Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Hałasujace i-CTDi

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#16 olek1305

olek1305
  • Forumowicz
  • 404 postów
  • Skąd:NWW
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:37, 08.06.2014

U nie jak halasowal to nawet kiedys mi zgasl bo nie bylo ladowania. Dyskoteka kontrolek sie zpalila ale jakos go odpalilem i do mecha sie dokulalem. Radze za dlugo z tym nie jezdzic bo jak strzeli to moze narobic troche szkod. U mnie halasowaly dwie rolki i kolo alternatora. Mozliwe ze kolo rozklekotalo sie od rolek bo troche z tym jezdzilem. Do rolek mech dopasowal same lozyska (koszt jakies 60 PLN), niestety kolo wtedy tylko ASO i cos ponad 300 PLN wyszlo o ile dobrze kojarze. U siebie wywal jedna zbedna rolke i zmien pasek na krotszy jak juz wczesniej bylo napisane. Mozlie ze kolo alternatora ci jeszce nie padlo ale to juz mech powinien ocenic.


  • 0

#17 patrykp122

patrykp122
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Cz-Dz / Hiszpania
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:14, 10.06.2014

No wiec alternator wyciagniety i jest sprawdzany czy cos jest z nim nie tak. Jutro sie dowiem czy musze sie rozgladac za nowym. Ktos sie orientuje ile moze kosztowac nowy alternator do 2.2 i-CTDi ? Patrzalem na allegro ale tam same uzywki. Sprawdzam ceny w Polsce tylko orientacyjnie gdyz i tak bede go musial kupic w Hiszpanii bo wysylka z Polski mija sie z celem. Szkoda ze tu rynek czesci uzywanych nie jest tak rozwiniety jak w Polsce :P


  • 0

#18 patrykp122

patrykp122
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Cz-Dz / Hiszpania
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:45, 12.06.2014

A wiec znalazlem tu cos takiego

 

http://www.desguacek...aspx?id=3210101

 

Uzywany za 120 € z 6 miesieczna gwarancja.

Tylko ze jest z Accorda 2.2 i-CTDi Executive z 2004 roku.

A moj to 2.2 i-CTDi Sport z 2006..

Nie wiem czy byly w nich te same alternatory i dla pewnosci wole zapytac kogos kto sie na tym zna, a wiec szanowne grono forumowiczow :P

 

Jak sadzicie moge go zamawiac ?


  • 0

#19 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:49, 13.06.2014

Altrenatory pasują od przedlifta do polifta jeśli ta sama pojemność silnika. Proponuje kupić samą rolkę do altka 369pln. Poza tym i szczotkami raczej nie psuje się nic. Altek ma już swój przebieg szkoda pieniedzy.


  • 0

#20 patrykp122

patrykp122
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Cz-Dz / Hiszpania
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:46, 14.06.2014

Dzieki Oliviero

Zrobie dokladnie tak jak mi doradzasz i w poniedzialek wymieniam sama rolke od alternatora.

Koszt okolo 100 €.


  • 0

#21 tedmajer

tedmajer
  • Forumowicz
  • 86 postów
  • Skąd:ITA
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EXE
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2003
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:10, 14.06.2014

No wiec alternator wyciagniety i jest sprawdzany czy cos jest z nim nie tak. Jutro sie dowiem czy musze sie rozgladac za nowym. Ktos sie orientuje ile moze kosztowac nowy alternator do 2.2 i-CTDi ? Patrzalem na allegro ale tam same uzywki. Sprawdzam ceny w Polsce tylko orientacyjnie gdyz i tak bede go musial kupic w Hiszpanii bo wysylka z Polski mija sie z celem. Szkoda ze tu rynek czesci uzywanych nie jest tak rozwiniety jak w Polsce :P

 

Jaka diagnoza ? Stwierdzono uszkodzenie koła pasowego ?

 

 

Altrenatory pasują od przedlifta do polifta jeśli ta sama pojemność silnika. Proponuje kupić samą rolkę do altka 369pln. Poza tym i szczotkami raczej nie psuje się nic. Altek ma już swój przebieg szkoda pieniedzy.

 

Dodałbym że wysypują sie też diody prostownicze , szczególnie że alternator przestał ładować, jest tam jeszcze zintegrowany regulator napięcia, szczotki po 240k km są w połowie zużycia.


  • 0

#22 patrykp122

patrykp122
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Cz-Dz / Hiszpania
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:10, 17.06.2014

Jaka diagnoza ? Stwierdzono uszkodzenie koła pasowego ?

 

Kolo pasowe mialo byc wczoraj jednak nadal nie dojechalo :( Czy uszkodzone jest kolo tego nadal nie wiem, mechanik twierdzi ze tak ale mysle ze sugeruje sie tym ze powiedzialem mu ze tak sadza forumowicze hondy :P Jest to ostatnia rzecz ktora robie u tego mechanika gdyz widze ze po prostu nie trafia z diagnozami tylko wymienia co popadnie a pozniej za czesci oczywiscie place ja :(

Twierdzi ze ogolnie alternator jest dobry, szczotki ok, ladowanie ok i ze wszystko wskazuje na ta rolke od alternatora. Mam taka nadzieje ze to w koncu bedzie to i Hondzia ozdrowieje. Bo zaczynam tracic nadzieje ze kiedykolwiek to nastapi :(


  • 0

#23 wasko74

wasko74
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Kwidzyn-Mareza
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iCTDI SPORT
  • KM:145
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:51, 17.06.2014

U mnie podobnie hałasuje z tym że najczęściej i najgłośniej jest wtedy gdy włączają się dodatkowo wentylatory . Są to nie ciągle dźwięki tylko takie stuknięcie nieregularne , metaliczne .Rolkę przy alternatorze już miałem wymienić ale mechanik po zdjęciu paska powiedział że rolka kręci się nienagannie , nic nie słychać i oddał część do sklepu. Nie wiem co dalej . Jedyny ratunek ( jak zawsze ) w Forum. Pomórzcie.
  • 0

Darek - Kwidzyn - Mareza- Honda Accord 2,2 iCTDI SPORT 2005


#24 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 15:47, 21.06.2014

Potwierdzam to hałasuje sprzęgiełko w rolce alternatora.

http://allegro.pl/ro...4234329224.html

Cisza po wymianie (2rbh)

pozdrawiam

 

Na allegro rolki alternatorów INA są w kosmicznych cenach, można kupić poniżej 200 zł ;)

 

Jak się okazało po zakupie auta w ramach "pakietu startowego" też muszę wymienić tę rolkę (cicho postukuje), akurat zrobi się przy okazji montażu krótszego paska ...


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#25 patrykp122

patrykp122
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Cz-Dz / Hiszpania
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:21, 21.06.2014

A wiec rolka alternatora wymieniona. Koszt 80€. Kontrolka ladowania juz sie nie swieci i  brzmi to teraz tak :

 

 

Mechanik twierdzi ze nadal jest cos nie tak ale ja mysle ze dopiero teraz nastapila bardzo znaczna poprawa. Slyszycie tu jeszcze cos dziwnego bo mi sie wydaje ze jest zdecydowanie lepiej ? Jutro pojezdze troche dluzej to zobacze czy faktycznie zniknal ten halas.

 

Jeszcze raz dziekuje panowie za odpowiedzi. Dopiero dzieki Wam udalo sie poprawnie zdiagnozowac usterke :) (Poki co mam taka nadzieje :P) A nawet jesli to jeszcze nie wszystko to jest juz o wiele, wiele lepiej :)


Użytkownik patrykp122 edytował ten post 21:22, 21.06.2014

  • 0

#26 mushroom

mushroom
  • Forumowicz
  • 208 postów
  • Skąd:Norwich
  • Silnik:2.2
  • Wersja:executive
  • KM:177
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:caravan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:06, 21.06.2014

naprawa alternatora....zaloz od razu krotszy pasek i wyp...l  rolke :).....bedzie cisza i dziek sieczkarnik jak go wkrecisz na obroty :)


  • 0
nigdy nie mow nigdy...

#27 wasko74

wasko74
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Kwidzyn-Mareza
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iCTDI SPORT
  • KM:145
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:13, 22.06.2014

Jutro jestem umówiony z mechanikiem. Wymieni tę rolkę . Napiszę o efektach po wymianie.
  • 0

Darek - Kwidzyn - Mareza- Honda Accord 2,2 iCTDI SPORT 2005


#28 patrykp122

patrykp122
  • Forumowicz
  • 19 postów
  • Skąd:Cz-Dz / Hiszpania
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:03, 23.06.2014

A wiec pojezdzilem wczoraj troche dluzej i ogolne mysle ze jest bardzo dobrze :)

Kontrolka ladowania sie nie zaswiecila a halas mysle ze wrocil do hondowskiej normy :)

 

 

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za rady :) Byly bardzo, bardzo pomocne :)

Gdybym wczesniej poprosil Was o pomoc prawdopodobnie zaoszczedzilbym kolo 1 tys. € :( Ale trudno, mam nauczke ze w pierwszej kolejnosci o pomoc nalezy zwracac sie do ludzi ktorzy znaja nasze Accordy na wylot :P

 

A to faktura ktorej moglem prawdopodobnie uniknac gdybym od razu wymienil rolke alternatora :(

 

b1ad63b1aaf8550em.jpg

 

Choc mechanik twierdzi ze kazda z tych czesci byla juz do wymiany.. Pocieszam sie wiec tym, ze moze faktycznie ma racje i pieniadze nie poszly calkiem w bloto :P


Użytkownik patrykp122 edytował ten post 16:14, 23.06.2014

  • 0

#29 wasko74

wasko74
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Kwidzyn-Mareza
  • Silnik:2,2
  • Wersja:iCTDI SPORT
  • KM:145
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:34, 24.06.2014

Po wymianie rolki altrernatora i jeszcze jakiejś ,,obok,, jest cisza . Całkiem inna praca silnika. Koszt 620 zł łącznie ale warto było.


  • 0

Darek - Kwidzyn - Mareza- Honda Accord 2,2 iCTDI SPORT 2005


#30 adinadin

adinadin
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Legnica
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:16, 17.09.2014

Podłączam się do tematu. Dziwny dźwięk łożyska? czy może to łańcuch? czy może wydaje mi się :P
Proszę o opinie
Link: 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq