Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Skrzypiący pedał sprzęgła - jak to usunąć???

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
826 odpowiedzi w tym temacie

#31 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:45, 23.04.2009

Dlaczego nie mówiłeś jak byliśmy na spocie?Seth trzeba zanurkować lekko wcisnąć pedał sprzęgła nanieść smar na sam drążek i wcisnąć trochę smaru w otwór w który wchodzi pedał.W VII,a pewnie w VI w otworze pedału jest taka okrągła blaszka która kręci się naokoło.Wciskasz smar(najlepiej strzykawką)w ten otwór przekręcasz blaszkę i ponownie wciskasz.Ja u siebie robiłem to bodajże pół roku temu i do dzisiaj jest spokój.
  • 0

#32 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Września
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:14, 23.04.2009

ja juz wstrzykiwalem smak i inne rzeczy i nic nie pomaga, owszem bylo ciszej przez jeden dzien. U nas nie ma tam blaszki tylko jest taka jak by gumka w ktora wchodzi pedał sprzęgła.
  • 0

#33 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:39, 23.04.2009

mi skrzypialo w civicu, wystarczylo prysnac wysprzeglik, przy odrobinie kombinacji mozna bylo sie dostac odkrecajac jedna srube z przodu pod maska... niby pomaga na 3miechy ale u mnie pomoglo na stale, w acco jeszcze nie skrzypi - z tego co widze stwierdzenie "jeszcze" jest odpowiednie :D
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#34 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:41, 24.04.2009

Tomala ma chłopaki rację to skrzypienie jest najczęściej z wysprzęglika ja miałem tak w swojej hance i w momencie kiedy zaczął mi lać wysprzęglik kupiłem cały nowy w JC, orginał jest plastikowy a zamiennik który kupiłem jest odlewany z metalu po wymianie jest błoga cisza już 7 miechów.
  • 0

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#35 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:52, 27.07.2009

U mnie na dłuższą metę smarowanie nic nie pomaga. W ASO wymieniają "tuleję sprzęgła" lub cały pedał sprzęgła. Wymiana pedału sprzęgła (robocizna + części) to około 700 PLN.
Moim zdaniem powinna być na ten element wydłużona gwarancja tak jak np. w przypadku parujących lamp.
  • 0

#36 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:23, 27.07.2009

w 7gen jest inaczej faktycznie wiem jak jest u ojca, tam sam pedał skrzypi okrutnie, ale zauważyłem też, że o każdy but skrzypi sama guma pedała, spróbuj w skarpetach i zobacz czy to nie jest to.. wiem banalnie brzmi :-P
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#37 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:29, 27.07.2009

czy to nie jest to.

To nie raczej to przerabiałem to u siebie i u Pawelskyego w Type S i pewien smar na pewno na jakiś czas wystarcza.Nie wiem jak w Typie,ale u mnie nie skrzypi od co najmniej 3 miesięcy.
  • 0

#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:48, 27.07.2009

U Pawelskiego nie skrzypi. :-D Paweł zdał mi relację jak aplikować smar. Załadowałem z 1/2 strzykawki gęstego smaru i zaobserwowałem 1 rzecz. Po paru wciśnięciach pedału cały smar wypychany jest na zewnątrz. U mnie jest spokój przez max 3 dni. Może dało by się to jakoś rozebrać i przesmarować w środku?
  • 0

#39 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:49, 27.07.2009

albo rozebrać i wymienić/dorobić element jakiś, toż to paranoja i wywołuje mega nerw :-/
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#40 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:08, 28.07.2009

Może dało by się to jakoś rozebrać i przesmarować w środku?

Tak daleko to nie studiowałem tego,ale może Malin podpowie bo u niego zmieniali pompę i może przyglądał się.
  • 0

#41 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:24, 28.07.2009

nie przylądał się :mrgreen: pozatym ze smarowaniem miałem taki problem że to co wtłoczyłem strzykawką w ten otwór od cięgna to wszystko wylatywało jak puszczałem pedał... pomogła wymiana w ASO zrobiłem już 30tyś km i cisza...
  • 0
F1

#42 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort Plus
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:42, 28.07.2009

Dlaczego nie mówiłeś jak byliśmy na spocie?Seth trzeba zanurkować lekko wcisnąć pedał sprzęgła nanieść smar na sam drążek i wcisnąć trochę smaru w otwór w który wchodzi pedał.W VII,a pewnie w VI w otworze pedału jest taka okrągła blaszka która kręci się naokoło.Wciskasz smar(najlepiej strzykawką)w ten otwór przekręcasz blaszkę i ponownie wciskasz.Ja u siebie robiłem to bodajże pół roku temu i do dzisiaj jest spokój.


A można z tego zrobić manual ze zdjeciami w dziale "zrób se sam"? Kurna zawsze jak przeczytam cos takiego co mnie dotyczy, to auto juz stoi w garażu 500 m od bloku :k


Aha i link do smaru nie działa już, można jakiś aktualny?
  • 0

#43 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 18:33, 28.07.2009

Kurna zrobić manuala-nurkować w "pedały" i robić zdjęcia.Opisałem jak najlepiej umiałem zresztą to żadna filozofia wystarczy naprawdę gęsty smar taki co się nie rozpuszcza pod wpływem ciepła strzykawka aby napuścić w pedał-otwór i ewentualnie pędzelek,aby móc bardziej rozprowadzić i wcisnąć do środka.Jak sobie z tym nie poradzisz to po powrocie z urlopu coś zorganizuję.A smar może nadawać się taki o nazwie ŁT-43
http://www.allegro.p...strzykawce.html
  • 0

#44 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:57, 28.07.2009

ja powiem tak smarowałem wszystkim od róznych smarów np grafitowy, miedziowy, normalny, WD40 różne silikony w spreju i pomagało ale na góra tydzień :mrgreen:
  • 0
F1

#45 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort Plus
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:47, 28.07.2009

Spróbuje to zrobić.

A tak na marginesie, to juz od czasów przygody z rowerami wiem, że WD40 nie jest smarem a co najwyżej penetratorem lub służy oczyszczeniu jakichś powierzchni ciernych. Ju.ż chyba lepiej użyć "masła" roślinnego ;-)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq