Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zakup cewki, sprzęgła czy całej sprężarki klimatyzacji

VII sprężarka klimatyzacja cewka

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:40, 20.05.2014

Hej :-)

Panowie macie jakieś doświadczenia związane z trwałością modułu sprzęgła w sprężarce klimatyzacji?

Pytam, gdyż mam do wymiany cewkę sprężarki (szczegóły http://www.accordklu...łącza/?p=524833) i mechanior (z ASO) poleca od razu wymienę też tego sprzęgła (podobno jego trwałość to ok 150kkm) i tutaj dochodzimy do sedna - nowa cewka to koszt ok. 650 zł z modułem sprzęgła to już około 1k wychodzi - trochę drogawo...

Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie - faktycznie leci to sprzęgło, czy dać sobie spokój... pytanie czy jest tez jakiś tańszy sposób - używana cewka, czy lepiej się w to nie bawić?

A może ktoś kupował gdzies taniej tą cewkę i może dać jakieś namiary - będę wdzięczny za wszelkie sugestie...

 

Pozdrawiam

Tomek


Użytkownik Statom edytował ten post 10:41, 20.05.2014

  • 0

#2 tomas_str

tomas_str
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Skąd:TSK
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:17, 20.05.2014

Rok temu spaliła mi się cewka kupiłem zamienik który nie pasował pobujałem sie troche i  znalazłem kolesia w kielcach co przewija cewki ok 50zł kosztowało mnie to, robota wygląda na profesjonalną no i cewka odpukać działa do dziś z tym że z łodzi to masz kawałek ,ewentualnie jak chcesz to mogę poszukać namiarów,już nawet znalazłem stronę ich www.klimatyzacjekielce.pl    zadzwoń może wysyłkowo jakoś załatwisz

Pozdrawiam


Użytkownik tomas_str edytował ten post 13:23, 20.05.2014

  • 0

Lpg: Stag 300-4 ISA2; AC R01; Barracuda


#3 Grucha86

Grucha86
  • Forumowicz
  • 96 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:45, 22.05.2014

Statom możesz mi powiedzieć jak panowie z ASO doszli do tego że to padnięta cewka?. Chciałbym zamówić nową, ale boję się bawić w przysłowiową "zgaduj zgadulę";).


Użytkownik Grucha86 edytował ten post 07:45, 22.05.2014

  • 0

#4 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:38, 22.05.2014

Hej ;-)

Wiesz - u mnie było łatwiej, bo było widać już bez mierzenia - uszkodzenie mechaniczne (chociaz na wszelki wypadek kolega z ASO zmierzył ją jednak miernikiem za wyłącznikiem termicznym)...

Jednocześnie odpowiem sobie sam na postawione wcześniej pytanie - jeśli chodzi o regeneracje sprężarek to dostałem odpowiedź z firmy Laser-Sinex (obecnie już chyba tylko Laser):

wymiana samej cewki to koszt ok. 200 zł w sytuacji gdyby był do regeneracji (wymiany) układ sprzęgła sprężarki to wówczas koszt może wzrosnąć do 500zł (to już chyba całkowity koszt regeneracji sprężarki).

Pan twierdzi, że każdą sprężarkę badają na hamowni i wymieniają tylko to co konieczne... jedyny, jak dla mnie duzy minus, to konieczność dostarczenia sprężarki, czyli jeśli ktoś ma jak i gdzie wyciągnąć sprężarkę klimy to można się bawić (ja nie miałem jak i gdzie wyciągnąć sprężarki, bo w garażu nie mam kanału, poza tym nie mogłem sobie w tym okresie pozwolić na 2-3 bez samochodu). Czas całej naprawy/regeneracji nie powinien przekroczyć 2-3 dni.

 

Pozdrawiam

Tomek


Użytkownik Statom edytował ten post 13:39, 22.05.2014

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, sprężarka, klimatyzacja cewka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq