Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zamykanie szyby kierowcy Accord VII

VII przednia szyba accord VII honda tourer

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16 tolakowy

tolakowy
  • Forumowicz
  • 236 postów
  • Skąd:Nowa Dęba
  • Silnik:2,4
  • Wersja:executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:59, 20.04.2015

Trzy dni temu mialem taki sam problem, szyba po opuszczeniu nie chcę sie podnieść, bylem akurat w aso na regulacji zaworów i serwisant powiedział brudne prowadnice. Parę razy popsikali wd 40 i problem znikł. Powiedział ze czesto w srodku zbiera się brud sterownik szyby jest czuły i nie chce podnieść szyby.


W które miejsca psikał ten serwisant? Bo zakładam że nie rozbierał drzwi. Możesz wrzucić fotę z zaznaczeniem miejsc wprowadzenia wd?
  • 0

pzdr


#17 krzyzak24

krzyzak24
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1111
  • Nadwozie:-
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:18, 20.04.2015

Chyba już lepiej psiknąć smarem do uszczelek bo wd40 może je zniszczyć.
  • 0

#18 dominikkkk

dominikkkk
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wersja
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:05, 26.07.2015

Davka też tak miałem jak Ty. Teraz już wogóle nie moge otworzyć szyby kierowcy. Kupować mechanizm?


  • 0

#19 Davka

Davka
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:29, 27.07.2015

U mnie się chyba naprawiło, tzn już dawno mi się to nie przydarzyło. Możliwe że od użytkowania coś tam się "rozruszało" :)


  • 0

#20 Damianos1200

Damianos1200
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Siedlce
  • Silnik:2.4
  • Wersja:executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:32, 27.07.2015

u mnie rok temu występował ten sam problem, że szyba opuszczała się, a potem jak chciałem zamknąc podnosiła się o centmetr i opuszczała nawaliłem silikonu w sprayu i od roku święty spokój nie było przypadku, żeby problem powrócił tak jakby szyba przy zamykaniu czuła duży opór i nie chciała się zamknąc, a wd40 sie bałem bo wypłukuje smar i silikon w sprayu rozwiązał sprawę także polecam :)


  • 0

#21 HONCORD03

HONCORD03
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Skawina
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:50, 29.12.2015

U mnie sprawa wygląda tak , że szyba jak chodzi to chodzi bez oporów, ale jak tylko ją otworzę i zamknę za chwilę słychać pstykanie przekaźnika który ewidentnie podaje i odcina napięcie na ster. szybą, bo raz działa,pstyknie to nie działa,pstyknie i działa. Nie interesuje mnie żadne czyszczenie czy smarowanie, tylko jak się dostać do przekaźnika. Czy trzeba rozbierać całe drzwi czy nie? Jeśli ktoś tam zaglądał to proszę o pomoc jak się do tego dostać?
  • 0

#22 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:01, 29.12.2015

Hej :)

U mnie sprawa wygląda tak , że szyba jak chodzi to chodzi bez oporów, ale jak tylko ją otworzę i zamknę za chwilę słychać pstykanie przekaźnika który ewidentnie podaje i odcina napięcie na ster. szybą, bo raz działa,pstyknie to nie działa,pstyknie i działa. Nie interesuje mnie żadne czyszczenie czy smarowanie, tylko jak się dostać do przekaźnika. Czy trzeba rozbierać całe drzwi czy nie? Jeśli ktoś tam zaglądał to proszę o pomoc jak się do tego dostać?

Przekaźnik szyb sterowanych elektrycznie jest w skrzynce bezpieczników w nogach kierowcy (przekaźnik nr 22, w dolnym rzędzie drugi od lewej).

Jeśli to nie problem z brudem/prowadnicą to najprawdopodobniej coś z silnikiem/mechanizmem podnoszenia szyby (problem z 'rozruchem')... raczej nie jest winny przekaźnik (chociaż na 100% nie można go wyeliminować)...

No i działanie układu nie jest to takie proste, że jeśli trzymasz przycisk to automatycznie silnik jest zasilany, bo jeśli układ wykryje zbyt duże obciążenie to odcina zasilanie (tak jak np. z zamykaniem szyby - jak szyba jest zamknięta, to nie da się jej bardziej zamknąć i po chwili układ odcina napięcie zasilający silnik). Zresztą nazwa 'multipleksowy zespolony moduł sterujący', też sugeruje bardziej skomplikowany układ niż tylko przekaźnik i przełącznik.

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#23 Brylant82

Brylant82
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:11, 07.01.2016

Siema Te czyszczenie prowadnic - psikanie sylikonem (czy wd40 ) to gdzie dokladnie psikaliscie ? Zdejmowaluscie tapicerke ? Czy jak ?
  • 0

#24 yazid

yazid
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:05, 07.01.2016

U mnie sprawa wygląda tak , że szyba jak chodzi to chodzi bez oporów, ale jak tylko ją otworzę i zamknę za chwilę słychać pstykanie przekaźnika który ewidentnie podaje i odcina napięcie na ster. szybą, bo raz działa,pstyknie to nie działa,pstyknie i działa. Nie interesuje mnie żadne czyszczenie czy smarowanie, tylko jak się dostać do przekaźnika. Czy trzeba rozbierać całe drzwi czy nie? Jeśli ktoś tam zaglądał to proszę o pomoc jak się do tego dostać?

Ja mam dokładnie to samo. Szyba chodzi bez oporów, zamyka się, otwiera (chociaż od strony kierowcy będę musiał rozebrać bo czasem nierówno idzie z uszczelki do góry) natomiast wkur......ce jest to cykanie. I po cyknięciu jakby ruch szyby w drzwiach. Raz cyknie, szyba nie działa, drugi raz cyknie, działa i tak w koło Macieju.


  • 0

#25 marAcc

marAcc
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton/Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:26, 22.02.2016

Siema Te czyszczenie prowadnic - psikanie sylikonem (czy wd40 ) to gdzie dokladnie psikaliscie ? Zdejmowaluscie tapicerke ? Czy jak ?


Właśnie to przerabiałem bo po opuszczeniu szyby tak było, ze nie chciała sie podnieść, 2cm w gore i spowrotem w dół, nawet jak sie podnosiła czasem to ja przekrzywialo w połowie drogi jakby, myślałem,ze może mechanizm był uszkodzony. Bez ściągnięcia boczka nie są rady ogarnąć tego bo prowadnice blokują szybę gdzieś na dole. 3 śrubki odkręca sie a resztę to są zatrzaski dookoła, szarpnąć i boczek schodzi elegancko. Po zdjęciu boczku mechanizm wyglądał Ok takze napsikalem po prowadnicach wazeliny w sprayu i... eureka. W końcu zaczęła szyba normalnie działać, no i co ważne równo chodzić góra-dół. Takze zanim zaczniecie wynmiany przekaźników, przełączników czy mechanizmu radzę rozebrać boczek i napsikac. Po tym zabiegu juz ze 100 razy opuszczałem do samego dołu i do góry, ani razu to juz sie nie powtórzyło, a wcześniej to tak na 2 razy- raz szwankowała.
  • 0
----------------------------------------------------------

#26 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 07:41, 23.02.2016

Bez rozbierania można po opuszczenu szyby wyczścić prowadnice jakąś mokrą szmatką na śrubokręcie ,a później zapodać tam silikon do uszczelek.Jeśli to nie pomoże dopiero zdejmować tapicerkę
  • 0
                       

#27 marAcc

marAcc
  • Forumowicz
  • 66 postów
  • Skąd:Northampton/Lublin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:08, 23.02.2016

U mnie bez rozbierania nie pomogło, czyściłem, psikalem i nic, bo na dole blokowalo prowadnice. Z reszta nie wiem co za problem zdjąć boczek, tak jak wyżej pisałem, 3 śrubki a reszta to klipsy po sprawie, 10 min roboty i mozna na długo zapomnieć o problemie
  • 0
----------------------------------------------------------

#28 Brylant82

Brylant82
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:08, 23.02.2016

Mi juz się opuściła i za ...uja nie dalo rady jej ruszyć ani w gore ani w dół stanela 5 cm od dolu i koniec 30 km przy otwartej szybie przy -1 Próbowałem i po dobroci i na sile ... Znalazłem elektryka szybka rozbiórka boczku i diagnoza ze silniczek sie zatarł bo woda na niego leci podobno Elektryk rozkręcił jakąś śrubkę przy silniczku i podnieśliśmy szybę skręcił i trzyma w pozycji zamkniętej Na wszelki wypada odpiął przewód od silniczka żebym przypadkiem nie otworzył ( sytuacja awaryjna bo stało sie to w trasie a przede mną bylo jeszcze 300 km ) Niby można naprawić ten silniczek ... Ciekawi mnie czy ktos juz naprawiał ( nie wymieniał ) ta część ?
  • 0

#29 piootrRz

piootrRz
  • Forumowicz
  • 902 postów
  • Skąd:rzeszow
  • Silnik:k24
  • Wersja:Rakieta ☺
  • KM:262/275nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:31, 24.02.2016

Kupujesz mechanizm od Anglika lewy . Przekładasz taka mala płytkę ze swojego bo napewno jej nic się nie stało i działa . 1 godzina roboty i po sprawie .
  • 0

#30 micek64

micek64
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Kargowa, Lubuskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:59, 24.02.2016

Chłopaki, sprawdźcie czy nie "puchnie" uszczelka.

U mnie od strony lusterka rdza podeszła pod uszczelkę i zawęziła prześwit co skutkowało tym że szyba zawsze była lekko przeginana.

Oczywiście wtedy nawet po jej całkowitym zamknięciu w automacie co jakiś czas było słychać jak cyka przekaźnik.

Rozebranie drzwi + zdjęcie uszczelek + czyszczenie prowadnicy z rdzy + konserwacja załatwiła temat :slonce2:


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, przednia szyba, accord VII, honda tourer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq