280x720 na której mi bardzo zależało (nie widziałem innych navi z wyższą rozdzielczością). Wzmacniacz mocy to TDA7851L (i tutaj UWAGA!!) podobno pomimo opisów na aukcji nawet sam sprzedający nie jest pewien co sprzedaje i może się trafić wzmacniacz TDA7838, który jest gorszy i jeżeli nie spełniał by oczekiwań można go z powodzeniem wymienić na lepszy (trzeba lutować, ale dojście jest dobre - poniżej zdjęcia). Z prac związanych z lutowaniem pozostaje jeszcze mikrofon, który również wylutowałem gdyż zbierał wszystko dookoła przez co jakość połączeń była zła (ale znośna), po podłączeniu zewnętrznego który jest w zestawie jest o niebo lepiej (UWAGA!! - podłączenie zewnętrznego mikrofonu nie wyłącza wewnętrznego mikrofonu i nie ma też opcji na jego programowe wyłączenie więc pozostaje tylko opcja wylutowania - jest to bardzo prosty zabieg). 

Samo podłączenie jest typu P&P i nie wymaga super umiejętności (UWAGA!! - należy pamiętać o podłączeniu niebieskiego kabla oznaczonego AMP który wychodzi z wtyczki radia i jest luzem, a który jest odpowiedzialny za uruchomienie oryginalnego wzmacniacza oraz włączenie tej opcji w amplitunerze). Poza tą kwestią podłączając kamerę cofania (w moim przypadku skrzynia automatyczna) należy się podłączyć pod jeden z kabli (brązowy) idący do Canbus. Ponadto uruchomiłem klawisze do obsługi rozmów telefonicznych zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez forumowicza - Grzego.

Kolejną kwestią było oprogramowanie, które jest jak najbardziej akceptowalne, ale czuje się pewien nie dosyt. A to nie można zmienić dzwonka połączeń przychodzących (był taki irytujący), zminimalizować dialera w czasie rozmowy, czy też słabo widoczny RDS w radiu lub układ przycisków na górnym pasku. Wszystkie te drobne wady udało mi się wyeliminować przy pomocy rosyjskiego forum - link z tematem. 

Ogólnie na w/w forum można dowiedzieć się wszystkiego o tym radiu i jest to opisane w przejrzysty sposób. Na samym początku należy określić jaki ma się dokładanie model bo sama nazwa nie wystarczy, a potem to już można się bawić do woli we wszelkiego rodzaju modyfikacje. Najlepiej podłączyć navi w domu przeprowadzić z grubsza konfigurację i wtedy podłączyć w samochodzie. 

 

Pewnie mógłbym napisać więcej szczegółów tylko nie wiem czy będą komuś potrzebne więc jak by ktoś był zainteresowany i będę potrafił odpowiedzieć to chętnie podzielę się wiedzą. 

 

Link do kilku zdjęć (chciałem wkleić do postu, ale to jest zbyt skomplikowane).


  • 1

#444 Matiq

Matiq
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Zabrze
  • Silnik:2.0
  • Wersja:s
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:14, 24.02.2022

Jest ktoś ze śląska kto podjął by się montażu górnego ekranu ? Wycena ze sprzętem i robocizną proszę o PW.

Ewentualnie prosiłbym namiary na firmę która zna się na rzeczy. 


Użytkownik Matiq edytował ten post 02:19, 24.02.2022

  • 0

#445 Zimol

Zimol
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:56, 09.03.2022

Radio Hinczyk 2 din accord viii. Kupiłem radio na Ali i nie działa głos i sterowanie z kierownicy. A mam system premium audio, wie może ktoś jak podlaczyc to radio żeby działało. Podobno gdzieś trzeba podlaczyc kabel AMP do wzbudzenia wzmacniacza i key1 key2 do sterowania. Ale nie wiem gdzie to podlaczyc.

Użytkownik Zimol edytował ten post 22:01, 09.03.2022

  • 0

#446 Roman8

Roman8
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:brak
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:03, 15.03.2022

Jak podłączyłeś przy radio kabel AMP to w ustawieniach musisz jeszcze to aktywować z tego co kojarzę.

A co do sterowania z kierownicy to szukaj w tym temacie - użytkownik grzego dawał opis co i gdzie lutować.


  • 0

#447 Ewenement7

Ewenement7
  • Forumowicz
  • 222 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:30, 17.03.2022

Podepnę się pod temat .

Ja z kolei miał bym pewną prośbę .

Po około 8 latach użytkowania Acco VIII mam zamiar zamontować chińskie navi do kwoty 2.000 zł (No,może 2.200zł).

Wersja mojego Acco to ta bez PSS i bez fabrycznej nawigacji .

Chciałbym żeby to była nawigacja z ekranem o dobrej rozdzielczości + kamerka cofania .

Czy jest ktoś , kto ma doświadczenie w tej kwestii i napisze - to jest ok , taką wersję posiadam/widziałem i polecam .


  • 0

#448 AdammK1991

AdammK1991
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive Navi
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:36, 19.10.2022

Dzień dobry,

 

Przejrzałem temat i mam pytanie. Widziałem, że wcześniej kilka osób wysłało linki do aliexpress z modelami pasującymi do wersji z oryginalnie wbudowaną nawigacją, kamerą cofania. Przesyłam poniżej zdjęcie o jakiej wersji dokładnie mówię. Niestety wszystkie linki wygasły i nie działają. Czy ktoś z Państwa się orientuje czy jest rzeczywiście taka wersja, która pasowałaby do ww. modelu? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Załączony plik  1.jpg   52,35 KB   12 Ilość pobrań


  • 0

#449 senior

senior
  • Klubowicz
  • 155 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 22:00, 19.10.2022

Dzień dobry,
 
Przejrzałem temat i mam pytanie. Widziałem, że wcześniej kilka osób wysłało linki do aliexpress z modelami pasującymi do wersji z oryginalnie wbudowaną nawigacją, kamerą cofania. Przesyłam poniżej zdjęcie o jakiej wersji dokładnie mówię. Niestety wszystkie linki wygasły i nie działają. Czy ktoś z Państwa się orientuje czy jest rzeczywiście taka wersja, która pasowałaby do ww. modelu? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
attachicon.gif1.jpg

Nie chciałbym wywołać burzy w szklance wody ale pozwólcie, iż zgłoszę kilka uwag dotyczących nawigacji. Jej istotą jest skuteczność.
Funkcjonuję w  aglomeracji warszawskiej, której specyfiką jest dynamika dotycząca wręcz codziennych zmian w organizacji ruchu. 
GPS powinien na to odpowiednio reagować. W moim przypadku korzystam z systemu Tom Tom, który jest urządzeniem  przenośnym. 
Mapa jest aktualizowana co kwartał. Natomiast system zapewnia aktualizację sytuacji drogowej co 2 minuty.
To rozwiązanie sprawia, iż poruszam się po Stolicy w miarę sprawnie - zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych w okresach szczytu ruchu. 
Nie wiem, jaka jest częstotliwość aktualizacji map i sytuacji drogowej w systemie "MADE IN  CHINA", a więc jaka jest realna skuteczność takiego rozwiązania. 
Oczywiście jest to przedmiot do dyskusji.
 


Użytkownik senior edytował ten post 22:26, 20.10.2022

  • 0

Z pozdrowieniami,
Senior

HA CU1 Lifestyle  2015


#450 lee

lee
  • Klubowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Katowice/Gliwice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:41, 20.10.2022

Generalnie w tych chińczykach siedzi Android, więc jest dostęp do map np. googla które na są aktualizowane na bieżąco


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, navi VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq