Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Automatyczne oświetlenie (przróbka) - nowy ACCORD


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Waldi

Waldi
  • Forumowicz
  • 6 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 01:36, 23.10.2009

Czy ktoś już przerabiał w nowym ACCORDZIE automatyczne włączanie oświetlenia ?
Chodzi mi o to, że w przedostatnim położeniu przełącznika obrotowego, oświetlenie zapala się automatycznie po włączeniu zapłonu tylko wtedy gdy na zewnątrz jest ciemno np. w garażu a po wyjechaniu na zewnątrz w dzień po prostu gaśnie. Od początku bardzo mnie to drażni, bo skoro w naszym kraju obowiązuje całoroczny nakaz oświetlenia a ten samochód nie posiada typowych świateł do jazdy w dzień to bezsensowny staje się ten automat zmierzchowy. Czy ktoś wie jak to oszukać, gdzie jest ten czujnik i jak się do niego dostać aby go zablokować, tak aby system myślał, że zawsze jest ciemno i działał jak w samochodach sprzed wielu lat.
A przy okazji może ktoś ma pomysł na dorobienie świateł dziennych np. w reflektorach środkowych obok żarówki długich i pozycyjnych, jasne LED lub zwykła żarówka .....

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:23, 23.10.2009

może wystarczy delikatna zmiana w oprogramowaniu, aby czujnik inaczej działał - może zapytaj w ASO czy jest na to jakiś sposób. Myślę że jakakolwiek ingerencja samodzielna może wiązać się z utratą gwarancji.

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:03, 23.10.2009

Czy ktoś już przerabiał w nowym ACCORDZIE automatyczne włączanie oświetlenia ?


Ja mam przerobione. Niestety nie tak jak piszesz, ale że po uruchomieniu alternatora same się zapalają światła (czyli w praktyce ułamek sekundy po rozruchu). Wyłączają się kiedy ustaje ładowanie.
Jest to zrealizowane za pomocą osobnego urządzenia produkcji krajowej. Coś tam próbowałem podpytać czy może się włączać przy AUTO ale pomamrotali i nic nie powiedzieli jak to ma w zwyczaju na pytania o przeróbki robić ASO :mrgreen:

Czujnik chyba jest na przedniej szybie za lusterkiem. Teoretycznie jeśli działa tak jak większość zmierzchowych wystarczyło by go czymś zakleić lub zewrzeć. Nie próbowałem jeszcze ze względu na automat.

#4 ntgale

ntgale
  • Forumowicz
  • 122 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:22, 23.10.2009

może wystarczy delikatna zmiana w oprogramowaniu, aby czujnik inaczej działał - może zapytaj w ASO czy jest na to jakiś sposób. Myślę że jakakolwiek ingerencja samodzielna może wiązać się z utratą gwarancji.

Niestety ASO nie chcą wykonywać takich zmian. Teoretycznie jest to proste wszak to tylko komputer więc widzi albo 0 albo 1.

A ja polecam poczekanie z kombinacjami do nowego roku. Wejdzie obowiązek posiadania świateł dziennych w nowych autach rejestrowanych po nowym roku i Honda będzie musiała jakoś poradzić sobie z autami z wyprzedaży, ale bez tej funkcji. Pewnie coś wymyślą i może to uda się zastosować do już jeżdżących aut. Choć jeśli wymyślą światła dzienne w lampach świateł długich to będzie dla nas kosztowna modyfikacja (zmiana lamp na posiadające homologację, zmiana skrzynki bezpieczników oraz ciągnięcie dodatkowego kabla)
C4 Grand Picasso 2.0 Hdi Exclusive automat 2011 brun hickory
Skradziony: Honda Accord Tourer 2.0 Executive 2008 Volcano Grey

#5 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:30, 24.10.2009

znajdź czujnik i zamaluj, będzie "myślał", że jest ciemno cały czas

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:31, 24.10.2009

ToMala, i swiala zapala sie jeszcze przed uruchomieniem silnika i to jest lipa.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 13:00, 24.10.2009

Szkoda, że nie mam ESM od VIIIgen. Zerknąłbym do schematu i podał rozwiązanie. Jeżeli jest fotorezystor lub fototranzystor, to mały problem żeby przerobić. Wystarczyłoby znaleźć miejsce wpięcia tego czujnika do komputera i zastosować przekaźniczek z układem czasowym. Pod np. 10-20 sekundach od włączenia zapłonu, dołącza rezystor to czujnika (równolegle lub szeregowo) i oszukuje komputer. Trochę to nieeleganckie, ale skuteczne rozwiązanie.

Do zobaczenia na trasie.


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:22, 24.10.2009

zastosować przekaźniczek z układem czasowym


Można użyć tego co ja mam, tylko inaczej podłączyć - zamiast włączać światła "na sztywno" dawało by sygnał zamiast czujnika zmierzchowego. Urządzenie montują bez utraty gwarancji i kosztuje to 130zł więc wystarczy zamienić kabelki i będzie tak jak chcecie.

#9 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:14, 24.10.2009

Mikolaj, ktoś pytał, jak zrobić, żeby było jak w starych autach ;-)
do tego można w szereg wpiąć wyłącznik czasowy, ustawić na np 15sek i finito, ale to już z mechaniczną ingerencją..

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:04, 25.10.2009

nikt nie bawi sie w kombinacje z czujnikiem a jest tam zwykly fotorezystor zadne 1 i 0 jak ktos pisal mozna sie pobawic ale nie w aucie na gwarancji,montaz automatu swiatel to ok 250zl czyli groszowa sprawa jak dla uzytkownika nowego accorda :)

#11 Waldi

Waldi
  • Forumowicz
  • 6 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:13, 29.10.2009

Pozornie najprościej by było dokonać zaciemnienia czujnika światła np. przez zamalowanie ale pojawi się wtedy nowy problem z przyciemnianiem lusterka wstecznego, którego działanie jest uzależnione od tego samego czujnika ....

#12 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:17, 29.10.2009

Waldi, no co ty? U mnie sa dwa czujniki. Jeden na srodku deski, drugi wlasnie na lusterku.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#13 Waldi

Waldi
  • Forumowicz
  • 6 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 01:05, 30.10.2009

Waldi, no co ty? U mnie sa dwa czujniki. Jeden na srodku deski, drugi wlasnie na lusterku.



Tak było w poprzednim modelu, teraz podobno jest jeden wspólny (tak mi powiedzieli w serwisie) ale jeszcze sam to sprawdzę.

#14 mlody

mlody
  • Forumowicz
  • 40 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:23, 30.10.2009

[quote name="Waldi"][quote]Waldi, no co ty? U mnie sa dwa czujniki. Jeden na srodku deski, drugi wlasnie na lusterku.[/quote]

u mnie tez sa dwa jeden w desce drugi w lusterku (accord 2008 rok) przy polozeniu przelacznika na auto w dzien mam swiatla dzienne zapalone a wraz ze zmierzchem sa mijania.
Sprawdz czy u Ciebie tak nie ma (tylko zostaw samochod na luzie lub na parkingowym jesli to automat i nie zaciagaj recznego bo wtedy swiatla dzienne gasna) i dzienne sa tylko z przodu. POzdro. Wszystko rozwiazania fabryczne accord 2008 Ex-l wersja Usa. Mozliwe ze ten czujnik z lusterka tylko jest wykorzystywany do sciemniania lustra ale na logike to tez sciemnia sie lustro wtedy gdy zapada zmierzch wiec mysle ze moze byc wykorzystywany.

#15 Waldi

Waldi
  • Forumowicz
  • 6 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:40, 30.10.2009

Moja Honda to standardowa wersja Europejska, nabyłem ją w Polskim salonie i ona nie posiada typowych dziennych. Lusterko tylko wtedy się przyciemnia gdy na zewnątrz jest ciemno a od tyłu pojawi się rażące światło innego samochodu, system działa na dwa czujniki.




IPB Skin By Virteq