Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

głośniki przód i tył - nowe co polecacie

VII głośniki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#16 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:03, 18.09.2014

O ile wygluszenie i poprawny montaz to podstawa nawet przy glosnikach z nizszej polki o tyle bez sensu jest pchac morele itp. pod fabryczne nawet pss. Jesli chcesz zostac przy seryjnym radyjku i wzmacniaczu to tak jak wyżej pisano. Na przod jakis zestaw odseparowany typu Phonocar, Helix Db62, PB s6c, GMS tez cos tam mial. A na tyl jakies wspolosiowe 2 drozne z podobnej polki. Wygluszyc, przykrecic glosniki w drzwiach na dystansach i cos bedzie grac.

 

Dobrze prawisz. Napisz mi proszę które z wymienionych głośników dać na przód i które na tył. Chcialem kupić takie same GMS model chyba 1765N i wsadzić je na dystansach i w przód i na tył, ale zaciekawiło mnie że proponujesz na tyl współosiowe, czyli 2-3 drożne.

Będe wdzięczny za marki i symbole, co gdzie wsadzić żeby pod radiem seryjnym zagrało poprawnie.


  • 0

#17 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 13:46, 18.09.2014

Niestety w polskiej dystrybucji nie ma już zestawu odseparowanego GMSa o którym myślałem. Jeśli koniecznie mają być z tyłu głośniki i nie ma fabrycznych miejsc na tweetery to najlepiej włożyć jakieś współosiowe. Weź coś z Helixa na tył, na przóď Helixy B62C i będzie ok. Przynajnniej tweetery mają łagodne.
  • 0

#18 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:44, 18.09.2014

Tweetery raczej zostają, na podszybie nie ma sensu wkładać nowych, a słupków nie będę "strugał". Chciałem kupić GMSy tylko woofery, pod radiem dobrze grają, słyszałem, jest poprawnie. Co dokładnie wsadzić na tył, budżetowo. 

Jeśli miałbym wydać 500zł na głośniki to dołożyłbym wzmacniacz, dobre wygłuszenia, nową instalację i wsadziłbym swojego Alpina z poprzedniego auta. Ale nie chce mi się już bawić i szkoda mi kasy.

Woofery GMSa mogą być na przód?

Co konkretnie, współosiowego wsadzić na tył?


  • 0

#19 łuki88

łuki88
  • Forumowicz
  • 606 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:F23
  • Wersja:ES
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 18:10, 18.09.2014

Ok rozumiem teraz. Możesz dać te gmsy na przód. Co do współosiowych to nie podam Ci żadnego konkretnego modelu bo nie mam stycznosci z takowymi.
  • 0

#20 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:07, 26.09.2014

Czy tweetery w VII z przodu na podszybiu mają kondensatory przy głośnikach czy gdzieś głębiej w instalacji? O fabrycznych zwrotnicach nawet nie myśle, bo pewnie ich nie ma. A może nic nie mają co odcina średnie i niskie?

 

Kupiłem nowe tweetery i mają w zestawie kondensatory, nie wiem czy je montować czy nie jest to potrzebne.


  • 0

#21 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 17:13, 26.09.2014

Hej :-)
Jacko, jeśli masz PSS to wówczas tweetery mają dedykowane wyjścia i nie trzeba kondziorów stosować (filtrowanie pasma odbywa się we wzmacniaczu)... jeśli zwykłe, wówczas wyjścia na tweetery to zwyczajnie zrównoległone sygnały przednich głośników i wtedy możesz/powinieneś je zastosować...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Statom edytował ten post 17:15, 26.09.2014

  • 0

#22 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:47, 26.09.2014

Dzięki wielkie.

Czy wzmacniacz PSS można bez problemu podłączyć do zwykłego seryjnego radia? Gdzie się go podłącza, pod radiem czy w osobnym miejscu? Ma to sens? 


  • 0

#23 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 19:15, 26.09.2014

Tak się nie da, a przynajmniej nie da się po prostu podłączyć wtyczki tak by wszystko działało...
Radio PSS ma w sobie tylko przedwzmacniacz (no i oczywiście zmieniarkę), do niego jest podłączony wzmacniacz i z niego są wyjścia na głośniki (w tourerze osobno: tweetery, przednie, tylne i subwoofer). W radiu 1CD to wszystko jest wewnątrz obudowy (stąd miejsce na większy schowek), a wyjścia są tylko na głośniki w przednich i tylnych drzwiach (w tourerze).

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka
  • 1

#24 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:34, 26.09.2014

Dzięki Statom. Miałem nadzieję że można podłączyć wzmacniacz jako dodatkowy komponent. Czyli sprawa jasna., zmieniam tylko głośniki które już czekają.


  • 0

#25 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:42, 01.10.2014

Głośniki zamontowane, z przodu zawitały woofery GMS 1765, a na tył zamontowałem JBL CS-6. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić że GMSy grają lepiej, podobno w tej klasie nie ma lepszych. Różnice są słyszalne bez wygłuszania drzwi. Dystanse które kupiłem, które są podobno do Accorda nie do końca pasują, potrzebne było podcięcie ich z dołu żeby zamontować tapicerkę.

 

Najgorsze było SZUKANIE plusów i minusów w instalacji. O ile z przodu były przewody gładkie i z paskiem (dobrze że gdzieś na forum wyczytałem że w Hondzie z paskiem to plus, a nie jak na całym świecie minus), o tyle z tyłu ku%$@ obydwa były z paskami, tylko w innych kolorach, kumpel jakimś miernikiem sprawdzał który jest który.

 

Problematyczne okazało się zamontowanie głośników. Są tak małe otwory w drzwiach że konektory w głośnikach stykały się z "blachą" a przez to robiły się małe zwarcia które wyłączały radio. Wszystko było OK, muzyka grała, a nagle radio się wyłączało i od nowa demontaż tapicerki, głośników i rzeźbienie. Przy włączaniu radia słychać było stuknięcia w głośnikach które się stykały.

 

Zostały mi jeszcze do wsadzenia gwizdki pod szybę.

 

Czy ktoś mógłby mi opisać jak są oznaczone L+, L- i P+, P-,  i jak je wyjąć. Podobno wystarczy podważyć, ale jakoś nie wychodzą, a nie chciałbym czegoś połamać. 


  • 0

#26 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 17:39, 01.10.2014

Hej :-)
Dokładnie jak napisałeś - podważasz i wychodzą - sam wymieniałem... ale jest inny problem: jeśli nie masz tam fabrycznych głośników to wówczas maskownice są 'pełne', bez dziurek (są w nie wpięte kable)... więc albo kupisz z PSSa, albo poprzewiercasz istniejące, ale raczej za ładnie to nie będzie wyglądać...

Pozdrawiam
Tomek

P.S. jak nie dasz sobie rady to mogę wrzucić fotki tych zdemontowanych to zobaczysz gdzie i jakie są mocowania...

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka
  • 0

#27 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:56, 01.10.2014

Dzięki Statom. Będę Ci wdzięczny za foto. Może jeszcze wiesz jakie kolorki mają kabelki i które to które. W innym temacie znalazłem schemat PSS. Kolory przewodów są takie same jak w zwykłym systemie?

Ku%$@, proste czynności a zdrowie zabierają. Jeszcze nigdy nie miałem takich "problemików" z tak prostymi czynnościami w CA, a kiedyś trochę się w to bawiłem.


  • 0

#28 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 20:54, 01.10.2014

Na szybko 'rzuciłem' się na schematy elektryczne z ESMa (mam całego wydrukowanego) i połączenia systemu audio bez PSS wyglądają następująco (jutro mogę wrzucić schemat):
1. drzwi kierowcy (i jednocześnie wysokotonowy z tej strony, bo są zmostkowane)
- LT GRN, + GRN/BLK
2. drzwi pasażera (i prawy wysokotonowy)
- GRY, + GRN/YEL
3. lewy tył
- BLU/BLK, + BLU/WHT
4. prawy tył
- BLU/YEL, + PNK

Popatrzyłem też na wygląd maskownicy wysokotonowego i od strony szyby są one wsuwane do przodu, zaś od strony wnętrza unoszone ku górze (2 spinki).

Pozdrawiam
Tomek

P.S. oczywiście jutro wrzucę fotkę i zweryfikuję kolory we wtyczce...

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka
  • 0

#29 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:36, 02.10.2014

Wielkie dzięki, masz browara u mnie, duuużego i zimnego. W wolnej chwili kolejny raz rozbieram drzwi i posprawdzam podłączenia głośników.


  • 0

#30 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 19:17, 02.10.2014

Hej :-)
Obiecałem, więc poszedłem specjalnie do garażu (korzystając z ładnej pogody oszczędziłem sobie nerwów i pojechałem do pracy rowerkiem) i sprawdziłem - jest jak napisałem... i patrząc na wysokotonowy od razu sobie przypomniałem jak go wyciągałem:
korzystając z zestawu Yato wybieram zakrzywiony pod kątem 90' i podważam od strony słupka - wówczas obudowa delikatnie się unosi i można już wyjąć podkładając cokolwiek... jak wróce z garażu to wrzucę fotkę obrazującą ten może nieco za bardzo skomplikowany opis (jedyne na co trzeba uważać to przy zbyt mocnym podważeniu może wypiąć się spinka z maskownicy, i o ile po stronie kierowcy to nie problem, bo spinka wyleci w okolicach nóg, to po stronie pasażera może z tym być gorzej...)

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z mojego fona przy użyciu Tapatalka

 

Oto rzeczone zdjęcia

demontaż

a8c9e73eabda9157m.jpg

wyjęta maskownica

425c1086a078406em.jpg

maskownica z radia bez PSS (jest pełna i nie ma nawet mocowania do głośnika)

95682780b54ac149m.jpg


Użytkownik Statom edytował ten post 19:55, 02.10.2014

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, głośniki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq