Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Światła dzienne w halogenach

VIII dzienne halogeny drl

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
196 odpowiedzi w tym temacie

#61 michal_n

michal_n
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:śląskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:58, 21.04.2015

co do światełek od hadrona to nie do końca w 100%...

pasują one do po lifta bo tam montaż halogenów jest inny niż przed liftem...

 

w po lifcie halogen montowany jest za pomocą 4 uszek (widocznych na zdjęciach) w przed lifcie cały halogen jest osadzony w takiej plastikowej ramce, która to jest przykręcona do zderzaka...

owszem mają rację, że da się je zamontować w przed lifcie bo średnica lamp odpowiada, ale trzeba zastosować "jakiś" adapter, którego nie da się kupić :) no i ciekawe jak niwelują krzywiznę, o ile w ogóle niwelują ;)


Użytkownik michal_n edytował ten post 23:02, 21.04.2015

  • 0

so Have a nice day :)


#62 kajber86

kajber86
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:tomaszow maz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:24, 06.06.2015

Witam ! ! !
panowie a jak wygląda sama instalacja świateł duolight, jak to podłączyć od strony elektronicznej?


  • 0

#63 Guest_necki_*

Guest_necki_*
  • Guests

Napisano 23:33, 18.06.2015

Panowie , jak się maja w końcu DRL- duolight w przedliftach? Można śmiało je mocować czy jednak nie i trzeba dłubać ?
  • 0

#64 michal_n

michal_n
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:śląskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:39, 18.06.2015

plug & play nie zagada... ale da się je zamontować... trzeba trochę podłubać, ale dla majsterkowicza żaden problem ;)

 

co do podłączenia elektrycznego  to tak jak instrukcja obsługi mówi i śmiga wszytko, (tylko trzeba podpiąć kabelek wyzwalający do jakiegoś plusa po stacyjce, niestety wyzwalanie napięciem z tego co się swego czasu orientowałem w naszych hondach nie zagada... ale to nie problem ;P )


  • 0

so Have a nice day :)


#65 Guest_necki_*

Guest_necki_*
  • Guests

Napisano 23:41, 18.06.2015

I wszystko jasne
  • 0

#66 kajber86

kajber86
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:tomaszow maz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:12, 14.07.2015

plug & play nie zagada... ale da się je zamontować... trzeba trochę podłubać, ale dla majsterkowicza żaden problem ;)

 

co do podłączenia elektrycznego  to tak jak instrukcja obsługi mówi i śmiga wszytko, (tylko trzeba podpiąć kabelek wyzwalający do jakiegoś plusa po stacyjce, niestety wyzwalanie napięciem z tego co się swego czasu orientowałem w naszych hondach nie zagada... ale to nie problem ;P )

gdzie podłączaliście plus po stacyjce?  i co z tym wyzwalaniem że nie zagada jak to rozwiązać? 


  • 0

#67 jarecki01

jarecki01
  • Forumowicz
  • 105 postów
  • Skąd:Szwecja
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:07, 14.07.2015

Już miałem dość szukania w halo i zasadziłem takie phile..IMAG0249_zpsgyds9jxw.jpg


Użytkownik jarecki01 edytował ten post 15:25, 14.07.2015

  • 0

#68 michal_n

michal_n
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:śląskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl7
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:13, 14.07.2015

gdzie podłączaliście plus po stacyjce?  i co z tym wyzwalaniem że nie zagada jak to rozwiązać? 

 

jeśli masz lepsze światła gdzie sterownik nie ogranicza się do zwykłego przekaźnika, producenci celem ułatwienia montażu zastosowali uruchamianie świateł po osiągnięciu pewnego progu napięcia w instalacji samochodowej... inaczej mówiąc, zgodnie z prawem światła DRL mają zapalać się po uruchomieniu silnika pojazdu i nie inaczej... w związku z tym można to zrealizować na dwa wspomniane sposoby... pierwszy to za pomocą "plusa po stacyjce" (a dokładniej podaniu napięcia (+) na odpowiedni kabelek sterownika świateł po odpalaniu silnika, np tutaj na forum ludzie wpinali się pod ogrzewanie tylnej szyby... bo na tym kabelku pojawia się napięcie dopiero po odpaleniu silnika...) lub też jeśli sterownik na to pozwala za pomocą napięcia, (wtedy nie trzeba podłączać dodatkowego sterującego kabelka, bo "detekcja" odbywa się na głównym zasilającym kabelku)... tzn przy wyłączonym silniku napięcie zawsze jest niższe i nie przekracza pewnej wartości (np 11,5/12 V przy dobrych akumulatorach) po odpaleniu auta napięcie to skacze do góry czasem nawet do 13,5 / 14V zależy od alternatora, w tym momencie kiedy określony próg zostanie przekroczony, sterownik wie, że odpalono silnik, i że ma zapalić światła.. i tutaj pojawia się problem ponieważ nasze hondy nie przekraczają tego progu ustalonego przez producentów DRL... 

(co do wartości napięć to mogą się trochę różnić od rzeczywistych, jeśli jest inaczej to niech ktoś skoryguje ;) )

 

i tyle reszta podłączenia zgodnie z instrukcją montażu świateł ;), plus do akumulatora, minus do akumulatora (zastosować możliwie jak najkrótsze kable by nie robić dodatkowych szumów), podłączyć się do plusa świateł postojowych i ewentualnie do kierunkowskazów jeśli mowa o osramach, przeciwmgielne wpina się pod oryginalną wtyczkę z halogena a drugą zaślepia (zaślepka była w zestawie), oczywiście mówię o osramach...


Użytkownik michal_n edytował ten post 15:26, 14.07.2015

  • 0

so Have a nice day :)


#69 jarm

jarm
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:23, 07.08.2015

Już miałem dość szukania w halo i zasadziłem takie phile..IMAG0249_zpsgyds9jxw.jpg

Witam ... :)

 

jaki to model świateł ?

 bo wygląda całośc dość .. ciekawie :)

 i czy podłącznie wymagalo przeróbek elektrycznych i mechanicznych ??

 

Pozdrawiam


  • 0
ja

#70 jarecki01

jarecki01
  • Forumowicz
  • 105 postów
  • Skąd:Szwecja
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:31, 08.08.2015

To philips daylight 9.Niestety nie znam szczegółów, bo podłączane w zakładzie elektroniki sam. wraz z naprawą micu(spalone podświetlenie drzwi po obu stronach).

Mam wersję skandynawską i w każdym położeniu manetki świeciły się postoje,trzeba było więcej rzeżbić,teraz na zero świecą tylko dzienne z przodu,na 1 gasną dzienne i zapalają się postoje z przodu i z tyłu.Trochę mi to nie pasuje,wolałbym aby dzienne gasły dopiero po włączeniu mijania.IMAG0261_zpslsueujcd.jpg


  • 0

#71 grzegorz_k

grzegorz_k
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII LIFESTYLE
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Tourer CW1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:59, 12.10.2015

czy w VIII poliftowej w halogenach są żarówki z trzonkiem h11? czy te żarówki będą odpwiednie jako drl?

 

11w_h8_h9_h11.jpg


  • 0

#72 blue_kos

blue_kos
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:35, 25.01.2016

Ma ktoś coś takiego założonego do swojej Hani?

 

http://allegro.pl/sw...5880089248.html

 

Jak z jakością tego zestawu i montażem jest pasuje idealnie?


  • 0

#73 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 09:09, 25.01.2016

czy w VIII poliftowej w halogenach są żarówki z trzonkiem h11? czy te żarówki będą odpwiednie jako drl?


11w_h8_h9_h11.jpg

Jeśli takie są w VIII to świecą mocno .Mam takie u lub podobne u siebie .Kupiłem drugi raz ,bo pierwsze miałem z czołową diodą cree ..spalił się po roku .Teraz mam z czołową taką samą jak te boczne

Użytkownik Wlodar edytował ten post 09:29, 25.01.2016

  • 0
                       

#74 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 09:35, 25.01.2016

czy w VIII poliftowej w halogenach są żarówki z trzonkiem h11? czy te żarówki będą odpwiednie jako drl?

Będą pasować. Ja mam właśnie takie (no prawie) wrzucone w halo. W temacie o moim Acco możesz zobaczyć jak świecą w dzień i w nocy.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#75 blue_kos

blue_kos
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:20, 25.01.2016

Zdjęcie mocowania ori halogenów w polifcie - pwrlax

 

i w przedlifcie

haloprzedlift_zpsb519e975.jpg

 

Jakiej wielkości jest halogen w przedlifcie ?
Czy podejdzie coś takiego w te same mocowania?

 

http://einparts.de/e...ght-ver-2-mini/


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, dzienne, halogeny, drl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq