Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Fotelik samochodowy 9-18 kg

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#16 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 20:40, 16.11.2014

Ok, ja jednak zaufalem min. filmom z crasch-testami i bardziej ufam konstrukcji ktora "zespala" fotelik z konstrukcja samochodu. Jednak najwazniejsze jest to aby fotelik nigdy nie musial udawadniac czy jest bezpieczny czy nie :) i tego trzeba sie trzymac


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#17 Plichcior

Plichcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:43, 19.11.2014

Generalnie z isofixem trudniej zle wpiac fotelik, a niektóre patenty przypinania pasami to nie wiem kto wymyślał:) jak dziecko z szpitala odbierałem to na bank fotelik źle zamontowałem...
  • 0

#18 sebring

sebring
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:03, 20.11.2014

Ja do swojego zakupiłem fotelik Romer SafeFix Plus. Ten fotelik ma stopę stabilizującą, dzięki czemu można go bezpiecznie zapiąć na isofix bez ryzyka, że będzie się ruszał. Taki fotelik doradzili mi w sklepie, w którym kupowałem, bo wcześniej jeden ze sprzedających doradził taki sam fotelik do accorda swojego kolegi. Co prawda to co Honda odwaliła z tym przesunięciem mocowań, to mistrzostwo świata. Miałem kupować przez neta fotelik i tylko cdu uratował mnie przed wtopą i kupnem złego fotelika, który w żaden sposób nie chroniłby mojego bąbla w trakcie uderzenia.


  • 0

#19 Łoniaq

Łoniaq
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Pruszcz Gdański
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:25, 21.11.2014

sebring - ja właśnie napisałem ten temat po tym jak przymierzyłem ten fotelik u siebie. Bardzo chciałem kupić Romera ale wg mnie spasowanie jest słabe. Zwróć uwagę czy z jednej str fotelik nie "wisi" tylko na szynie isofixowej.


  • 0

HAKP & VKP #481


#20 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:45, 05.11.2015

Odświeżę kotleta. 

Co macie zamontowane u siebie w autkach i co polecacie? Pomału murze się rozglądać za fotelikiem...

Raczej oscyluje w 9-18 bądź 0-18 bo te z większą skalą to wydaje mi się że to jest tak: jak do wszystkiego to do niczego...

Myślałem po czymś takiem: http://www.recaro-po...xpert-plus.html


Użytkownik krychu34692 edytował ten post 14:49, 05.11.2015

  • 0

#21 ucan

ucan
  • Forumowicz
  • 294 postów
  • Skąd:Ostrowiec Św.
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S, 30-Jahre
  • KM:ok
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:05, 05.11.2015

Odświeżę kotleta. 

Co macie zamontowane u siebie w autkach i co polecacie? Pomału murze się rozglądać za fotelikiem...

Raczej oscyluje w 9-18 bądź 0-18 bo te z większą skalą to wydaje mi się że to jest tak: jak do wszystkiego to do niczego...

Myślałem po czymś takiem: http://www.recaro-po...xpert-plus.html

Ja uzywam takiego http://www.sklep-tos...rt-iseos-tt_p87 , zona w temacie to wybierala (pracuje w przedszkolu) , jak potrzebujesz zapraszam do Ostrowca bedziesz mial mozliwosc przetestowania :)) W sumie to jakby co to moje bebe juz niedlugo nie bedzie juz jezdzic w takim takze takze panie tego ....:P Z podrozy gdzies dalej to i w gory i nad morze nie bylo zadnego problemu , ja tam sie w zasadzie na tym nie znam ale podoba mi sie to ze gorna oslona boczna jest regulowana - rozchylanie na boki, i dolna tez, oraz przechyl , pozycje siedzaca oraz lezaca jak spi, pasy przekladane gora- dol .


  • 0

#22 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:25, 05.11.2015

No pod tym względem to zielony jestem... Z chęcią podjadę zobaczyć fotelik jak i accco również :-D
  • 0

#23 vietnam

vietnam
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive, Mugen
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:26, 05.11.2015

http://www.recaro-po...xpert-plus.html

to nie kotlet, to samo życie :-)
Ja miałem ten fotelik za mojego faworyta, ale kiepsko (stosunkowo) wypada w testach.
Polecam stronę fotelik.info + własne przymiarki do konkretnego samochodu.
Osobiście będę to przechodził w grudniu. Z pewnością opiszę mój wybór.
Można się jeszcze zastanowić nad fotelikami mocowanymi tyłem do kierunku jazdy, mają najwyższe oceny bezpieczeństwa.
  • 0

#24 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:23, 06.11.2015

To fakt że tyłem zawsze bezpieczniej dla malca. Ja jeszcze trochę czasu mam do zakupu ale lepiej zacząć się wczrsniej orientować niż później na biega kupować bo dziecko nie ma w czym jeździć...
  • 0

#25 Ciapek

Ciapek
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:01, 06.11.2015

Ja z własnego doświadczenia polecam fotelik Romer Trifix. ISOFIX i top tether doskonale stabilizują ten fotel. Podobno mega bezpieczny. U mnie w VII bardzo dobrze się sprawdza, jest masywny i wydaje mi się, ze bardzo komfortowy dla dziecka. Z minusów to na pewno cena i fakt jego umiejscowienia na tylnej kanapie- ale to już chyba wynika z konstrukcji accorda, ze ISOFIX wymusza montaż fotelika "kawałek" od drzwi.

 

Syn ma teraz 2 lata i powiem szczerze, że jednak przydałby się jeszcze jeden fotelik montowany pasami, żeby mały mógł jeździć z przodu...


  • 0

#26 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:03, 07.11.2015

siem, ja uzywam (wlasciwie to Nasz syn) kiddy, rosnie razem z dzieckiem, teraz mamy fotelik do 36kg, ale przed tym, rowniez uzywalismy kiddy, fotelik uniwersaqlny bo ma isofix, ale rowniez mozna go uzywac bez np jak zona wozi syna to jezdzi z przodu, fotelik przypiety pasami, nie tyle co fotelik a pasazer na nim siedzacy, nigdy nie mielismy zadnych problemow,

kiedys uzywalismy takiego-dla malucha mega

http://www.kiddy.de/...energy-pro.html

a teraz uzywamy takiego tylko kolorystyka inna

http://www.kiddyuk.c.../cruiserfix-pro


i taka lekturka

http://testy-fotelik...testy-adac.html


a tutaj nowsza , sorry za zasmiecanie https://www.adac.de/...indersitz-test/


  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#27 n1eobecna

n1eobecna
  • Forumowicz
  • 65 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:51, 04.12.2015

Dalam się zarazić fotelikami rwf po 0-13. W vii mieści się maxicosi 2way Pearl (tylko ta cena...), axkid minikid (ale ledwo), britax max way i max fix. Zwycięzcą póki co jest max fix, zobaczymy co dziecko na niego powie.

Użytkownik n1eobecna edytował ten post 09:51, 04.12.2015

  • 0

#28 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:25, 04.12.2015

Moja małżonka podała mi coś takiego    http://www.babyland....fotelik-0-25-kg

Ciekawa opcja z racji tego ze tyłem do kierunku jest 0-18 a przodem do kierunku jazdy to 9-25...


  • 0

#29 paka

paka
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:52, 10.01.2016

Witam, mnie również czeka zakup fotelika 9+. Trochę już pooglądałem i byłem w kilku sklepach. Zdecydowałem się w sumie na 2w1, czyli fotelik tyłem na długie trasy (bezpieczniejszy) i przodem na codzień (dojazd do złoba - w mieście to raczej o czołówkę trudno a zdejmowanie butów za każdym razem malcowi to trochę uciążliwe). Do tego jeszcze dochodzi przekładanie fotelika pomiędzy dwoma samochodami.

 

Wszędzie polecają Axkid. Ale strasznie jest ciężki, mocowanie trudne i wydaje mi się, że w Acco to przedni fotel chyba maksymalnie do przodu będę musiał popchnąć. Podejrzany też fakt takiej samej ceny we wszystkich sklepach i ograniczona liczba sklepów. Mi to na jakąś zmowę cenową wygląda (i wszyscy polecają ten z najwyższą marżą :)).

 

Oglądałem też Joie Stages. Cena bardzo atrakcyjna. Dzieciak jednak mocno głęboko siedzi i kiepską widoczność ma oraz jest ciasny (a ciekawski jest). Nigdzie nie znalazłem też dopasowania do acco (obawiam się, że pas może nie starczyć przy montażu tyłem). Brak nogi stabilizującej na pewno ma też jakieś znaczenie (czyli mniejsze bezpieczeństwo). Ponadto przy montażu tyłem nie ma miejsca na nogi (przylega do oparcia). Przy montażu przodem jest problematyczne naciąganie pasa.

 

Pod względem wygody to Britax mi się podobał, ale według strony producenta foteliki montowane tyłem nie pasują do acco :(.

 

Zostaje jeszcze BeSafe, ale nigdzie ich na razie nie znalazłem.

 

Ja szukam dalej, ale za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.


  • 0

#30 tomaszeknce

tomaszeknce
  • Forumowicz
  • 304 postów
  • Skąd:Niepołomice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tour
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:01, 14.01.2016

Ja też się wypowiem bo mam małego urwisa :

 

To tak według mnie nie opłaca się kupować fotelików które będą z dzieckiem długo czyli np. 9-36 kg mała ochrona, brak możliwości rozkładania do drzemki.

 

Ja jako pierwszy kupiłem taki rocznik https://www.entlicze...-citi-2016.html 2015 bardzo lekki dziecko będzie pewnie w nim do 8 miesięcy to szkoda było wydawać kasę na isofix chociaż wygoda była by bardzo duża przy montażu, podobno baza z isofix nie pasowała by do następnego fotelika

 

Teraz zakupiłem od 9-18 kg https://www.entlicze...-tobi-2038.html dlatego że istnieje możliwość rozkładani przy długich trasach jest to rzecz nie zbędna aby urwis spał spokojnie a nie obijał się na siedząco po fotelu, również zakupiłem bez isofix nie zakładam aby fotelik znajdował się w innym samochodzie, więc po co płacić za coś z czego się nie będzie korzystało a bezpieczeństwo wydaje mi się takie samo oczywiście zakładając że dobrze zamontujemy fotelik przymocuje na pasach i zostawiam.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq