Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Fotelik 0-13 kg oraz wózek 2w1 w Acco Sedan VIII

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#31 ceerka

ceerka
  • Klubowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:32, 06.04.2015

 

Czy ktoś z forumowiczów używa któregoś z powyższych, może napisać kilka uwag. Jak to w praktyce wygląda. Jak z szybkością, łatwością montażu, demontażu. Fotelik będzie jeździł w VII.

Będę wdzięczny za inne sugestkie (tyłem do kierunku jazdy) budżet to max 1200zł, choć wiadomo im "mniej tym lepiej".

Ja od niedawna mam Besafe iZi Plus 0-25Kg (jest to nastepca iZi combi albo iZi Kid nie pamietam już dokładnie),
fotel montowany na pasy tyłem do kierunku jazdy.
Z fotela jesteśmy mega zadowoleni, siedzi w aucie jak przyklejony oraz posiada regulacje pochylenia oparcia.

Podczas normalnej jazdy małemu nie opada główka podczas snu (co jest częstym problemem wielu fotelików), choć jak mocniej pocisnę to potrafi czasem opaść, ale generalnie bardzo rzadko.
Mały nawet grzeczniej w nim siedzi niż poprzednim fotelu 0-13, pewnie dlatego, że teraz dużo więcej widzi co się dzieje wkoło.
Montaż wymaga trochę czasu, ale i tak jest jednym z lepszych jeśli chodzi o foteliki tyłem na pasy. Nie mierzyłem ale myślę że 5min wystarczy na solidne zamontowanie. Fotelik oprócz pasa zapiera się też stopą o oparcie, drugą stopą o podłogę oraz przyczepia dodatkowymi pasami do przedniego fotela.
Jeżeli chodzi o ilość miejsca to zależy to od sposobu montażu fotelika. Można go zamontować bliżej oparcia(tylnej kanapy) lub dalej (wtedy mały ma więcej miejsca na nogi ale automatycznie pasażerowi z przodu miejsca ubywa).
Aktualnie fotelik mam zamontowany w bardziej wysunięty sposób tak że mały nie dostaje nóżkami do oparcia kanapy, wiec pasażerowi z przodu dużo miejsca nie zostało, co prawda ja się zmieściłem (186cm) ale nie chciałbym tak jechać, żona 166cm nawet nie narzeka choć szału nie ma.
Mam w planach spróbowac zamontowac na próbe fotelik pośrodku kanapy, tak na oko powinno się udać, a wtedy pasażer z przodu powinien mieć więcej miejsca.

Z tego co ja się orientowałem to Recaro Polaric jest chyba najtańszym porządnym fotelem RWF ale tylko na Isofix. Maxi Cosi sobie odpuść, jest problematyczny w montażu i jakość nie powala. BeSafe oczywiscie polecam jak najbardziej. Zobacz też na foteliki szwedzkiej firmy Axkid, ja miałem właśnie dylemat miedzy Axkid a BeSafe, ale ten drugi lepiej leżał w aucie i to zadecydowało, choć niestety cena była wyższa.
Najlepiej oczywiście przymierzyć każdy fotel do auta.

Ja osobiście długo zastanawiałem się nad sposobem montażu (isofix czy pasy). Z jednej strony isofix to złącze dedykowane do montażu fotelików, i na logikę wydaje się że montaż do ramy auta musi być stabilniejszy, ale z drugiej strony bywały przypadki że w crash-testach zaczep się zrywał i fotelik latał, no i Isofixy rekomendują tylko do 18Kg czyli coś nie mają przekonania co do ich wytrzymałości. Bo sprawdzeniu jak stabilnie trzyma się fotelik na pasy zdecydowałem się jednak na taki sposób montażu.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq