Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Sworzeń wahacza górnego Accord VII cl7

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Wilu_*

Guest_Wilu_*
  • Guests

Napisano 19:39, 27.04.2014

Koledzy a znacie coś lepszego od CTRa. Ja osobiście zraziłem się do tej marki, właśnie mam do wymiany ten sworzeń po roku użytkownia i przebiegu 15k km. Więc, treochę nie rozumiem zachwytu nad ta marką, ale być może miałem pecha... 

 

Jest dostępne na rynku coś lepszego??

Lepszy będzie oryginał, no ale cena wiadomo. Nie masz pecha, prawa strona szybciej siada niż lewa. U mnie w przeciągu 70kkm już dwa razy wymieniałem prawy górny sworzeń na firmę Sidem i też wysiada, a lewa strona oryginał i dalej sie trzyma. Też będę wymieniał, ale tym razem na cały wachacz i raczej oryginał a jeżeli nie dostanę w dobrej cenie to lepszy zamiennik poniżej.
http://www.iparts.pl...html#numery-oem


  • 0

#17 wrona

wrona
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exec
  • KM:2004
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:37, 28.04.2014

@Wilu, 

Dzieki za info. 

Ja chyba z braku innej opcji założe znowu CTR, jak kolejny raz padnie to wymieniam na całe wahacze. 
Akurat mam w tym momencie inne wydatki i na zakup kompletnych wahaczy sobie nie mogę pozwolić :(


  • 0

#18 xxjacekxx

xxjacekxx
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Anglia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:11, 27.06.2014

witam może mi ktoś podpowiedzieć czy nakrędki od śrub górnego wahacza  te pod maską są na stałe umocowane do karoserii ?


  • 0

#19 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 07:21, 28.06.2014

tak na stałe są umocowane, dzięki temu odkręcisz spokojnie wahacz górny...


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#20 xxjacekxx

xxjacekxx
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Anglia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:04, 28.06.2014

wielkie dzieki


  • 0

#21 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
  • Skąd:BIA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Turas
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:39, 28.06.2014

Dokuji oferuje cały wahacz numer katalogowy TW0535 lub sam sworzeń TL0192. Mam włożone sworznie i tuleje dokuji w swoim Turasie i po pół roku jest ok, żadnych luzów itp. Można znaleźć w necie katalog w PDF gdzie są rozrysowane zawieszenia do wszystkich japońców i koreańców dostępnych w europie wraz z numerami katalogowymi Dokuji.

Co do CTR to sworzeń też będzie pasował na 100% bo ma takie same wymiary jak oryginał i zamiennik z katalogu Dokuji


  • 0

 


#22 xxjacekxx

xxjacekxx
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Anglia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:41, 10.07.2014

jeszcze raz

Ed$on

wielkie dzięki dzisiaj wymieniłem cały prawy przedni górny wahacz zajeło mi to około 2 godzin spokojnej prac bez żadnych problemów wahacz kupiłem na ebayu uk za £30.00  


Użytkownik xxjacekxx edytował ten post 18:41, 10.07.2014

  • 0

#23 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 21:57, 10.07.2014

jeszcze raz

Ed$on

wielkie dzięki dzisiaj wymieniłem cały prawy przedni górny wahacz zajeło mi to około 2 godzin spokojnej prac bez żadnych problemów wahacz kupiłem na ebayu uk za £30.00  

bardzo mi miło :duch:  coś tanio jak za 30 Funtów, jakiej firmy? mi chyba też z dwie godziny zajęło z wybiciem i wbiciem sworznia ;)

pozdrawiam :duch:


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#24 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:36, 30.03.2015

Siema,

 

Podpowiedzcie mi proszę jakiej firmy zamienniki sworzni mają szansę nie rozsypać po jednym sezonie ?? 555 są oczywiście nie do kupienia.


  • 0

#25 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 11:24, 30.03.2015


Ja chyba z braku innej opcji założe znowu CTR, jak kolejny raz padnie to wymieniam na całe wahacze.

 

 

Wrona a czy sworzeń CTR dla 7.gen'a, który kupiłeś miał w komplecie seger'a ?


Siema,

 

Podpowiedzcie mi proszę jakiej firmy zamienniki sworzni mają szansę nie rozsypać po jednym sezonie ?? 555 są oczywiście nie do kupienia.

 

Pasują sworznie 35,5mm od 5./6.gen'a to jest w czym wybierać - Ruville, Teknorot, CTR (ale wyłącznie model z segerem w komplecie bo są dwa rodzaje), Delphi.

 

np CTR:

http://motoshop.euro...U=~TUIxNS0wNTI4

http://e-katalog.int...acza-przod.html


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#26 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:44, 06.04.2015

Dzięki.

 

W takim razie którego producenta warto wybrać ?? I masz pewność, że sworzeń z poprzednich generacji pasuje ??

 

I pytanie, czy do demontażu starego sworznia potrzebne są jakieś "grubsze" urządzenia, np. prasa, czy jest on demontowalny w prosty sposób? Pytam, bo w każdym sklepie gdzie pytałem o sworzeń podając VIN auta, w bazie nie występował on w spisie części do mojego auta, jako osobny podzespół. Tylko cały wahacz. Czy nie jest on tam przypadkiem wprasowany ??


  • 0

#27 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 13:15, 06.04.2015

CTR daje radę 

 

najlepiej wymienić przy pomocy prasy..


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#28 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:01, 25.04.2015

Czy przyczyną ściągania w lewo, może być zużyty górny sworzeń od strony kierowcy (kierownica z lewej strony)? Geometria wyszła wręcz idealnie.
Dalej. Diagnosta podnosił cały przód do góry aż kółka byly w górze i opuszczał.  jak się okazało na przeglądzie , padł sworzeń.

  • 0

**************************************************
 


#29 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2933 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 12:40, 25.04.2015

Jeżeli diagnosta ustawia/sprawdza zbieżność/geometrię na uszkodzonym sworzniu/tulei to nigdy więcej tam nie jedź bo naciągają tylko Cie.

Zbieżność/geometrię ustawia się na sztywnych/sprawnych wszystkich elementach zawiasu.


  • 0

#30 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 14:02, 25.04.2015

A nie napisałem że u tego samego diagnosty.  Geometrie robiłem z miesiąc remu, bo mi ściągać zaczął. Nie wiedziałem dlaczego. Wyszło OK. 

Przegląd tydzień temu i gdzie indziej. I tam dopiero wyszło że luzik jest.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.  :duch:


  • 0

**************************************************
 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq