Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

podswietlenie wyswietlacza w radiu VIIgen

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vajzel

Vajzel
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rybnik
  • Silnik:k24
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:30, 19.09.2012

Witam mam zwykle radyjko na 1 cd w Accordzie 2003 rok i od wczoraj zgaslo mi podswietlenie wyswietlacza radia. czy ktos moglby cos poradzic czy to cos w radiu ???? A i jeszcze jedno pytanie czy ta kieszen pod radiem jest podswietlana bo jak tak to jak sie tam zarowke zmienia bo tez mi nie siweci
  • 0

#2 ZbyszekS

ZbyszekS
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Kraków / Proszowice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Sport
  • KM:142
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:25, 19.09.2012

Sam mogłeś wyłączyć - dłuższe przytrzymanie wciśniętego przycisku CD/AUX wyłącza/włącza podświetlenie. Sprubuj.
Kieszeń nie ma podświetlenia.
  • 0

Pozdrawiam, Zbyszek

był: Accord CL7 Comfort 2004 Royal Ruby Red , jest: Civic FK2 Sport 2015 Brilliant Sporty Blue


#3 Vajzel

Vajzel
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Rybnik
  • Silnik:k24
  • Wersja:type s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:32, 19.09.2012

to z CD/Aux nie dziala trzymam pipa ale nic sie nie dzieje

[ Dodano: 2012-09-21, 11:55 ]
Wymienial juz ktos to podswietlenie wyswietlacza da rade to zrobic samemu czy musze szukac warsztatu jakiegos
  • 0

#4 nimrodelipapi

nimrodelipapi
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Gliwice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:36, 25.11.2012

Czy udało się coś wyjaśnić w sprawie radia?
Mam identyczny problem, z początku podświetlenie gasło, co jakiś czas a teraz już się nie włącza wcale. Brak jest podświetlenia wyświetlacza oraz 1,2 i 5,6 przycisk radia. Oczyiście przytrzymanie klawisza CD/AUX nic nie daje.
Radio wymontowałem, żaróweczki sprawdzone, jedynie, co mnie zaniepokoiło to pod osłonami metalowymi są miedziowane styki w miejscu mocowania śrub - 3 z 4 były pokryte jakby cyną zaznaczone na zdjęciu na czerwono.
Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś pomysł.

Załączone pliki


  • 0
Nasz Karawan :)

#5 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • Skąd:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:Nieokiełznana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:40, 25.11.2012

Tu znalazłem filmik jak to naprawić niby:

ale nie sprawdzałem na swoim radiu.

EDIT: tu znalazłem podobny motyw i coś tam poskutkowało:
http://www.accordklu...ic.php?p=200447
  • 0

#6 nimrodelipapi

nimrodelipapi
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Gliwice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 25.11.2012

No tam nie zaglądalem, sprawdzę przy okazji, najpierw zdejnę klemy z akumulatora.
  • 0
Nasz Karawan :)

#7 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • Skąd:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:Nieokiełznana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:17, 25.11.2012

Napisz czy pomogło. Trzymam kciuki

EDIT 1: prześledziłem inne fora z tym wątkiem i... roczniki 2003-2004 miały wadliwe płyty w radiu i Honda naprawiała to.
Tu masz link z oficjalnym pismem hondy:
http://honda-tech.co...d.php?t=2915231

Niestety kto kupił auto 2003 lub 2004 rok może mieć ten problem. Z tego co wyczytałem na innych forach Honda wymieniała całe radio.
Dobra rada - jeżeli żadna z w/w porad nie zadziała -> allegro lub ebay i zakupic radio z panelem po 2004 roku

EDIT 2: Tu macie do ściągnięcia
Biuletyn Honda - Wadliwe płyty w radiu
które modele są zje..ne po nr VIN

EDIT 3: Tutaj kolejny biuletyn + jak naprawić (zmiana wadliwej płyty)
Biuletyn + Naprawa
  • 0

#8 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:01, 25.11.2012

Brak jest podświetlenia wyświetlacza oraz 1,2 i 5,6 przycisk radia.


U mnie w tym roku przyciski 1-2 i 5-6 przestały świecić. Na początku świeciły słabiej od pozostałych, później całkiem zgasły. Dziwne bo jak mocniej przyciskałem ramkę wokół przycisków to się rozświetlały i po jakimś czasie znów ciemniały a w późniejszym czasie gasły. Teraz nic nie pomaga. Awaria jakby postępowała.
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#9 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • Skąd:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:Nieokiełznana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:37, 25.11.2012

Brak jest podświetlenia wyświetlacza oraz 1,2 i 5,6 przycisk radia.


U mnie w tym roku przyciski 1-2 i 5-6 przestały świecić. Na początku świeciły słabiej od pozostałych, później całkiem zgasły. Dziwne bo jak mocniej przyciskałem ramkę wokół przycisków to się rozświetlały i po jakimś czasie znów ciemniały a w późniejszym czasie gasły. Teraz nic nie pomaga. Awaria jakby postępowała.


Witamy w klubie...wadliwa płyta główna w radiu.
A jakie masz radio? Zwykłe czy PSS?
  • 0

#10 nimrodelipapi

nimrodelipapi
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Gliwice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:54, 26.11.2012

normalne na 1 CD
  • 0
Nasz Karawan :)

#11 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:45, 26.11.2012

PSS
  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#12 nimrodelipapi

nimrodelipapi
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Gliwice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:30, 26.11.2012

Tu znalazłem filmik jak to naprawić niby:

ale nie sprawdzałem na swoim radiu.

EDIT: tu znalazłem podobny motyw i coś tam poskutkowało:
http://www.accordklu...ic.php?p=200447


niestety odpięcie akumulatora nie pomogło. Przyjdzie szukać dobrego fachowca, zakup używanego radia może skutkować posiadaniem dwóch jednakowo zj...ych szt. jeśli trafi się model z wykazu.
A tak przy okazji czy sprzęt z UK da się podłączyć w wersji auta z EU czy istnieją jakieś wykluczaące się różnice w okablowaniu ( poza sterowaniem klimatronikiem z prawej strony).
Czy możliwy jest montaż radia PSS w naszym modelu, czy ktoś przeprowadzał taką adaptację ?
  • 0
Nasz Karawan :)

#13 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 819 postów
  • Skąd:BMTH
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Ex+
  • KM:Nieokiełznana
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:29, 26.11.2012

Tu znalazłem filmik jak to naprawić niby:

ale nie sprawdzałem na swoim radiu.

EDIT: tu znalazłem podobny motyw i coś tam poskutkowało:
http://www.accordklu...ic.php?p=200447


niestety odpięcie akumulatora nie pomogło. Przyjdzie szukać dobrego fachowca, zakup używanego radia może skutkować posiadaniem dwóch jednakowo zj...ych szt. jeśli trafi się model z wykazu.
A tak przy okazji czy sprzęt z UK da się podłączyć w wersji auta z EU czy istnieją jakieś wykluczaące się różnice w okablowaniu ( poza sterowaniem klimatronikiem z prawej strony).
Czy możliwy jest montaż radia PSS w naszym modelu, czy ktoś przeprowadzał taką adaptację ?


Z tego co ja wypatrzyłem to fakt sterowanie klimatronikiem jest z innej strony ale także klawisze pod radiem (ogrzewanie tylnej szyby, nawiew na przednia itd...) są też na odwrót (lustrzane odbicie)
Wydaje mi się że, będzie wszystko działało normalnie, ale głowy nie dam.

Co do adaptacji radia PSS w modelach Comfort i Sport, gdzie radia są z 1CD (chyba że ktoś sobie dokupił wcześniej jako doposażenie) jest możliwe ale trzeba mieć:
Radio PSS, wzmacniacz, wiązkę kabli (radio<-> wzmacniacz), lutownica, schemat jak podłączyć (jest na forum) opaski termo kurczliwe, ze 3 piwa.

Ja przygotowuje się do takiej operacji.
Radio z tym wszystkim co w/w kupiłem na allegro za 200zł ;D teraz czekam na przesyłkę i ruszam do podłączenia;)
Postaram się zrobić fotki i zrobić fotorelacje.

Ps: po kupnie radia PSS i podłączeniu go w miejsce starego bedzie wszystko działało ale jak podgłosisz na maksa to prawie nic nie słychać (bo nie ma wzmacniacza. On w radiach PSS występuje oddzielnie a w radiu na 1Cd jest wbudowany)

Ps2: Podobno radio PSS jest większe i trza ten schowek po radiem kupić (podobno jest mniejszy, tam gdzie są radia PSS)

Ps3: Na standardowych głośnikach Hondy (Comfort, Sport - bez PSS) podobno szału nie robi więc przyda sie wymiana na coś konkretnego

Ps4: Radia od wersji diesel-owskich nie pasują do benzyny (i na odwrót) podobno mają inny sterownik klimatronika i inne mocowania radia

Wszystkie w/w info wyczytałem na naszym forum i niektórzy twierdzą że gra nie warta świeczki ale ja kupiłem cały zestaw za grosze więc spróbuje (tym bardziej że moje radio zdechło... i mam i ciemno i cicho jak w trumnie)
  • 0

#14 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 22:31, 26.11.2012

Cześć :-)

Czy możliwy jest montaż radia PSS w naszym modelu, czy ktoś przeprowadzał taką adaptację ?

Wszystko można, ale to jest trochę zabawy - trzeba dołożyć wzmacniacz, wiązkę, zmienic schowek itd. (poszukaj, a znajdziesz wszystko w dziale o Audio).

Pozdrawiam
Tomek

[ Dodano: 2012-11-26, 22:41 ]
P.S. taryfa był pierwszy i wszystko co napisał to prawda, tzn. wg. mnie zmiana na PSS bez poprawienia reszty (odpowiednie wygłuszenie, wymiana głośników, itd.) nie da oczekiwanego efektu, a i obsługa PSS po przyzwyczajeniu się do zwykłego radia na 1CD początkowo jest nieco uciążliwa (sam bym kumplowi popsuł radio, bo chciałem ot tak po prostu wymienić płytę w napędzie, a tu cała procedura ;-) ).
Oczywiście jeśli i tak trzeba radio zmieniać i na dodatek uda się tanio znaleźć zestaw to można... chociaż dzisiaj zamiast zmieniarki na 6CD bardziej funkcjonalny będzie XCarlink czy jakiś jego klon. Poza tym co napisał taryfa trzeba by jeszcze głośniczki wysokotonowe zamontować, bo w zwykłej wersji sa same zaślepki bez głosniczków.
  • 0

#15 nimrodelipapi

nimrodelipapi
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Gliwice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:44, 29.11.2012

Wielkie dzieki Panowie za informacje.
Na chwilę obecną udało mi się odnależć kontakt do osoby, która powinna dać sobie radę z moim radiem, jedno już mi kiedyś naprawił więc liczę, żę i tym razem się uda.
Ciekaw jestem foto-relacji Taryfa z montażu nowego radia i życzę powodzenia.
Oddaję radio w piątek, tak że będę unieruchomiony aż wróci.

[ Dodano: 2012-12-01, 18:57 ]
No i sprawa się wyjaśniła, radyjko już świeci przynajmniej narazie. Okazało się że w radiu już wcześnejj ktoś majstował przy połączeniach lutowanych na płycie w radiu. Luty zostały poprawione i wyświetlacz znów świeci :-D
  • 0
Nasz Karawan :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq