Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zamykanie szyby kierowcy Accord VII

VII przednia szyba accord VII honda tourer

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 yazid

yazid
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:24, 26.11.2014

Cześć,

ostatnio zauważyłem że zaczęło mi szwankować zamykanie przedniej szyby w moim Accordzie. W czasie jazdy z drzwi słychać jakby szyba sama chciała się bez ruszania przycisku się otworzyć. Słychać takie stuknięcie jak przy zamykaniu czy otwieraniu szyby. Zastanawiam się czy robi się tam jakieś zwarcie.

Dodam że już od jakiegoś czasu miałem problemy z tego co czytałem w innych wątkach z prowadnicą- szyba nie zamykała się idealnie prosto, chodziła z oporami, czasami zdarzyło się nawet że wychodziła nad uszczelkę.

Mieliście może podobny problem?


  • 0

#2 dudson86

dudson86
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Lbn
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:10, 28.01.2015

Ja mam taki problem, że po całkowitym otwarciu szyby kierowcy, mam czasem problem jej zamknięciem. Po naciśnięciu przycisku szyba podnosi się o centrymetr i wraca do dołu drzwi. Po którejś próbie takiego pulsacyjnego naciskania przycisku udaje się ją w końcu zamknąć. Nie chce mi się tego trochę rozbierać jeśli to usterka elektryczna a nie mechaniczna? A czegoś takiego ktoś doświadczył ?


  • 0

#3 Zaldier

Zaldier
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GH
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 12:21, 28.01.2015

Spróbujcie tego:
 

Zerowanie pamięci modułu szyb sterowanych elektrycznie

Kasowanie pamięci modułu szyb sterowanych elektrycznie jest konieczne po przeprowadzeniu naprawy systemu szyb lub jeśli funkcja auto przestanie działać.

 

1. Włączyć zapłon (II).

2. Maksymalnie opuścić szybę kierowcy za pomocą przełącznika kierowcy; po opuszczeniu szyby należy przytrzymać przełącznik kierowcy w pozycji DÓŁ przez 2 sekundy.

3. Maksymalnie podnieść szybę kierowcy za pomocą przełącznika kierowcy bez zatrzymywania; po podniesieniu szyby należy przytrzymać przełącznik kierowcy w pozycji GÓRA przez 2 sekundy.


  • 0

#4 michal_n

michal_n
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:śląskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:47, 28.01.2015

Ja mam taki problem, że po całkowitym otwarciu szyby kierowcy, mam czasem problem jej zamknięciem. Po naciśnięciu przycisku szyba podnosi się o centrymetr i wraca do dołu drzwi. Po którejś próbie takiego pulsacyjnego naciskania przycisku udaje się ją w końcu zamknąć. Nie chce mi się tego trochę rozbierać jeśli to usterka elektryczna a nie mechaniczna? A czegoś takiego ktoś doświadczył ?

 

w CL7 mam tak samo :D, nie wiem co to, robiłem "zerowanie modułu" i u mnie nie pomogło, spróbuj zamknąć szybę ręcznie tzn nie szarpiąc do końca przyciskiem (zamykanie automatem) tylko delikatnie pierwszym klikiem przycisku (zamykanie ręczne)... u mnie jest tak, że otworzyć automatem potrafię, ręcznie otworzyć i zamknąć, a zamknąć ręcznie albo jak już szyba zamknie się tak 5 cm to dopiero wtedy pociągnąć i zamknąć automatem...


  • 0

so Have a nice day :)


#5 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 16:23, 28.01.2015

Hej :-)

Problemem może tez być brud w prowadnicach powodujący większy opór na samym początku zamykania szyby (gdy jest on zupełnie otwarta)... wiekszy opór powoduje, że elektronika odbiera to jako przeszkodę i otwiera szybę... wtedy powinno pomóc wyczyszczenie prowadnic...

 

Pozdrawiam

Tomek

 

P.S. czasami miewam to samo, ale za którymś razem (4-5 próba) w końcu szyba się zamyka...


  • 0

#6 _radek_

_radek_
  • Forumowicz
  • 100 postów
  • Skąd:Śrem
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:13, 28.01.2015

Ja mam taki problem, że po całkowitym otwarciu szyby kierowcy, mam czasem problem jej zamknięciem. Po naciśnięciu przycisku szyba podnosi się o centrymetr i wraca do dołu drzwi. Po którejś próbie takiego pulsacyjnego naciskania przycisku udaje się ją w końcu zamknąć. Nie chce mi się tego trochę rozbierać jeśli to usterka elektryczna a nie mechaniczna? A czegoś takiego ktoś doświadczył ?

 

Ja również tak mam, spróbuj nacisnąć przycisk podnoszenia, ale "nie do końca" wtedy nie działa funkcja auto i szyba frunie do góry


  • 0

#7 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:54, 29.01.2015

Witam dołączę się do tematu -u mnie szwankują wszystkie szyby oprócz kierowcy.W panelu przy kierownicy można otworzyć tylko szybę kierowcy ,pasażera przycisk jest podświetlony ale otwieranie nie działa,tylne szyby przyciski niepodświetlone i nie działają .Do tego otwieranie bagażnika ręcznie nie działa tylko z pilota/?Czy w rachubę wchodzi zamoczenie wiązek bo to zrobiło mi się teraz w zimę wcześniej było spoko a może coś nie łączy bo ostatnio instalowałem radio z nawigacją?


  • 0

#8 kryniek

kryniek
  • Forumowicz
  • 97 postów
  • Skąd:Węgrów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 01:40, 30.01.2015

Jeśli komuś nie działa podnoszenie auto należy przeprowadzić procedurę opisaną w 3. poście ale najpierw reset MICS przez wyjęcie bezpiecznika

40A w komorze silnika (niestety nie pamiętam którego - jest o tym na forum) Drugi sposób dla leniwych to zdjęcie klemy z akumulatora na paręnaście sekund ale to jest jak strzelanie z armaty do wróbla :diabelgrin:

U mnie zadziałało


  • 0
Stag 300 Premium, KME Silver, Hana Gold, wlew pod klapką, zb. 55 l

#9 HONCORD03

HONCORD03
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Skawina
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:30, 31.01.2015

U mnie też tak działa szyba kierowcy. Próbowałem dzisiaj to zresetować i nic nie pomogło nawet wyjęcie bezpiecznika. Zauważyłem że domykanie działa tak, że najpierw klikam na manualne podnoszenie i dosłownie po sekundzie pociągam dalej na automat i szyba już jedzie sama. Mam fure niecały rok i w sumie nie wiem czy od początku tak było.
  • 0

#10 zbyszko85

zbyszko85
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:32, 04.02.2015

U mnie z zamykaniem jest tak samo. Jeśli szyba jest całkowicie opuszczona, to muszę z 3cm podnieść bez "auto", a dopiero później kliknąć 2 raz i idzie już sama do góry. Ten typ chyba jaz tak ma. Nauczyłem się z tym żyć.:-)
  • 0

#11 krzyzak24

krzyzak24
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1111
  • Nadwozie:-
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:19, 05.02.2015

Pomoże rozebranie całego mechanizmu razem z wyjęciem szyby i czyszczenie plus smarowanie i regulacja
Warto zaopatrzyć się w środek do smarowania uszczelek a najlepiej w specjalny talk
Mi jeszcze słabo domykalo szybę i po zamknięciu jakby się lekko cofała wiec rozebrałem silnik i mechanizm przekładniowy (ślimak) i jego wyczyściłem i szybka pięknie śmiga
Największy efekt przyniosło czyszczenie i smarowanie przekładni.
  • 0

#12 lukasz_lo

lukasz_lo
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:TOURER
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:41, 16.02.2015

U mnie problem z zamykaniem tez występował ale kilka dni temu po próbie otwarcia szyba zjechała 1cm i stanęła. Bezpieczniki wszystkie całe, szyba nie reaguje, "cyka" przekaźnik w przełączniku.

miał ktoś tak ?


  • 0

#13 Arczi46

Arczi46
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Radomsko/Warszawa/Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type-s
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:48, 16.02.2015

Trzy dni temu mialem taki sam problem, szyba po opuszczeniu nie chcę sie podnieść, bylem akurat w aso na regulacji zaworów i serwisant powiedział brudne prowadnice. Parę razy popsikali wd 40 i problem znikł. Powiedział ze czesto w srodku zbiera się brud sterownik szyby jest czuły i nie chce podnieść szyby.
  • 0

#14 lukasz_lo

lukasz_lo
  • Forumowicz
  • 56 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:TOURER
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:07, 17.02.2015

już ponad tydzień mam uchyloną szybę (1cm) i szyba dalej nie reaguje jest po prostu martwa. Jedynie co to podejrzewam ze wina jest w podnośniku. Czy ktoś możne podpowiedzieć jak teraz zjechać szybą do polowy aby odczepić szybę i wymienić podnośnik ? :D ?


  • 0

#15 Davka

Davka
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:42, 18.04.2015

Odświeżę temat bo mam podobny problem:

u mnie kilka razy zdarzyło się że podczas jazdy szyba kierowcy sama się otworzyła, czasami też słyszę przekaźnik jak się załącza mimo że nie dotykam przycisków.

 

Co obstawiacie? Sam przycisk, przekaźnik? Bo chyba brak "nauczenia szyby" po braku zasilania nie powinien powodować aż takich problemów?

Procedurę uczenia zrobiłem ale problem pojawia się na tyle rzadko że jeszcze nie wystąpił od tego czasu.

EDIT; Wczoraj znów szyba mi się otworzyła.

 

Da się w miarę prosto dostać do tych przycisków bez rozbierania całych drzwi?


Użytkownik Davka edytował ten post 16:58, 20.04.2015

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, przednia szyba, accord VII, honda tourer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq