Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Fotelik dla dziecka w accordzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#76 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 postów
  • Skąd:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 09:21, 02.12.2018

Hej Panowie :)
Muszę kupić fotelik 15-36, najlepiej z isofix i możliwością pochylenia do drzemki, bo synek lubi spać w drodze... Budżet to max 500-550zł

Jest tu już wspomniany Diono Monterey 2, funkcjonalny, wygodny, bezpieczny, ale... wygląda średnio, więc jeżeli nic ciekawszego nie znajdę to ostatecznie padnie na niego.

Doradzicie coś ??
  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - górolicek śmiesek :)
Moja "Czarnula"

"Być górolem - to nie po górolsku godać.
Górolsko ślebodę trza tajsi w sercu chować!
Nie tyn jest górolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio łostrężnice.
Jeno tym górolem, kto w górach serce swe łostawił,
W wąziutki szczelinie granitym zastawił"


#77 ceerka

ceerka
  • Klubowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:26, 11.01.2019

 

Jakie są najbezpieczniejsze, najlepsze, najbardziej pasujące do Accorda? 

Najbezpieczniejsze 9-18/25 tylko montowane tyłem: Besafe / Axkid


  • 0

#78 Pawel_W

Pawel_W
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:19, 17.01.2019

Hej, polecam ludzi z www.fotelik.info, można się z nimi umówić na dobór fotelika do auta. Obecnie mam dla 13 mc córki cybex sirona s i-size, który można ustawić przodem i tyłem do kierunku jazdy.
  • 0

#79 jurcek

jurcek
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Dolnośląskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:31, 24.08.2019

Trochę odgrzeję temat. Stoję przed kupnem fotelika z isofix i cały czas chodzi za mną RECARO Zero 1 Elite. Tylko nie wiem, jak to pasuje do VIIg. Ktoś z Was może używa taki i opowie, jak to się sprawuje? Na dniach zamierzam podjechać do sklepu, gdzie taki widziałem i może uda się zrobić przymiarkę.
Tutaj chyba nawet fajna cena za zestaw (wiem, że GB, ale to nie problem, luki co ;))
https://www.babysecu...uby-bundle.html

Użytkownik jurcek edytował ten post 21:32, 24.08.2019

  • 0

#80 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:43, 01.10.2019

Generalnie do Acco VII trudno jest znaleźć fotelik, który dobrze pasuje. Ja kupiłem fotelik z bazą i podkładałem pod bazę kocyk, żeby nie wisiała w powietrzu nad siedziskiem. W Acco VIII już trochę łatwiej, znalazłem fotelik pod który nie trzeba niczego podkładać.

Generalnie nie nastawiajcie sie na jakąś konkretną markę czy model fotelika, bo po przymierzeniu może się okazać, że i tak nie pasuje :)


  • 0

#81 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 13:36, 02.10.2019

Dokładnie tak, jak kolega wyżej napisał. W Accord VII nie do końca pasuje baza montowana na isofix jak również sam fotelik montowany na pasy. Co prawda w instrukcji samochodu jest dokładny opis montażu i naciągania pasów, ale bez podkładania czegokolwiek pod fotelik lub bazę wszystko wisi i nie wygląda to zbyt stabilnie.

Obecnie mam zestaw: baza familyFix wraz z fotelikiem cabriofix od maxi cosi (i na później maxi cosi pearl, ale montowany przodem do kierunku jazdy) i muszę powiedzieć, że baza pomaga w szybkim montażu, ale samo zamontowanie poprawne bazy jest mocno kłopotliwe. Kanapa jest tak wyprofilowana, że baza wisi, a dodatkowo nie jest ona centralnie zamocowana na kanapie, bo przesunięte są zaczepy isofix. Także tutaj trochę kiepsko.

Co do samego fotelika, jak ma się pieniądze, to można kupić jedną bazę i dwa foteliki, które będą kompatybilne (od noworodka do dziecka 4 lata) tyłem do kierunku jazdy. Odradzam brać takich od 0 do 19 czy więcej. Nie spełniają swojej roli należycie. W myśl zasady, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.


  • 0

#82 Diesel_Power

Diesel_Power
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Pruszków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:12, 27.07.2021

Przejrzałem ten wątek i zacząłem się trochę martwić słynnym wyprofilowaniem kanapy :) Jesteśmy z żoną przed wyborem fotelika do Hondy Accord, rocznik 2006, kombi, 2,2 i-ctdi wersja po lifcie, tapicerka półskórzana. Przymierzaliśmy w sklepie modele cybex cloud z i britax romer baby safe isense. Zależy nam na tym, żeby fotelik był funkcjonalny, ale przede wszystkim bezpieczny. Podobno obydwa pasują, przy czym w cybex baza nie przylega cała do kanapy (można wsadzić dłoń między kanapę a bazę), tylko część bazy styka. W dwóch punktach sprzedawcy twierdzą, że to nie problem, bo wystarczy jak przylega 1/3 od spodu od brzegu kanapy oraz oparcie, a reszta podobno ma trzymać się na nodze. Jeden sprzedawca nawet twierdzi, że wystarczy oparcie na nodze, a baza mogłaby nawet „wisieć” nad kanapą - to chyba trochę przesada… Trochę się martwię, czy to ze baza częściowo nie przylega nie wpływa na bezpieczeństwo. Na forum jednak niektórzy twierdzą, że powinna przylegać całość bazy. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi fotelikami a w profesjonalnym punkcie obsługa miała obiekcje co do montażu bazy do fotelika?
Zastanawia mnie tez czy problemem nie jest to, że uchwyty do isofix znajdują się trochę bliżej środka kanapy.
P.S
Britax ma ruchome uchwyty do isofixa i dzięki temu lepiej przylega. Ktoś używa takiego rozwiązania?
  • 0

#83 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:Jędrzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:22, 28.07.2021

Ja mam Maxi Cosi z suwanymi uchwytami i baza jest praktycznie w powietrzu. Doparta do oparcia i nie ma prawa się ruszać. Jedyna wada takich uchwytów ze lubią się kabelki przetrzeć co mnie dopadło ale da się z tym jeździć.
  • 0

#84 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 08:07, 29.07.2021

w sumie zastanawiam się dlaczego w 7 te uchwyty są tak przesunięte, mi to w sumie nie przeszkadzało bo wtedy moi "zbóje" jeździli jeszcze w fotelikach przypinanych pasami (pierwsza grupa wagowa),... w 8 jest już normalnie, uchwyty po bokach siedziska i problemu nie ma, foteliki idealnie przylegają tak do oparcia jak i kanapy, jaki był cel takiego przesunięcia w siódemce to bladego pojęcia nie mam... może warto pomyśleć o jakichś podkładkach z twardej gąbki czy nawet zwiniętego koca, tak żeby chociaż baza całością "siedziała" na kanapie a nie wisiała w powietrzu


  • 0

#85 SirBedevere

SirBedevere
  • Forumowicz
  • 9 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:43, 29.07.2021

Czołem!

 

Ja mam bazę maxi cosi 2wayfix i Hondę Accord 7 poliftową (CL7, 2.0). Baza faktycznie nie opiera się cała na kanapie a isofixy są zamontowane nieco dziwnie (w Hondzie inaczej zakładam bazę niż w samochodzie żony, w którym wszystko jest już po nowemu). Zastanawiam się, czy fakt, że baza nie przylega w całości ma jakieś znaczenie przy uderzeniu. Głównym punktem zaczepu są w tym przypadku mocowania isofix i stopa, która opiera się prawidłowo na podłodze. Być może ma to pewne znaczenie dla stabilności. W przypadku uderzenia przodem bezwładność działa na fotelik w taki sposób, że całość trzymają isofixy. Być może uderzenie boczne miałoby tu inną specyfikę. Gdybam tutaj tylko, fizykiem nie jestem :)


  • 0

#86 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:40, 30.07.2021

Tez posiadam bazę od maxi cosi i pewnie jak większości (lub nawet wszystkim posiadaczom) również mi odstaje. Ale nie przejmuje się tym, bo stabilnie trzyma się na nodze i przy oparciu.
Myślę, że samo przesunięcie wynika z bezpieczeństwa. Zwróćcie uwagę jaka odległość jest od bocznych drzwi. Choć znów w VIII siedzą wpięcia "normalnie" tj. blisko drzwi.
  • 0

#87 Diesel_Power

Diesel_Power
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Pruszków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 30.07.2021

Byliśmy w jeszcze jednym punkcie i potwierdzono, że baza może częściowo odstawać od spodu od kanapy, ma być równo wpięty isofix (podobno w hondzie też bywa to problematyczne, właśnie dlatego, że mocowania są przesunięte do środka) i noga ma się stabilnie opierać, a od spodu kanapy podobno wystarczy jak styka się od strony nogi. Polecono nam też matę, że niby poprawia stabilność, a przy okazji trochę chroni kanapę. Powiedziano nam, że po dwóch latach jeżdżenia z fotelikiem bez maty tapicerka dostaje mocno w kość. Polecano nam jeszcze co jakiś czas wymontowywać fotelik (jeśli akurat nie planujemy nigdzie jechać z dzieckiem), żeby kanapa mogła  "odpocząć". Ma to nie tylko chronić tapicerkę, ale też zapewnić, że baza będzie cały czas stabilnie zamontowana, bo jak się kanapa odkształci na stałe, to niby jest gorzej. Jeszcze się zastanawiamy nad modelem...


  • 0

#88 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 19:45, 30.07.2021

Trochę przekoloryzowane. Nie wiem jak sprawa się ma ze skórą lub alkantarą, ale w przypadku tapicerki materiałowej nie zauważyłem nadmiernego jej zużycia. Jedynie odkształcila się nieznacznie w miejscach wpięcia bazy do isofix poprzez te wystające mocowania.
  • 0

#89 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 20:40, 30.07.2021

W przypadku skóry zalecałbym podłożyć coś pod bazę / fotelik. W accordzie miałem tak skóry wygniecione, że w ruch poszło żelazko żeby te dołki w skórze znikły :)
  • 1

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#90 Radek0684

Radek0684
  • Forumowicz
  • 257 postów
  • Skąd:WLKP.
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 16:38, 29.09.2021

Koledzy, czy któryś z Was ma w Acco VI fotelik 0-13kg marki Cybex Aton M bez bazy, lub inny model z tej firmy? Z ciekawości pytam, czy ten fotelik pasuje bez problemu na tylną kanapę??? Pozdrowienia 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq