Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Dolewka płynu wspomagania

VII wspomaganie płyn

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:59, 10.12.2014

Koledzy mam takie pytanie. Musze dolać troszke płynu do wspomagania do mojego accorda w okolicach 150ml. I mam kupiony ten PSV orginaklny Hondowski. Ale niestety nie wiem co było wcześniej wlane bo go z tym płynem kupiłem. Patrzyłem tam do środka brałem na palec i ma taka barwe jak by lekko pomarańczawą. Może zabrudzoną zółtą. I teraz pytanie czy coś może sie stać jak doleje tego płynu? Jakieś nie porządane zachowania? Piana czy coś? Pytam ponieważ w week musze jechać w tracę 800 km i niechciałbym mieć jakichś przygód po drodze z płynem. Podpowiedźcie coś w temacie


  • 0

#2 CiviT

CiviT
  • Forumowicz
  • 349 postów
  • Skąd:slask
  • Silnik:2.3
  • Wersja:es
  • KM:154+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 09:06, 10.12.2014

No 150ml to dużo do mieszania, jeśli masz atf to po wlaniu psf mogą się spienić i będą problemy w stylu jęczącej pompy itd, najlepiej wymień całość skoro kupiłeś butelkę.


  • 0

#3 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:14, 10.12.2014

mam butelkę własnie 350 ml. bo chodzi oto że jak jest silnik zimny to pokazuje mi że mam oleju na minimum. W momencie gdy sie rozgrzeje to mam 3/4 miarki i nie wiem czy musze dolewac czy nie i ile tak dokładnie. Może się okazac że powienienm mu dolać z 50ml nie wiem ile tak dokładnie powinienem tak szczerze


A napisałem 

 

mam butelkę własnie 350 ml. bo chodzi oto że jak jest silnik zimny to pokazuje mi że mam oleju na minimum. W momencie gdy sie rozgrzeje to mam 3/4 miarki i nie wiem czy musze dolewac czy nie i ile tak dokładnie. Może się okazac że powienienm mu dolać z 50ml nie wiem ile tak dokładnie powinienem tak szczerze

A napisałem ze ze 150 bo nie wiem ile wchodzi w acco VII gen od dolej kreski do górnej normy a mam przy dolnej a chciałbym mieć tak z połowe na zilnym silniku to pewnie mniej jak 150ml


  • 0

#4 wuj

wuj
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:podlasie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:05, 10.12.2014

Jak masz obawy, że coś może się dziać po dolaniu to ściągnij szczykawką troche starego i dolej do niej tego nowego. Jak zacznie się jakaś reakcja to będziesz miał odpowiedź.


  • 0

#5 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:07, 10.12.2014

A to reakcja między płynami zaszła by az tak szybciutko?? nie dopiero po jakimś czasie podczas jazdy?


  • 0

#6 CiviT

CiviT
  • Forumowicz
  • 349 postów
  • Skąd:slask
  • Silnik:2.3
  • Wersja:es
  • KM:154+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 10:42, 10.12.2014

reakcja to przy podgrzaniu i przepływie a nie tak w strzykawce lol


  • 0

#7 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:45, 10.12.2014

reakcja to przy podgrzaniu i przepływie a nie tak w strzykawce lol

Panowie dzwoniłem do sklepu do faceta który sprzedaje te płyny i powiedział mi takie cos. Bo wczoraj sprawdziłem kolor płynu jaki mam w zbiorniczku. Okazało sie że jak wziołem zanuzyłem w nim palec i wytarłem w białą chusteczkę to był taki pomarańczowy. I on powiedział że w takim razie na pewno ma PSF bo on własnie ma takie odcienie jak pracuje. Ze gdybym miał jakis inny zalany to był by czerowny taki wiśniowy. Więc chyba załatwiłem dobry olej ten psf do dolania i chyba można dolać. Sam już nie wiem co o tym myśleć


  • 0

#8 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:48, 10.12.2014

No i zrobiłem dolewkę płynu psf który dostałem od kolegi do płynu nie znanego ale kolorze jak by pomarańczowym. I pojeździłem pare kilometrów i sprawdzałem pare razy. Nic kompletnie złego się nie działo ale zauważyłem coś takiego: I nie wiem co ludzie mają na myśli i jak może wyglądać to pienienie się płynu w zbiorniczku przy złym, wymieszaniu ale jak pojeździł troszkę i się wygrzał to jak zajże do zbiorniczka to widać małą ilość takich małych delikatnych pęcheżyków. Czy  to znaczy że coś jest nie tak czy to normalne że tak się dzieje. Nigdy wcześniej temu się nie przyglądałem i nie wiem. 


  • 0

#9 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 07:57, 11.12.2014

pienienie się płynu możesz porównać do gotujących się ziemniaków. to co ty opisujesz to jest normalna sprawa


  • 0

#10 jetson

jetson
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:3miasto
  • Silnik:2,0
  • Wersja:K
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:08, 11.12.2014

Wpływający płyn na powrocie do zbiorniczka zawsze wytworzy małe wzburzenie. Jeśli nie wylatuje poza zbiorniczek to jest w normie.


  • 0

#11 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:56, 11.12.2014

Ok super. Dziekuje bardzo za odpowiedź. Nie nie absolutnie nic się nie dzieje złego kopletnie tlyko własnie jak wpływa z powrotem to czasem ma takie malutkie bąbelkii w małej ilości i bałem się że to to jest to pienienie płynów. Ale już się dowiedziałem że to prawdziwe pienienie zachopdzi odrazu jest bardzo dynamiczne i przybywa tyle płynu że wycieka ze zbiorniczka. U mnie absolutnie nic takiego niema. Mam nadzieję że to się nie zmieni w sobotę jade w trasę 800 km i nie chciałbym mieć żadnej przygody po drodze.


  • 0

#12 donkrh

donkrh
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:ES
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:58, 31.01.2015

Witam

Czy zaznaczony na zdjęciu wlew pokazuje stan oleju w skrzyni biegów? Jak tak to jakim olejem najlepiej go uzupełnić 

 

Accord 2.4 2003 automat

 

Pozdrawiam

Załączone pliki


  • 0

#13 Gelski

Gelski
  • Forumowicz
  • 453 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:07, 31.01.2015

Kolego to jest zbiorniczek wyrównawczy od wspomagania.

Poziomu oleju nie sprawdzisz bo musiałbys miec podglad przez skrzynie biegów w której sie tez on znajduje.

Podejrzewam ze w automacie jest podobnie jak w manualu, ze masz korek spustowy i wlewowy.

Jest temat o tym, wystarczy poszukac i nie zakładac niepotrzebnie nowych watków.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła

#14 donkrh

donkrh
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:ES
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:11, 31.01.2015

Czy muszę dolać tam płynu? poziom pokazuje minimum


  • 0

#15 Pawełeł

Pawełeł
  • Forumowicz
  • 82 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Type's
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:32, 31.01.2015

Tak to jest zbiorniczek płynu wspomagania i jeżeli masz minimum to należy dolać płynu, który jest do tego przeznaczony.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, wspomaganie, płyn

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq