Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

instalacja navi w vii generacjii..

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#16 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:12, 20.11.2014

Zrobiłem to bez cięcia przewodów. Moje auto ma wersje executive, więc zacząłem od sprawdzenia kostek niebieskich i ich rozmieszczenia w kostkach. Te kostki z przewodami od konsoli nawigacji i czytnika dvd miały kilka przewodów luzem z kostek o których pisałem w poście 10 tego tematu. Problemem bylo u mnie podlączenie czujnika VSP, bo planowałem połączyć go  bezpośrednio z kompem , ostatecznie podłaczyłem go do przewodu wiązki która szła od kompa w miejscu tunelu środkowego - mniej przewodu pociągłem i tylko praktycznie tu lutowałem. Przewody w jednym kawałku bez łączenia z panelm bezpieczników. 

A jeszcze pytanko _ jak odłączyłem stare radio opuszczanie szyb u pasażera i tył nie działa . U kierowcy w drzwiach jak chcę otworzyć to słychać tylko cykanie w drzwiach które szyby chcę opuścić.A i podświetlenie i przyciskach szyb tylnych wysiadło u pasażera jest tylko nie opuszcza się . Wiesz może jaka jest przyczyna tego ?


  • 0

#17 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:46, 20.11.2014

Dziwne... u mnie w przedlifcie takie coś nie miało miejsca, poszukaj opisu przewodów   - www.dropbox.com/sh/07u7vf6v66gwhk6/M5jJOzQB1J/Accord%2007.rar

Mogłeś przęciąć niepotrzebnie przewód od szyb, tyle że wiązka od nawigacji nie jest połączona z wiązką szyb...?

Generalnie jeśli wiązka wyizolowana to powinny być wszystkie wpięte odpowiednio, oprócz przewodów z najmniejszymi zielonymi kostkami.


Użytkownik oliviero edytował ten post 20:50, 20.11.2014

  • 0

#18 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:07, 22.11.2014

Dziś udało mi się zamontować nawigacje poliftową VII do przedlifta jutro wrzuce fotki jak to wygląda. Wszystko działa płynnie: klimatronic, radio+ zmieniarka, mapy nawigacyjne. Fotki poniżej:

a653438b368455ddm.jpgdc9144c6ba7011bcm.jpg

29c0388dbf4a26dcm.jpgf3b4ddaa28b9a1f7m.jpg

17fc528d90e8850bm.jpg6cf29dad4d8f5954m.jpg

99ba14f98afbfc8em.jpg

9dc689d0df213834m.jpg

Na ostatnim foto ecu diagnozuje błąd, dotyczy to nie podłączonych zegarów polifowych, u mnie są oryginalne od przedlifta.

 

A jak u Ciebie?


Użytkownik oliviero edytował ten post 09:22, 31.01.2016

  • 0

#19 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:49, 23.11.2014

Dziś udało mi się zamontować nawigacje poliftową VII do przedlifta jutro wrzuce fotki jak to wygląda. Wszystko działa płynnie: klimatronic, radio+ zmieniarka, mapy nawigacyjne. Fotki poniżej:

a653438b368455ddm.jpgdc9144c6ba7011bcm.jpg

29c0388dbf4a26dcm.jpgf3b4ddaa28b9a1f7m.jpg

17fc528d90e8850bm.jpg6cf29dad4d8f5954m.jpg

99ba14f98afbfc8em.jpg

9dc689d0df213834m.jpg

Na ostatnim foto ecu diagnozuje błąd, muszę sprawdzić czego dotyczy

 

A jak u Ciebie?

 

Dziś udało mi się zamontować nawigacje poliftową VII do przedlifta jutro wrzuce fotki jak to wygląda. Wszystko działa płynnie: klimatronic, radio+ zmieniarka, mapy nawigacyjne. Fotki poniżej:

a653438b368455ddm.jpgdc9144c6ba7011bcm.jpg

29c0388dbf4a26dcm.jpgf3b4ddaa28b9a1f7m.jpg

17fc528d90e8850bm.jpg6cf29dad4d8f5954m.jpg

99ba14f98afbfc8em.jpg

9dc689d0df213834m.jpg

Na ostatnim foto ecu diagnozuje błąd, muszę sprawdzić czego dotyczy

 

A jak u Ciebie?

Siemka czarna dupa nic z tego !!!!! Jestem załamany ,wkur... i mam już myli o kupnie standardowego radia a te kopa.Okey więc zacząłem od odcięcia kabli od kostek (od wyizolowanej wiązki)poznaczyłem kable gdzie wpiąć w samochodzie.Wpiąłem połowę z nich i podłączyłem cały zestaw myślałem że coś drgnie a tu nic blada dupa.Nie chciałem demolować więcej samochodu i dałem się na spokój jestem w punkcje wyjściowym nie wiem od czego zacząć .Jesteś szczęściarzem masz to za sobą poradz mi co z ty tematem jakiś może schemat odręczny gdzie zasilanie , co z czym podpiąć ,skąd wziąść zasilanie itp.Dzięki za zainteresowanie  :grrr


  • 0

#20 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:13, 23.11.2014

1.Czy w swoim aucie masz PSS czy tylko odtwarzacz na 1 cd?

2.Komplet nawigacji jest napewno od benzyny?

Ja z kompletnej wiązki kabinowej wyizolowałem oddzielnie wiązki z kostkami i nic nie ciąłem... podłącz oddzielnie konsole z dvd.

Następnie luźne przewody po oznaczaj  opisami skąd wyciągnięte, pogoogluj schematy gdzie je wpiąć w odpowiednią kostkę. Nie wiem co masz podłączone a co nie, ciężko więc coś sensownego napisać. Zrób fotki tego co masz.


  • 0

#21 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:21, 25.11.2014

1.Czy w swoim aucie masz PSS czy tylko odtwarzacz na 1 cd?

2.Komplet nawigacji jest napewno od benzyny?

Ja z kompletnej wiązki kabinowej wyizolowałem oddzielnie wiązki z kostkami i nic nie ciąłem... podłącz oddzielnie konsole z dvd.

Następnie luźne przewody po oznaczaj  opisami skąd wyciągnięte, pogoogluj schematy gdzie je wpiąć w odpowiednią kostkę. Nie wiem co masz podłączone a co nie, ciężko więc coś sensownego napisać. Zrób fotki tego co masz.

Siemka moje stare radio jest na 1 cd i komplet z tego co wiem jest od benzyny (przed kupnem dzwoniłem do kolesia i powiedział że od benzyny).Napisałeś ,,z kompletnej wiązki kabinowej,,to tej co jest teraz w samochodzie czy tej nowej wiązki?Bo tą nową wiązkę pociąłem (wyizolowałem kable z kostkami odpowiednie do podłączenia wzmacniacza , konsoli DVD no i radia).Miałem parę kabli zasilających tą wiązkę do podłączenia (parę pod schowkiem tam gdzie jest air bag i parę pod kierownicą koło bezpieczników).Zacząłem tam koło bezpieczników jest biała kwadratowa kostka tam były 3 przewody ale jednego nie wpiąłem bo te miejsce w kostce było wolne.Jednej kostki nie mogłem znależć chyba ta od podłączenia głośników bo specjalne kable jeden z drugim skręcone w warkocz.I dałem się na spokój bo pociąć wszystko jak i tak nie zadziała to bez sensu.Myślę aby tą wiązke to co wyizolowałem taż rozebrać na części pierwsze zobaczyć gdzie i co gdzie idzie a zasilanie wziąć z tej kostki co jest teraz w samochodzie i te same podpiąć do wzmacniacza.Jak myślisz ?Zdjęcia jak będę mógł to zrobię u nas jest teraz więcej ciemniej niż jasno (jak jasno to pracuję ) jedynie to sobota , niedziela wolny.


  • 0

#22 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:00, 25.11.2014

Chodizło mi o nową wiązke. Tak myślałem skąd problem z podłączeniem( masz wersję wyposażenia audio nie Premium Sound System). Ja miałem łatwo bo mam executive, tam były kostki od wzmacniacza do konsoli audio... Wiesz już że masz od benzyny tak jak w Twoim aucie

Twoje rozwiązanie wydaje sie sensowne, ale nie wiem czy nie łatwiej poszukać i zakupić kompletną wiązkę kabinową nie pociętą, następnie zdemontować kokpit i wstawić w miejsce oryginalnej tą nową. Tak byłoby najprościej...

 

Sugeruje tak ponieważ wiązka zawiera przewody do sterowania z kierownicy, połączenie z panelem bezpieczników i komputerem , a to wymaga sporo czasu przy montażu oraz unieruchomienia auta. Po zdjęciu kokpitu wstawiłbyś kawałek po kawałku, wpiął  w panel bezpieczników , komputera , nawigacji i finito.


Użytkownik oliviero edytował ten post 21:00, 25.11.2014

  • 0

#23 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:10, 25.11.2014

Hej :-)
Na początku przepraszam, ale nie dałem dotychczas rady popatrzeć w te schematy (ale wątek i Twoje postępy śledzę)... tak jak teraz - też jest do ogarnięcia, ale trzeba zagłębić się w schematy, rozrysować sobie z kolorami co gdzie podłączyć... jeśli masz wszystkie wtyczki, to jest już połowa sukcesu...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka
  • 0

#24 daniel1974

daniel1974
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Reykjavik
  • Silnik:2.o
  • Wersja:Sedan,LifeStyle
  • KM:156 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:27, 25.11.2014

Hej :-)
Na początku przepraszam, ale nie dałem dotychczas rady popatrzeć w te schematy (ale wątek i Twoje postępy śledzę)... tak jak teraz - też jest do ogarnięcia, ale trzeba zagłębić się w schematy, rozrysować sobie z kolorami co gdzie podłączyć... jeśli masz wszystkie wtyczki, to jest już połowa sukcesu...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Siemka tak mam wszystkie kostki na sucho wszystko podłączam .Ale na sucho najważniejsze gdzie wpiąć zasilanie i... i co jeszcze trzeba tam wpiąć ?Mówisz o schematach ale ja tego nie ogarniam elektryka samochodowa nie sorry.Jakiś odręczny rysunek , zdjęcie ,filmik okey.Narka i dzięki


Chodizło mi o nową wiązke. Tak myślałem skąd problem z podłączeniem( masz wersję wyposażenia audio nie Premium Sound System). Ja miałem łatwo bo mam executive, tam były kostki od wzmacniacza do konsoli audio... Wiesz już że masz od benzyny tak jak w Twoim aucie

Twoje rozwiązanie wydaje sie sensowne, ale nie wiem czy nie łatwiej poszukać i zakupić kompletną wiązkę kabinową nie pociętą, następnie zdemontować kokpit i wstawić w miejsce oryginalnej tą nową. Tak byłoby najprościej...

 

Sugeruje tak ponieważ wiązka zawiera przewody do sterowania z kierownicy, połączenie z panelem bezpieczników i komputerem , a to wymaga sporo czasu przy montażu oraz unieruchomienia auta. Po zdjęciu kokpitu wstawiłbyś kawałek po kawałku, wpiął  w panel bezpieczników , komputera , nawigacji i finito.

Kompletna to ona jest ciągle podłączyć tylko te kabelki co odciełęm wszystko mam poznaczone .A jeżeli mówisz o wymianie całej wiązki to raczej niemożliwe przy moim pierwszym podejściu do tej sprawy miałem to na myśli .Jeżeli wyjąłbym cały kokpit to tak ale przy dostępie od przodu kokpitu to niemożliwe.Starą wiązkę trzeba byłoby pociąć całą a póżniej ułożyć nową w tym samym miejscu.Nie wiem czy jest możliwe przełożenie wiązki z wszystkimi kośćmi  przez wąskie otwory.Teraz jak podpiełem radio (te nowe) to sterowanie z kierownicy działa zciszam i zgłaśniam (bo cd gra tylko cicho ).


  • 0

#25 Guest_KoRnIS_*

Guest_KoRnIS_*
  • Guests

Napisano 00:55, 26.11.2014

Cześć,

 

że się podłącze trochę pod temat i lekko "zboczę" - czy patrząc na jakość map, ponieważ chyba tylko po to jest sens to wymieniać, warto interesować się tą wymianą? Czy coś poza nawigacją jeszcze zyskujemy? Te nowe mapy są faktycznie nowe i aktualne, a może "nowe" tylko z nazwy? Pytam, ponieważ u siebie mam problem z czytnikiem, właśnie pobrałem obraz iso wersji 2.11 i jeśli dalej będzie wywalało błąd płyty to może się tym zainteresuje. Za ile taki zestawik z polifta można wyhaczyć? Na olx widzę po 1400, sporo :/


  • 0

#26 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 07:04, 26.11.2014

Hej :-)

Teraz jak podpiąłem radio (to nowe) to sterowanie z kierownicy działa zciszam i zgłaśniam (bo cd gra tylko cicho ).

A podłączyłeś wzmacniacz?
Jeśli nie to będzie grało cicho, bardzo cicho...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka
  • 0

#27 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:40, 26.11.2014

Siemka tak mam wszystkie kostki na sucho wszystko podłączam .Ale na sucho najważniejsze gdzie wpiąć zasilanie i... i co jeszcze trzeba tam wpiąć ?Mówisz o schematach ale ja tego nie ogarniam elektryka samochodowa nie sorry.Jakiś odręczny rysunek , zdjęcie ,filmik okey.Narka i dzięki


Kompletna to ona jest ciągle podłączyć tylko te kabelki co odciełęm wszystko mam poznaczone .A jeżeli mówisz o wymianie całej wiązki to raczej niemożliwe przy moim pierwszym podejściu do tej sprawy miałem to na myśli .Jeżeli wyjąłbym cały kokpit to tak ale przy dostępie od przodu kokpitu to niemożliwe.Starą wiązkę trzeba byłoby pociąć całą a póżniej ułożyć nową w tym samym miejscu.Nie wiem czy jest możliwe przełożenie wiązki z wszystkimi kośćmi  przez wąskie otwory.Teraz jak podpiełem radio (te nowe) to sterowanie z kierownicy działa zciszam i zgłaśniam (bo cd gra tylko cicho ).

Daniel,

Sugeruje demontaż calego kokpitu ponieważ masz kompletną wiązkę po polutowaniu przecięć. Skoro sprzedają wiązki w całości to demontaż nie jest taki trudny. wyczepiałbyś ori wiązkę i w jej miejsce układał od PSS Navi. Zasilanie e075e6ca19131d65m.jpg jest w tej kostce na żółto-czerwonym i białym przewodzie,  podłącz po złącze zapalniczki na próbę.

Cześć,

 

że się podłącze trochę pod temat i lekko "zboczę" - czy patrząc na jakość map, ponieważ chyba tylko po to jest sens to wymieniać, warto interesować się tą wymianą? Czy coś poza nawigacją jeszcze zyskujemy? Te nowe mapy są faktycznie nowe i aktualne, a może "nowe" tylko z nazwy? Pytam, ponieważ u siebie mam problem z czytnikiem, właśnie pobrałem obraz iso wersji 2.11 i jeśli dalej będzie wywalało błąd płyty to może się tym zainteresuje. Za ile taki zestawik z polifta można wyhaczyć? Na olx widzę po 1400, sporo :/

Są aktualizowane jak na razie na tym systemie Navi, mapy na Polskę, ostatnie są z marca tego roku, więc w miarę aktualne. Żadnych wodotrysków nie ma, poprawiona jest grafika wyświetlacza i diagnostyka navi. W 2.11 nie ma Polski. Po za tym to oryginał a nie CHRL.


  • 0

#28 krteam

krteam
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:cz-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:36, 06.12.2014

Panowie,

 

Podepnę się do tematu, bo to samo mi przyszło do głowy i zakupiłem NAVI....

Obecnie posiadam radio bez PSS.

 

NAVI zakupiona podobno z wszystkim niezbędnymi wiązkami, jednak już mam wątpliwość, co do tego :)

A teraz do rzeczy, o ile się nie mylę to:

-Kable czarne- zrobić oczko i do masy

-Kable białe- zasilanie stałe

-Kable żółte- zasilanie po przekręceniu kluczyka

 

Wiem, że czeka mnie lutowanie przy kostce Radia, żeby podłączyć wzmacniacz.

Bardziej jednak mnie zastanawia, co muszę zrobić/ podłączyć, żeby NAVI wstało, bo podłączyłem zasilania i nic :)

Przeczytałem, że trzeba podłączyć jakąś kostkę, gdzieś nad schowkiem, ale gdzie? :)

Bo szukałem i nie znalazłem, załączam zdjęcia jak ten cały mój zestaw wygląda.

 

Z góry bardzo dziękuje za wszelką pomoc :)

Załączone pliki


Użytkownik krteam edytował ten post 01:39, 06.12.2014

  • 0

#29 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:25, 06.12.2014

Kostki biała i zielona znajdują się tutaj:

4d730304de288a00m.jpg


Użytkownik oliviero edytował ten post 08:26, 06.12.2014

  • 0

#30 krteam

krteam
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:cz-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 06.12.2014

Dzięki za odp. jutro poszukam dokładnie gdzie one się znajdują :)

 

 

Mam jeszcze dwa pytania:

-jedna z moich wiązek do DVD jest nieźle pokombinowana i chce z nią dojść ładu, co, gdzie i takie tam. Chodzi mi o schemat tego gniazda (nr 1. na zdjęciu), ponieważ po kabelkach też nie dojdę, bo też są pozamieniane. Jeśli ktoś posiada to byłbym wdzięczny :))

- a druga sprawa to gniazdo nr. 2, która wiązka tam powinna być podłączona ta którą widać na foto?

bo o ile się nie mylę ta szeroka zielona wtyczka jest od climatronica?

 

 

Przepraszam, że tyle pytań, ale chciałbym to dobrze zrobić :)

 

 

Z góry dzięki za odp. :)

Załączone pliki


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq