Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Fotelik dla dziecka w accordzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#61 Dziewiąty

Dziewiąty
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:33, 05.02.2016

Witam. Obiecywałem, że dam znać co udało mi się ustalić z Hondą, i oto wyniki.

Tylko 1 z kilku adresatów zapytania napisał mi konkretnie, oto czego się dowiedziałem:

> Temat „dopasowania” bazy z mocowaniem ISOFIX do Honda Accord jest
ogólnie znanym problemem w Honda.
> Przesunięcia/modyfikacje mocowania uchwytu ISOFIX w samochodzie nikt
się nie podejmie jest to związanie bezpośrednio z zagadnieniem
bezpieczeństwa i odpowiedzialności za nie.
> 
>  
> Honda posiada w swojej ofercie foteliki wraz z bazą Isofix ,
natomiast jest to jeden rodzaj bazy dedykowanej do każdego modelu Honda.
> Koszt takiego fotelika wraz z bazą 2421zł 
> 
> Z doświadczenia wiem, że również w tym przypadku (Honda Accord)
baza nie pasuje idealnie do kanapy pojazdu.
> 
>  
> Ja osobiście montowałem bazę MaxiCosi (niestety nie pamiętam jej
modelu) była ona węższa niż inne , natomiast również idealnie do
kanapy nie pasowała.
> Zgodnie z  informacją z Honda Motor Europe zamocowanie bazy w
uchwytach Isofix i prawidłowe podparcie „stopy” bazy na podłodze
pojazdu zapewnia 100% bezpieczeństwo przewożonego dziecka nawet jeśli
pojawia się prześwit pomiędzy podstawą bazy a kanapą.
> 
>  
> Adaptery do Isofix dostarczane są jako wyposażenie fotelika/bazy lub
dostępne jako akcesoryjne wyposażenie - w zależności do producenta
fotelika/bazy.
> Na rynku dostępne są  foteliki z regulowanym wysuwanym ISofixem.
> 
>  
> Jedynym rozwiązaniem jest dopasowanie bazy Isofix w sklepie
specjalizującym się w sprzedaży fotelików (sklep, który nie ogranicza
się tylko do oferty bazy jednego producenta)
.

Także to tyle - szukajcie a znajdziecie :) Mam nadzieję, że naświetliłem temat.


  • 0

#62 Wąs

Wąs
  • Forumowicz
  • 35 postów
  • Skąd:Leszno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2014
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 19.02.2016

Przede wszystkim witam serdecznie wszystkich forumowiczów, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum.

Od niedawna jestem posiadaczem Honda Accord VII gen. z 2003r. Obecnie jestem na etapie poszukiwania nosidełka dla mojego bobasa, który niedługo przyjdzie na świat :)

Z tego co udało mi się przeczytać na forum, moja Honda powinna posiadać zaczepy do mocowania bazy IzoFix, ale nie mogę ich znaleźć...

Gdzie dokładnie powinny znajdować się te zaczepy? Za kierowcą, za pasażerem czy na środku tylnej kanapy? Czy ktoś mógłby tutaj zamieścić jakieś zdjęcia przedstawiające te zaczepy w Hondzie?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam :)


  • 0

#63 Plichcior

Plichcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:49, 19.02.2016

Isofix znajdziesz na tylnej kanapie. Ciezko je zobaczyc, łatwiej będzie "wymacać". Masz dwie pary, na dwóch skrajnych stronach. Na łączeniu oparcia z siedziskiem zobaczysz takie pseudo naciecia. Mozna wsadzając palce dotknąć te słynne isofixy:) Albo wyślij mi na pw mejla to ci cykle fotę jak to wyglada już z baza.
  • 0

#64 paka

paka
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:56, 19.02.2016

To jeszcze wrzucę bliźniaczy temat, w którym też trochę można znaleźć:

http://www.accordklu...hodowy-9-18-kg/


  • 0

#65 jahq

jahq
  • Nowy
  • 10 postów
  • Skąd:Gd
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:jcl
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:19, 19.02.2016

Isofix znajdziesz na tylnej kanapie. Ciezko je zobaczyc, łatwiej będzie "wymacać". Masz dwie pary, na dwóch skrajnych stronach. Na łączeniu oparcia z siedziskiem zobaczysz takie pseudo naciecia. Mozna wsadzając palce dotknąć te słynne isofixy:) Albo wyślij mi na pw mejla to ci cykle fotę jak to wyglada już z baza.


Mam accord 7 gen 2007r. wersja sport i nie mogę zlokalizować.

Wyślij mi proszę fotkę na lewandovski@wp.pl

Dziękuję i pozdrawiam
  • 0

#66 siemek

siemek
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Łowicz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:46, 27.02.2016

Do Dziewiąty. 

Mam podobny problem i też rozmawiałam z Honda Polska ale niewiele to dało. Przymierzałam już foteliki z Isofix firmy Maxi Cosi, Concord, Be Safe i więcej sprzedawca powiedział, że nie ma sensu przymierzać bo każdy będzie odstawał.

Pytanie czy przymierzałeś bazy innych firm? Czy któraś pasowała?


  • 0

#67 milwarch

milwarch
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 00:22, 28.02.2016

Jeśli rozchodzi się o bazę pod nosidełko/fotelik 0-13 kg to nie wiem po co ma ona dolegać do siedzenia.
Mam bazę Recaro pod fotelik Privia i skórzane fotele. Cieszę się, że baza nie odgniata skóry. 3 punkty (2x ISOFIX + noga) w zupełności wystarczą do stabilnego zamocowania, a dodatkowo fotelik powinien być dociśnięty do oparcia kanapy by nie podskakiwał. Takie zamocowanie w zupełności wystarczy i jest dużo sztywniejsze niż jakiekolwiek zapięcie pasami.
  • 0

#68 Plichcior

Plichcior
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:3city
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:53, 06.03.2016

Jak by ktos był zainteresowany jak wyglada isofix to polecam TVN i samochód marzeń sezon 8 odcinek 8. W programie montują takie mocowania do s6.
  • 0

#69 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:20, 20.02.2018

witam, 5,5 letnia córka wyrosła juz z recaro young sport, potrzebuje czegos dla najwiekszej grupy wiekowej, jest dosc wysoka, zalezy mi aby bylo szeroko w barkach, zeby nawet w kurtce sie zmiescila, nie musi byc z isofixem, cena tak do 1000zl chcialbym sie zmiescic, czy bylby ktos w stanie cos polecic? poszukalbym wtedy danego mdoelu w konkretnym sklepie i pojechal na przymiarki, 


  • 0

#70 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:24, 20.02.2018

Hej :)

...

Zerknij na Sunshine Kids Monterey 2 - tutaj pierwszy link z brzegu (akurat kolorystyka tego egzemplarza może niekoniecznie, ale masz podane wszystkie wymiary) - https://e-foteliki.p...s-monterey.html
Mam poprzednią wersję (syn wyrósł z niego ze 2 lata temu, a teraz jeździ w nim moja córka) i jestem bardzo zadowolony...
 
Pozdrawiam
Tomek
 
P.S. teraz zobaczyłem, że już tego modelu nie produkują, ale jest następca Diono Monterey 2...
  • 0

#71 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 08:19, 21.02.2018

ok dzieki, wlasnie musze go przetestowac, tylko te wyglad jak piszesz nie zbyt pociagajacy, w porownaniu  z recaro to niebo a ziemia, ale cos czuje ze nic szerszego w barkach nie znajde niz ten monterey, no i 4 gwiazdki

 

w sobote pojade do sklepu  porownac montereya i monza nova 2 https://www.babyfant...za-nova-2.htmldam znac :)

 

a powiedz jeszcze tego montereya miales zamontowanego pod isofix? nie bylo problemow?


Użytkownik crony edytował ten post 08:33, 21.02.2018

  • 0

#72 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 08:56, 21.02.2018

Mój Monterey nie miał sztywnych ISOfixów - tylko te elastyczne... nie używałem/używam (dosyć często przekładam go, albo wrzucam do bagażnika), więc trudno mi cokolwiek napisać...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#73 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:44, 18.03.2018

Zebralem wszystko w jeden post zeby nie pisac jeden pod drugim, na samym koncu jest aktualizacja z filmikiem  :)

 

 

znalazlem dosc fajnie, czytelnie zrobiona tabelke roznych fotelikow, mozna tez kliknac i wyfiltrowac sobie wagowo, czy tez wiekowo, albo ranking najwiekszych czy tylko z isofix

https://fotelik.info...naco/index.html

 

mozna by podpiac na poczatek tematu

 

i jeszcze tu, o klasach isofix, nawet nie wiedzialem ze istnieja  :)

http://osiemgwiazdek...-pan-o-tym.html

 

EDIT 1:

 

no i po zakupach,

 

przymierzylismy chyba z 6 roznych fotelikow, w tym recaro monza nova 2 za 900zl z isofixem (mega mega wykonanie), cybex, be safe i jeszcze jakies co nie warte sa wspominania bo nawet ulozenie pasow na ciele nie bylo poprawne

 

i wygral uwaga, diono monterey 2, byl najszerszy i najtanszy, no wykonanie jednak to nie ta klasa co te 3 powyzej, ale dla mnie glownie liczylo sie to zeby bylo w nim jak najwiecej miejsca i tak dopiero przy najszerszym rozkreceniu boczkow bylo OK, drugi pod wzgledem wielkosci to chyba recaro monza nova 2, mega mi sie podobal, ale cena 2 krotnie wyzsza i miejsca jakby delikatnie mniej w bylo, w diono miekki isofix, super sprawa zwlaszcza w accordzie gdzie te isofixy sa takie niewygodne, przy recaro wpiecie sie sztywnym isofixem zajelo mi dobre 5-7minut, naszarpalem sie jak nie wiem, a w diono jedna reka 10sekund i po robocie  :) co dziwne sztywnosc fotelika po zamontowaniu identyczna w obydwu przypadkach, nie wiem tylko jak z wytrzymaloscia tych paskow, ale wg mnie duuuuzo praktyczniejsze rozwiazanie, choc corka i tak na codzien jezdzi z przodu, z tylu tylko w trasy, ale recaro przegral wlasnie przez tego isofixa, bo zgrzalem sie, napocilem co nie miara ze to wpiac,

no i kolejny raz uklony dla baby fant w lublinie, zrobil cene na montereya 485zl, taniej niz w necie i mieli do wyboru wszystkie kolory, Pan nie pierdzielil glupot, tylko rzeczowo pokazywal minusy w kazdym foteliku i sam na koniec skwitowal ze monterey to najlepsze wyjscie, wyciagnal nowy z pudelka, skrecil i zamontowal w samochodzie, wszystko pokazal gdzie co jak, super obsluga 

 

na zywo wyglada lepiej  ;) https://static4.redc...d73dbec66a7.jpg

 

EDIT 2:

Kilka osob pytalo mnie o sposob montazu fotelika diono, wrzucam filmik, jak widac uzywam jednej reki bo w drugiej telefon  :)

co do montazu isofix, to juz nie nagrywalem, bo jednak druga reka sie przydaje, ale trwa to i tak moze z 20sekund  :)

dodam tylko ze mimo wszystko zalecam wszystkich przymiarke osobiscie w sklepie fotelika do dziecka no i do samochodu, ja jestem mega zadowolony, zarowno z wielkosci fotelika, sposobu montazu no i ceny  :)

 


Użytkownik crony edytował ten post 11:45, 18.03.2018

  • 0

#74 bipi

bipi
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:56, 13.07.2018

Witam. Obiecywałem, że dam znać co udało mi się ustalić z Hondą, i oto wyniki.

Tylko 1 z kilku adresatów zapytania napisał mi konkretnie, oto czego się dowiedziałem:


> Zgodnie z  informacją z Honda Motor Europe zamocowanie bazy w
uchwytach Isofix i prawidłowe podparcie „stopy” bazy na podłodze
pojazdu zapewnia 100% bezpieczeństwo przewożonego dziecka nawet jeśli
pojawia się prześwit pomiędzy podstawą bazy a kanapą.

Także to tyle - szukajcie a znajdziecie :) Mam nadzieję, że naświetliłem temat.

 

Dzięki wielkie za tą informacje :) Rozwiała moje wątpliwości, ponieważ dzisiaj w sklepie miałem identyczną sytuację. Baza Cybex odstawała kilka cm od siedziska i sprzedawca powiedział, że powinna przylegać w całości, więc sprawdził mocowanie bazy na środkowym fotelu. Tam z kolei przylegała super, ale było mało miejsca na rozłożenie nogi bazy, bo biegnie tunel środkowy. W efekcie udało się zamontować na środku, noga zaparła się o tunel środkowy i obudowę podłokietnika, ale mimo wszystko wolałem, aby fotelik był na którymś z bocznych miejsc.

W instrukcji obsługi bazy Cybex takie zdanie:

"Jeśli fotelik ustawiony na siedzeniu w aucie nie jest stabilny lub pojawia się zbyt duży kąt nachylenia, można to zniwelować podkładając np. kocyk."

Więc Twoja odpowiedź + oficjalne info z instrukcji wydaje się rozwiewać wątpliwości z niecałkowitym przyleganiem bazy do siedziska.


  • 0

Pozdrawiam

BiPi


#75 seband

seband
  • Forumowicz
  • 62 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:30, 01.09.2018

Aktualnie mam nosidełko MaxiCosi CabrioFix  z bazą Easy Base 2 (przypinana pasami) - bardzo wygodne rozwiązanie. Fotel zamontowany za kierowcą, miejsca z przodu mam dość (mam 188cm). Do tego adaptery do wózka Jedo Fyn. Jak tylko dziecko zacznie siedzieć, gondola wózka jest niepotrzebna.

Niestety córka wyrosła z Cabriofixa, więc zacząłem rozglądać się za czymś większym, również montowanym tyłem. Przymierzałem trzy modele u sympatycznego sprzedawcy w szczecińskim sklepie z  ośmioma gwiazdkami:

 

- Axkid Minikid - mocowany tylko pasami, pasuje na środek tylnej kanapy, wydaje się być ok, po zamontowaniu na środku z tyłu usiądą jeszcze swobodnie dwie szczupłe osoby.

- Axkid Duofix (ten sam problem będzie z Rekid) - fotel za duży do Accorda, przy mocowaniu na Isofix na przednim fotelu nie da się usiąść, nada się do auta z ilością miejsca z tyłu jak w Superbie.

- Britax Swingfix - tylko Isofix, zajmuje mało miejsca, z przodu da się normalnie usiąść.

 

Chwilowo na stanie nie było Britaxa Dualfix M i-size. To prawie to samo, co Swingfix, tylko obraca się o 360 stopni. Przez to, że może być używany również przodem do kierunku jazdy nie ma szwedzkiego Test Plus, ale jest bardziej uniwersalny. Ma być dostępny za trzy tygodnie i chyba się na niego zdecyduję.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq