Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

upgrade 1cd do PSS

VII radio PSS 1cd upgrade

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#46 elfix86

elfix86
  • Forumowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Podlasie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 02.05.2016

Pruć wszystko Panie pruć :D Rozumiem, że robisz z 1CD - PSS?

Jak tak to myślę, że ciężko będzie kable z wtyczki co idzie bezpośrednio do radia 1CD. Na Twoim miejscu kupiłbym sobie kabelki do zestawu głośnomówiącego i je sobie odpowiednio przygotował i wówczas klik klik i wszystko gra. Ja tak zrobiłem, z tym, że zasiliłem zewnętrzne wzmacniacze.


  • 0

#47 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 19:44, 02.05.2016

kable mam wszystkie i to długie nawet w kolor pasują pewne. Tylko muszę to podłączyć. 

 

kostki mam podłączenia między radio -> wzmacniacz 2 kostki. Kminię jak to zrobić... mam schematy do sedana- może ma ktoś do tourera? 


Użytkownik skubiszek edytował ten post 19:44, 02.05.2016

  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#48 roburx

roburx
  • Forumowicz
  • 59 postów
  • Skąd:Żagań
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:25, 23.06.2016

Cześć, czy jak zmienialiście radio na PSS to zdarzył Wam się przypadek, że po każdym uruchomieniu trzeba włączać nadmuchy czy coś pokitrasiłem w kablach? Chociaż jak podłączyłem stare radio to wszystko było ok.

Użytkownik roburx edytował ten post 19:26, 23.06.2016

  • 0

#49 bleq

bleq
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:44, 01.07.2016

Czesc,

 

prosze o wyrozumialosc i rozjasnienie umyslu, bo juz glupieje.

 

Od kilku dni jestem posiadaczem Acco VII Sport, sedan, 2.0 benzin, przedlift ze standardowym audio i juz powoli przymierzam sie do kompletowania PSS.

Poki co zglebiam caly ten dzial, by wszystko odpowiednio dobrac i polowac na uzywki.

1. Radio - musi byc do benzyny i EU, nie znalazlem jasnej odpowiedzi jak zachowa sie to z polifta (przycisk grzania szyby razem lusterkami), rozumiem, ze zalaczy tylko szybe.

2. Wzmacniacz - ON czy PB oraz lift przedlift nie ma znaczenia, ale wciaz nie jestem pewien czy od sedana lub tourera rowniez. W jednym z postow doczytalem, ze skoro tourer ma suba zamiast polki z dwoma glosnikami to ma zmosktowane 2 kanaly pod suba, jak to w koncu jest ?

3. Glosniki - w wersji Sport w tylnych drzwiach sa ponoc zaslepki i kable z kostkami, ale nie ida kostki przy radiu, tylko gdzies sie koncza. Czy ktos jest w stanie powiedziec, gdzie je znajde by podciagnac do kostki i moc bezproblemowo wrzucic glosniki w tylne furtki ?

4. Wiazka PSS - doczytalem, ze trzeba troche przelutowac kabelkow i wtedy jest problem z upchnieciem wzmacniacza za/pod duzym schowkiem, ale jeden z forumowiczow puscil przewody "na okretke", bo mial zapas. Czy moge dokupic jako przedluzke/zlodziejke przejsicowke parrot pod zestaw glosnomowiacy, np:

 

http://allegro.pl/zl...7.html#imglayer

 

O ile dobrze rozumiem te wszystkie instrukcje i schematy pod PSS to moglbym pociac ja zamiast oryginalnej wiazki i dodatkowo uzyskam dluzsza wiazke, by latwo upchnac ja za schowkiem. Prosze o potwierdzenie lub poprawe w tej kwestii.

 

Pozdrawiam

 

EDIT

wszyscy na urlopie? nikt nie potwierdzi?


Użytkownik bleq edytował ten post 17:41, 05.07.2016

  • 0

#50 LUQA

LUQA
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:210
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:27, 07.07.2016

Ad 1. Radio musi być od benzyny, ale nie koniecznie EU. Przycisk podgrzewania na radiu działa tak samo jak wcześniej, w polifcie do podgrzewania lusterek na radiu jest oddzielna kostka, taka mała.

Ad 2. Tutaj też mam zagwostkę, zamontowałem u siebie wzmacniacz niewiadomego pochodzenia i głośniki w półce grają mi tylko niskimi tonami, nie wiem czy tak powinno być, więc dołączam się do pytania. Czy kombi i sedan mają takie same wzmacniacze?

Ad 3. Kable w tylnych drzwiach urywają Ci się przy słupkach, dalej musisz pociągnąć sam.

Ad 4. Ja zrobiłem jak oryginał, zmieniłem schowek i zamontowałem wzmacniacz na stelażu żeby się nie grzał.

 

Zwróć uwagę na:

- w tylej półce są inne głośniki, oryginalne do radia bez PSS mają takie śmieszne magnesiki jak te w drzwiach, niżej zdjęcie 

http://ari.ktck.pl/w...0629_185816.jpg

- przednie głośniki wysokotonowe są połączone równolegle do głośników w przednich drzwiach, lepiej połączyć je bezpośrednio do wzmacniacza, wyrzucając też kondensator przy głośniku. W PSS go niema.

- zasilanie do wzmacniacza warto pociągnąć nowe, u nas są cieńsze kable niż w PSS.


Użytkownik LUQA edytował ten post 09:51, 07.07.2016

  • 0

#51 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:11, 07.07.2016

Hej :) 

Ad 2. Tutaj też mam zagwostkę, zamontowałem u siebie wzmacniacz niewiadomego pochodzenia i głośniki w półce grają mi tylko niskimi tonami, nie wiem czy tak powinno być, więc dołączam się do pytania. Czy kombi i sedan mają takie same wzmacniacze?

Rolę subwoofera w Tourerze, pełni właśnie tylna półka w sedanie - tam są fabrycznie montowane głośniki niskotonowe i tak jest pewnie modelowane pasmo na wyjściu wzmacniacza...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#52 LUQA

LUQA
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:210
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:23, 08.07.2016

Hej, dzięki za wyjaśnienie. Wiesz może czy wzmacniacz przed i po lift się różnią? Podobno radia od po lifta mają lepszy dźwięk.

Nie wiem czy też tak masz ale u mnie po zmianie na PSS głośność ustawiona na 2 jest zbyt głośna a na 1 jest praktycznie niesłyszalna, brakuje mi czegoś pomiędzy, przynajmniej dwóch poziomów.

 

Pozdrawiam,

Łukasz


  • 0

#53 V E N O M

V E N O M
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:żywiec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:typ s Vii
  • KM:160
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:55, 15.07.2016

Witam temat radia przerabiam aktualnie ale u mnie sprawa wyglada tak ze cd zameniłem na pss 6cd i radio gra bardzo cicho jak wcześniej pisaliscie ale nie widać też nic na wyswietlaczu i nie wiem czy to w takim razie kwestia że kupiłem zepsute radio pss czy cos tzeba zmodzic zeby to podpasować  pomożcie jak ktos wie bo jeszcze mam tydzień możliwosć radio odesłać


  • 0

#54 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 10:00, 15.07.2016

Podlaczyles same radio czy razem z nowa wiazka i wzmacniaczem?


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#55 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 10:10, 15.07.2016

Jackob za tydzień niedziela Ci pasuje :)? Mam wolne w końcu
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#56 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 10:47, 15.07.2016

Jackob za tydzień niedziela Ci pasuje :)? Mam wolne w końcu

Przyszla niedziela jak najbardziej, jak masz checi to moge podjechac. Przy okazji oblukalbym Twoj nowy nabytek :D


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#57 Tomasz_Zelazny

Tomasz_Zelazny
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:23, 05.12.2016

Witam wszystkich. Czy jest ktoś z Podkarpacia, kto pomógł by mi przy zmianie cd1 na pss?
  • 0

#58 Zaldier

Zaldier
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GH
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 21:01, 11.01.2017

Panowie,

Piszecie czasem o pociągnięciu kabli od głośników do tylnych drzwi, gdzie w wersji 1CD tego nie ma. Aktualnie kompletuję zestaw z nawigacją z polifta + PSS. Posiadam radio 1CD więc czeka mnie trochę roboty i chcę się dobrze we wszystko wyposażyć, dlatego zapytam jak te kable mają wyglądać, czy trzeba też dokupić z jakiegoś rozbitka? Wiem że fabrycznie kończą się przy słupku ale nie wiem jak wygląda końcówka - wtyczka czy jakieś zaślepienie taśmą?


  • 0

#59 Michal21071984

Michal21071984
  • Partner HAKP
  • 526 postów
  • Skąd:Opatów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive Custom
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:19, 11.01.2017

Panowie,

Piszecie czasem o pociągnięciu kabli od głośników do tylnych drzwi, gdzie w wersji 1CD tego nie ma. Aktualnie kompletuję zestaw z nawigacją z polifta + PSS. Posiadam radio 1CD więc czeka mnie trochę roboty i chcę się dobrze we wszystko wyposażyć, dlatego zapytam jak te kable mają wyglądać, czy trzeba też dokupić z jakiegoś rozbitka? Wiem że fabrycznie kończą się przy słupku ale nie wiem jak wygląda końcówka - wtyczka czy jakieś zaślepienie taśmą?

 

Mała poprawka 

W 1 cd nie ma głośników w tylnych drzwiach wiec trzeba dokupić i je podłączyć pod wzmacniacz.

Można kupić kabel głośnikowy nie musi być z oryginalnej wiązki

przewody ciągnie sie z tunelu gdzie będzie wzmacniacz do słupka i tam (można szybko podejrzeć) jak sie otwiera drzwi jest guma maskująca kable i kostki.

Jak masz pasujące piny do kostki trzeba dwa meskie i dwa żeńskie to możesz zrobić jak w oryginale a jak nie masz to po prostu puścić przewód obok kostek (Jest na tyle miejsca że kabel sie zmieści)

 

natomiast po stronie wewnętrznej trzeba zdjąć dolną osłone słupka

Jak zdejmiesz osłone to tam jest otwór przez który trzeba przełożyć kabel jest zamaskowany taśmą

 

ogólnie wiązke i tak musisz dokupić żeby wlutować wzmacniacz w instalacje.

kilka razy montowałem PSS i navi i czeka cie troche zabawy ;)


  • 0

#60 Zaldier

Zaldier
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GH
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 12:44, 12.01.2017

Dzięki, czyli w wersji 1cd w ogóle nie było tych przewodów 2 pinowych biegnących ze wzmaka do tylnych drzwi?

Pozostaje zaopatrzyć się w wiązkę z navi i PSS, w niej poszukać tych przewodów odpowiadających za tylne głośniki:

 

A7 BLU/RED Right rear door speaker (+)
A17 BLU/ORN Right rear door speaker (−)

 

A8 PNK/BLU Left rear door speaker (+)
A18 PUR Left rear door speaker (−)

 

I do nich podpiąć nowe które będą lecieć do styków męskich w głośnikach. Dobrze rozumuję? ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, radio, PSS, 1cd, upgrade

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq