Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Odpryski lakieru bezbarwnego na zderzaku

VII lakier zderzak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cz3j3n

Cz3j3n
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:26, 20.07.2014

Witam, po podróży wakacyjnej zauważyłem niepokojącą rzecz, związaną z lakierem... :/ Owady i kamyki porobiły mi odpryski na zderzaku, po myjni zauważyłem, że w okolicach odprysku pod lakierem bezbarwnym zbierała się woda, co powodowało podnoszenie się lakieru bezbarwnego i tworzenie się "pęcherzy" co prowadziło do odchodzenia w tych miejscach lak. bezb. Czy też spotkaliście się z takim zjawiskiem super delikatnego lakieru i jak sobie z tym radzicie? Dodam, że zderzak ma oryginalny lakier nie był malowany ani szpachlowany. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze kilka tripów i na zderzaku sam podkład zostanie... :/


Użytkownik Cz3j3n edytował ten post 19:27, 20.07.2014

  • 0

#2 wolan

wolan
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:RZ
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:14, 21.07.2014

Podlaczam sie do tematu tyle ze zderzak w mojej 5-tce na 100% byl malowany i w niektorych miejscach kawalkami odpada lakier... chce go wyczyscic i pomalowac od poczatku... czy moge go wypiaskowac? nic sie z nim nie stanie?


  • 0

#3 seiwek

seiwek
  • Forumowicz
  • 120 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TYPE-S
  • KM:190/K24a3
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:57, 17.08.2014

no niestety japonce mają kiepską grubosc lakieru to główna ich bolączka :depresja:  i tak z tego co sie dowiedzialem w acco VII grubosc wynosi od 60 do 130mikronow a w lancerze X od 80 do 100mikronow i przyznam ze cierpnie mi skora na samą mysl o takich rysach i zadrapaniach jak na tym linku

http://forum.kosmety...0f7f568d57bdcf8

tematyka nie cieszy sie zbyt duzym zainteresowaniem ale mimo to moze jeszcze ktos wyrazi swoja opinie :/


  • 0

#4 cthsqd

cthsqd
  • Forumowicz
  • 1111 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 17
Dobra

Napisano 18:07, 17.08.2014

Witam, po podróży wakacyjnej zauważyłem niepokojącą rzecz, związaną z lakierem... :/ Owady i kamyki porobiły mi odpryski na zderzaku, po myjni zauważyłem, że w okolicach odprysku pod lakierem bezbarwnym zbierała się woda, co powodowało podnoszenie się lakieru bezbarwnego i tworzenie się "pęcherzy" co prowadziło do odchodzenia w tych miejscach lak. bezb. Czy też spotkaliście się z takim zjawiskiem super delikatnego lakieru i jak sobie z tym radzicie? Dodam, że zderzak ma oryginalny lakier nie był malowany ani szpachlowany. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze kilka tripów i na zderzaku sam podkład zostanie... :/

 

Szczerze mówiąc to wątpię czy oryginalny lakier tak bardzo by się odkształcał od owadów lub kamyczków, a mam pogląd zarówno na lakierze OEM jak i po poprawkach m.in. na zderzaku i czegoś takiego nie ma w żadnym z przypadków... Zdarzają się odpryski, ale nigdy w takim stopniu jak mówisz... Prędzej bym podejrzewał wątpliwą oryginalność tego lakieru.


  • 0

eac2eccb9fc62cfe.jpg


#5 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 18:22, 17.08.2014


Dokładnie, to raczej mało prawdopodobne, żeby od robaków zrobiły się takie cuda... Na moim lakierze były plamy asfaltu przez kilka lat, nie mówiąc o resztkach robaków, i po zmyciu ich ciężką chemią nie ma śladu...
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#6 LukasN

LukasN
  • Forumowicz
  • 228 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:h22
  • Wersja:ferio
  • KM:~200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1993
  • Nadwozie:eh9
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 21:39, 17.08.2014

Prawdopodobnie ktoś położył tani bezbarwny. Takie rzeczy dzieją się w trzech przypadkach 1. jeżeli ktoś źle wymieszał utwardzacz z bezbarwnym - dał go za mało 2. lakier został słabo dosuszony 3. zastosowano tani bezbarwny, jakiegoś MS'a.


  • 0

#7 Cz3j3n

Cz3j3n
  • Forumowicz
  • 17 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:22, 18.08.2014

Tak macie racje niestety zderzak miał malowanie...To maska nie miała i na masce faktycznie jest inaczej nie ma odprysków mimo, że tez łapała kamyki i owady...Rozumiem, że olać temat jeździć jak będzie już słabo wyglądał to pomalować jeszcze raz... Czy znacie jakiś tańszy patent na takie rzeczy?

 

PS. Co do linka miazga ciekawe ile takie zabiegi kosztują i na jak długo starcza to zabezpieczenie. Bo szczerze jak sobie pasta pojadę karoserię to dopóki w słońcu stoi to też ładnie wygląda :)


  • 0

#8 dos

dos
  • Forumowicz
  • 69 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ls
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:04, 28.09.2014

Jeśli chodzi o domowe naprawy lakieru i nie tylko to polecam to:

http://jaktozrobilemwgarazu.pl/

Pozdro6


  • 0

#9 tomtytus

tomtytus
  • Forumowicz
  • 253 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Elegance
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:04, 30.09.2014

Takie odpryski po dłuższych trasach to żadna nowość przecież…Niestety.

U mnie odpryski pojawiły się już 2 lata temu. Co gorsza, po mocniejszych uderzeniach lakier odpadł całkowicie i na słupku oraz błotniku pojawiła się rdza - rudy nalot.

W zeszłym roku na masce w kilku miejscach również zauważyłem to samo: pojawiły się małe pęcherzyki lakieru, pod którymi była lekka korozja.

Jak sobie z tym radzić: najtaniej i najprościej wyczyścić rdzawy nalot, odtłuścić i zrobić zaprawkę, żeby powstrzymać korozję.

Może nie jest to najpiękniejsze ale w miarę skuteczne.

Jeżdżę z takimi punktowymi zaprawkami już 2 lata i nic dalej się nie dzieje.


Użytkownik tomtytus edytował ten post 12:06, 30.09.2014

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, lakier, zderzak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq