Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Fotelik 0-13 kg oraz wózek 2w1 w Acco Sedan VIII

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 luq4

luq4
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Polandia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:13, 04.01.2015

Cześć, przymierzam się właśnie do zakupienia fotelika 0-13 kg oraz wózka typu 2w1 <gondola + spacerówka>. Czy możecie polecić jakieś konkretne modele lub wskazać, których nie brać, bo np. wózek się nie mieści do sedana z 2010 r.? Z tego, co dotąd oglądałem to moimi faworytami są Recaro Privia oraz wózek X-Lander X-Move; może ktoś to ma/miał i może się podzielić uwagami pod kątem użytkowania ich w Hance? Dzięki wielki z góry za pomoc, pozdro


  • 0

#2 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:05, 04.01.2015

Przerabiałem temat chwile temu. Chcąc kupić wózek europejskiej produkcji zdecydowałem się na polski produkt-Jedo Fyn Memo. Zaletą przy pakowaniu do samochodu jest składana gondola. Zestaw bez problemu mieści się w bagażniku sedana-na wycieczki z dzieckiem bierzemy miękkie torby sportowe i wszystko udaje się upchnąć w bagażniku (unikamy wożenia rzeczy w kabinie). Cechą (jest to jednocześnie wada i zaleta) wózka jest jego pancerna budowa. Świetnie sprawdzają się demontowalne koła-wówczas rama zajmuje bardzo mało miejsca.

 

Jeśli chodzi o fotelik wybrałem bazę isofix Maxi Cosi Pearl z fotelikiem Maxi Cosi Cabrio. Dodatkowo zakupiłem specjalne adaptery, dzięki którym na krótsze wycieczki biorę fotelik i samą ramę wózka (bez gondoli/spacerówki) i wpinam w ramę. 

Jestem bardzo zadowolony zarówno z wózka jak i zestawu.

 

Jeśli zamierzasz wozić dziecko za kierowcą, sprawdź czy zestaw ten bez problemu się za Tobą zmieści.


  • 1

#3 grzechh

grzechh
  • Forumowicz
  • 537 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CRV ES
  • KM:150 147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:RE5 CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 19:41, 04.01.2015

Więc tak też to przerabiałem mam półrocznego agenta. Wózek to Espiro Enzo Evo 3w1, jest aluminiowy bardzo lekki a to było dla mnie ważne mieszkam na IVp kółka demontuje się błyskawicznie. I jak składasz bardzo mało miejsca zajmuje tak samo gondola. U mnie w sedanie leży dojazdówka i wchodził spokojnie rama i gondola i torba małego. A co do nosidełka to Maxi Cosi Cabrio razem z adapterami do wózka super sprawa wpinasz i nie musisz ciągać gondoli.
  • 0

Long May You Ran


#4 Plichcior

Plichcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:41, 04.01.2015

My uzywalismy Bugaboo Cameleon, jak budżet pozwala to bym bardzo polecał. A fotelik maxi cosi cabrio rownież zdał egzamin.
  • 0

#5 ceerka

ceerka
  • Klubowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:10, 05.01.2015

Ja polecam wózek Concord Neo, wersja spacerowa świetnie się składa, gondole też można dokupić składaną, ja miałem sztywną ale idealnie mi w nią wchodziło złożone przenośne łóżeczko, i wszystkie te trzy rzeczy wchodziły do sedana i jeszcze trochę innych pakunków weszło :)
Co do fotelika to mam Cybex Aton 3 fotelik super, max ocena bezpieczeństwa wg adac, adapterami wpinany w/w wózek, i z porządnym daszkiem (a nie taką szmatką jak w maxi cosi cabrio) który idealnie zasłaniał małego od wiatru/deszczu/śniegu.


  • 0

#6 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:36, 05.01.2015

ogolnie czym sie kierujesz? lub czym bedziesz sie kierowal przy zakupie? sprawa bezpieczenstwa na 1 miejscu czy raczej estetyka i funkcjonalnosc? czasem to nie idzie w parze.... 

jesli chodzi o fotelik to polecam kiddy, mam juz od nich 2 fotelik i jestem mega zadowolony, z pierwszego wyrosl, ale sa mega, troche kosztuje ale na tym nie oszczedzalem bo raz bylo juz groznie nawet bardzo, wiec decyzje sa MEGA przemyslane przy kazdym zakupie, bezpiecznym zakupie, oczywiscie nigdy nie masz 100% pewnosci ale lepiej ja miec na 95% bo jest przetestowane, wyprodukowane z bardzo dobrych materialow itp

tutaj masz lekture warto poczytac i porownac

http://www.bezpieczn...?tag=kiddy-0-13


  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#7 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:21, 05.01.2015

Hej :-)
Lorf, generalnie tak, ale niestety ostatnio (z rok temu) wyszło, że Kiddy świetnie wypada przy wszystkich rodzajach kolizji/wypadków... poza dachowaniem... przy takim wypadku dziecko może się z niego po prostu wysunąć, więc warto to też wziąć pod uwagę, co nie zmienia faktu, że to bardzo dobry fotelik...
Ja ze swojej strony polecę cokolwiek dobrego, ale z bazą - jeśli dziecko często będzie jeździło jest to niesamowita wygoda - ja mając do czynienia z takim fotelikiem, nie wyobrażam sobie jego przypinania każdorazowo, gdy wiozę dziecko... szczególnie zimą, czy gdy pada deszcz...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#8 numer21

numer21
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Skierniewice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:25, 05.01.2015

nie polecę konkretnego egzemplarza, ale z mojego doświadczenia wynika, że wózki 2w1 i 3w1 jednak słabo zdają egzamin

teraz kupiłbym osobno gondolę (nawet używkę, tylko do użytku w domu plus spacery wokół komina) i osobno fajną spacerówkę, te 2w1 to zawsze kompromis, z gondoli szubko się wyrasta, a typowe spacerówki są fajniejsze niż te z zestawów 2w1

polecam:

- adaptery do fotelika 0-13, żeby wpiąc go w ramę wózka; na krótsze wypady bierze się tylko fotelik i ramę

- baza do fotelika 0-13 mega praktyczna

powodzenia w zakupach


  • 0

#9 Michalw79

Michalw79
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EL
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:57, 06.01.2015

Cześć, przymierzam się właśnie do zakupienia fotelika 0-13 kg oraz wózka typu 2w1 <gondola + spacerówka>. Czy możecie polecić jakieś konkretne modele lub wskazać, których nie brać, bo np. wózek się nie mieści do sedana z 2010 r.? Z tego, co dotąd oglądałem to moimi faworytami są Recaro Privia oraz wózek X-Lander X-Move; może ktoś to ma/miał i może się podzielić uwagami pod kątem użytkowania ich w Hance? Dzięki wielki z góry za pomoc, pozdro

Witam, polecam zarówno Recaro jak i X-Landera. Sam używałem i byłem zadowolony. Wozilem w sedanie i miescil sie bez problemu.

P.S. Mam w bardzo dobrym stanie wózek X-Lander X-Move. Mogę odsprzedać. Gondola była prawie nie używana. Spacerówka też była używana niewiele, tylko zimą (na lato używaliśmy parasolki). pozdrawiam


  • 0
Michalw79

#10 luq4

luq4
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Polandia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:19, 07.01.2015

Dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi. Do narodzin zostalo jeszcze troche czasu wiec bede nadal zglebial temat. Co do aspektow, ktore biore pod uwage to oczywiscie bezpieczenstwo to nr 1, ale rowniez wygoda uzytkowania i wyglad (malzonka ma tu wiele do powiedzenia:D). Na ten moment najciekawiej chyba wyglada wozek Jedo: "bawilismy" sie nim w sklepie, wygodnie sie sklada, dobrze skreca, amortyzuje wstrzasy, cena tez nie zabija. Jedno jest pewne - bedziemy brac fotelik z baza Isofix, bo to jest bardzo wygodne, a fotelik jest znacznie bardziej stabilny i lepiej zabezpieczony. Pozdrawiam!

 

ps. dzieki za oferte sprzedazy, ale interesuje nas tylko nowy wozek,

ps2. sorki za brak polskich znakow.


  • 0

#11 toio

toio
  • Forumowicz
  • 368 postów
  • Skąd:L/W
  • Silnik:1.6
  • Wersja:comf
  • KM:15
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:xxx
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 14:04, 07.01.2015

Jak jesteście wysocy lub któreś z Was ma problem z kręgosłupem (tak jak ja) to polecam wziąć pod uwagę jeszcze Camarello Sevilla lub Adamex Pajero.

 

Wysoka gondola jest wygodna w użytkowaniu dla rodzica, a dodatkowo głęboka jest dobra dla dziecka.


  • 0

#12 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 14:18, 07.01.2015

Hej :-)

luq4, niezależnie od zakupu nowego wózka, warto rozważyć kupno/użyczenie/pożyczenie dodatkowego wózka, o ile babcie/dziadkowie są trochę dalej i często będziecie do nich podróżowali... wiem z doświadczenia, że czasami problemy logistyczne z wózkiem są nie do przeskoczenia i taki dodatkowy wózek (szczególnie spacerówka w późniejszym okresie) baaaardzo się przydaje - chyba, że wszyscy na miejscu i nie będzie częstego podróżowania np. po kilkadziesiąt km...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#13 Michalw79

Michalw79
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EL
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:55, 07.01.2015

Dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi. Do narodzin zostalo jeszcze troche czasu wiec bede nadal zglebial temat. Co do aspektow, ktore biore pod uwage to oczywiscie bezpieczenstwo to nr 1, ale rowniez wygoda uzytkowania i wyglad (malzonka ma tu wiele do powiedzenia:D). Na ten moment najciekawiej chyba wyglada wozek Jedo: "bawilismy" sie nim w sklepie, wygodnie sie sklada, dobrze skreca, amortyzuje wstrzasy, cena tez nie zabija. Jedno jest pewne - bedziemy brac fotelik z baza Isofix, bo to jest bardzo wygodne, a fotelik jest znacznie bardziej stabilny i lepiej zabezpieczony. Pozdrawiam!

 

ps. dzieki za oferte sprzedazy, ale interesuje nas tylko nowy wozek,

ps2. sorki za brak polskich znakow.

 

OK.Pozdrawiam


  • 0
Michalw79

#14 n1eobecna

n1eobecna
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:15, 13.01.2015

Dzieki wielkie za wszystkie podpowiedzi. Do narodzin zostalo jeszcze troche czasu wiec bede nadal zglebial temat. Co do aspektow, ktore biore pod uwage to oczywiscie bezpieczenstwo to nr 1, ale rowniez wygoda uzytkowania i wyglad (malzonka ma tu wiele do powiedzenia:D). Na ten moment najciekawiej chyba wyglada wozek Jedo: "bawilismy" sie nim w sklepie, wygodnie sie sklada, dobrze skreca, amortyzuje wstrzasy, cena tez nie zabija. Jedno jest pewne - bedziemy brac fotelik z baza Isofix, bo to jest bardzo wygodne, a fotelik jest znacznie bardziej stabilny i lepiej zabezpieczony. Pozdrawiam!

 

ps. dzieki za oferte sprzedazy, ale interesuje nas tylko nowy wozek,

ps2. sorki za brak polskich znakow.

Tak jak przedmowca pisal - kup jakakolwiek gondole i fajna spacerowke. Wozka nie kupuje sie do bagaznika, tylko do chodzenia z nim przez kilka lat;) Zwroccie uwage, czy dobrze sie go podbija. Najbardziej odpowiada mi maclaren, ale to spara indywidualna. Skoro dziecko wiosenne, to wielkosc gondoli ma drugorzedne znaczenie. Do kwestii wozka polecam forum wozkowe a nie hondowskie;)

Co do bazy isofix - czy w VIII jest wiecej miejsca? W VII baza + fotelik zajmuja tyle miejsca, ze siedzenie na przednim fotelu jest prawie niemozliwe.


  • 0

#15 luq4

luq4
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Polandia
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:03, 14.01.2015

Tak jak przedmowca pisal - kup jakakolwiek gondole i fajna spacerowke. Wozka nie kupuje sie do bagaznika, tylko do chodzenia z nim przez kilka lat;) Zwroccie uwage, czy dobrze sie go podbija. Najbardziej odpowiada mi maclaren, ale to spara indywidualna. Skoro dziecko wiosenne, to wielkosc gondoli ma drugorzedne znaczenie. Do kwestii wozka polecam forum wozkowe a nie hondowskie;)

Co do bazy isofix - czy w VIII jest wiecej miejsca? W VII baza + fotelik zajmuja tyle miejsca, ze siedzenie na przednim fotelu jest prawie niemozliwe.

to bardzo ciekawy wątek z tym miejscem i bazą isofix, czy rzeczywiście tak mało miejsca zostaje? Ja mam 180 cm wzrostu więc szczególnie wysoki nie jestem, ale wolałbym się potem nie zdziwić:)

 

ps. dzięki za sugestię o zmianie forum na wózkowe, ale obawiam się, że tam mi nie pomogą uzyskać odpowiedzi na chociażby powyższe pytanie;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq