Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

wzmacniacz w PSS

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16 jezyk_05

jezyk_05
  • Nowy
  • 22 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:25, 07.06.2015

Hej kolejny odkopany kotlet ale bez sensu zakładać nowy temat. Fabrycznie siedzi u mnie wzmacniacz o oznaczeniu: 39186-SEA-G011-M1 niestety nie grał cały tył, przód ok. Postanowiłem zmienić końcówki mocy na nowe TDA7560 polecane z innego tematu. Niestety po wymianie nie gra teraz nic....  I teraz mam pytanie czy jako zamiennik z powodzeniem będzie można zastosować wzmacniacz o oznaczeniu: 39186-SED-0031 ??


  • 0

#17 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 20:17, 07.06.2015

Mam wzmacniacz do Twojego auta, odezwij sie na PW jak by co.


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#18 Pawkon

Pawkon
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Poniatowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:25, 13.02.2017

Odgrzewam kotlet. 

Od niedawna jestem w posiadaniu CU1 i zamierzam powalczyć z audio i tu nasuwa się pytanie czy rozwiązanie z posta użytkownika Krychu18 u kogoś pracuje i jak się sprawuje?

Kolejna sprawa to czy ktoś może mi podesłać schemat złącza pomiędzy radiem a wzmacniaczem pss?

I ostatnie pytanie czy ktoś z was ma zrobione audio na wejściu HI input zewnętrznego wzmacniacza?

Pozdrawiam:)


Użytkownik Pawkon edytował ten post 17:32, 13.02.2017

  • 0

#19 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:30, 13.02.2017

Kolego temat dotyczy 7 gena.


  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#20 Arthur

Arthur
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Dębica
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:12, 10.07.2017


Dzisiaj od rana walczyłem z wpiecie się w kostke od wzmaka. Instrukcja ma błędy pin B1 i B8 to nie jest głosnik w drzwiach po stronie kierowcy tylko B1 12V a B8 masa. Nie wolno się w to wpinać bo można sobie dodatkowy wzmacniacz spalić.
Ja wpiolem się w B4 (+) B11(-)albo ekran jak kto woli.
i drugi kanał B7(+) B14(-) lub ekran

Pod pin B1 - 12V wpiołem remonte (wzbudzacz wzmacniacza dodatkowego)

 

 

2a5cf443292903e0gen.png

 

Ktoś może potwierdzić tą informację? 

 

 

Jestem na etapie podłączania wzmacniacza zewnętrznego do PSS z navi w VII gen. i chce sygnał z przodu puścić na zwrotnice a sygnał z tyłu na subwoofer, gniazda RCA zrobiłem i lutowałem normalnie + i -. Zastanawia mnie co to jest ten 3 kabelek "osłona"? Ktoś może doradzić jak zrobić żeby nic nie upalić i przy okazji żeby nie było szumów, gwizdów itp. ?

 

Nie chce zakładać nowego tematu albo pisać w innych więc tutaj opisze jak chce podłączyć wszystko aby uzyskać gniazda RCA i wyjść na wzmacniacz, mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto to robił i napisze czy dobrze myślę czy nie. 

 

PRZÓD

B1 (+) - B8 (-)   /   B4 (+) - B11 (-)

 

TYŁ

B3 (+) - B10 (-)  /  B6 (+) - B13(-) 

 

REMOTE chcę podłączyć pod B7. 

 

Mógłby ktoś potwierdzić czy to będzie dobrze zrobione? Jeżeli nie to ewentualnie jak to zrobić żeby uzyskać 2 gniazda RCA na przód i 2 gniazda na tył? 


Użytkownik Arthur edytował ten post 00:44, 11.07.2017

  • 0

#21 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:20, 12.07.2017

Kolego w PSS są wyjścia symetryczne. Sa 3 kabelki, bo w takim systemie masz +, - i masę, a w normalnym audio masz + i masę. Nie bardzo da się podłączyć zwykły wzmacniacz do PSS, bo pomijając - (minus) masz sygnał ściszony o 6dB, a i dodatkowo mogą wystąpić spore zakłócenia sygnału. A i jesli już będziesz koniecznie chciał podłączyć wzmak to nie podłączaj nic do minusa tylko do masy.


  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#22 Arthur

Arthur
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Dębica
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:44, 12.07.2017

Czyli mam rozumieć ze ta "osłona" to jest masa? Wszystko podpięte do + i - tylko po włączeniu niestety gwizdy z alternatora, po przelutowaniu do masy powinno sie poprawić?


Artur
  • 0

#23 karutkowski

karutkowski
  • Forumowicz
  • 396 postów
  • Skąd:Łomża
  • Silnik:2.0
  • Wersja:EXE
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 02:34, 13.07.2017

Gwizdy moze zmaleja, ale glosnosc wzmacniacza rowniez.


  • 0

JVC KD-SH1000 -> Prolink Exclusive -> Audio Art 200.2 + Sony XM6020 -> Phase Evolution CFS 165.25 + tw Mission


#24 Wiktorr4

Wiktorr4
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:58, 01.01.2018

Panowie bo niechce zakładać 10 tematów MAM Accorda VII Sedan przedlift radio zwykłe 1CD ( jedyna rzecz o której nie wyczytalem prz zakupie auta) dlatego chce coś polepszyć czy skoro kupie PSS i podpinamy pod wzmacniacz org który jak rozumie jest duzo lepszy od zwykłego radia ( mocowo) ale gdzieś tam ludzie piszą ze mogło by być lepiej. czy w takim razie.

Da się wziąć org radio PSS i podpiać do niego jakiś inny mocniejszy i lepszy wzmacniacz zamiast seryjnego a dopiero do niego podpiąc komplet dobrych głośników ?

mam w półce dobre JBL które myślę wtedy by odzyły bo zwykłe radio ich nie napędza pewnie nawet w połowie i wtedy do drzwi załozy się jakieś głośniki lepsze dużo i wtedy myślę że Całośc Zrobi robotę >

Dobrze myślę ??  proszę o informację i proszę o wyrozumiałośc gdyż nie siedze w audio ale Teraz w Sedanie moim ze zwykłym radeim 1cd grało fajnie i gra ale chce widome cos pozmieniać a żeby grało to słyszalnie Lepiej.


ps . dodatkowo wszystkie drzwi będę profsionalnymi matami podwójnie wygłuszał.


  • 0

#25 andimax16

andimax16
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Limuzyna
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:46, 01.01.2018

Nie chcesz zakładać 10 tematów powiadasz.... hmmm ale Twoje kilka zdań zdążyłeś już umieścić w każdym możliwym temacie dotyczącym audio.
  • 0

#26 Under

Under
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Krosno / Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:20, 07.01.2018

Opiszę jak wygląda sytuacja po próbie wyciągnięcia RCA i dołożenia AUX w radiu PSS.

Jako, że system PSS ma zewnętrzny wzmacniacz (dołożony pod radiem) wygląda na to, że samo radio PSS nie ma końcówki mocy na wyjścia głośnikowe, tylko wzmacniacze operacyjne dla symetryzacji sygnału w torze audio. Z radia wychodzi sygnał symetryczny: plus, minus i masa.

CHIpIHG.jpg

 

Do radiatora w radiu przymocowane są tylko tranzystory:

1x D1266

3x B941

1x BA61W12ST

1x A1930

Nie ma końcówki mocy.

ZL8RQzO.jpg

 

Po rozkręceniu radia na płytce znalazłem główne elementy takie jak:

- procesor sygnału TDA7402:

6xquzyq.jpg

DZ1ATFj.jpg

 

Sygnał z procesora dźwięku idzie bezpośrednio na układ:

- SN761028 (AUDiO-PROCESSING CIRCUIT). Do niego niestety nie znalazłem dokumentacji, jest tylko dla SN761026, ale wygląda na to samo w zakresie rozstawu pinów.

Z układu TDA7402 (piny 37 i 38 – ACOUTL i ACOUTR) sygnał idzie na układ SN761028 (piny 46 i 3 – IN2L i IN2R). Po wlutowaniu się za rezystorem R 10K i kondensatorem mamy sygnał o napięciu jak dla RCA, ale sygnał jest niezależny od zmian głośności  i ustawień w radiu, więc odpada jako RCA.

Fvc9cXN.jpg

 

Prawdopodobnie na pinach oznaczonych jako wyjścia (FRNToutL, FRNToutR, itd.) na których w torze audio wlutowane są też kondensatory można by było wyciągnąć RCA, ale niestety nie zdążyłem tego sprawdzić.

Poszedłem trochę dalej i wlutowałem wtyki damskie cinch na kablach łączących jednostkę radia PSS z wzmacniaczem. Jako, że sygnał tam jest już symetryczny i szerokopasmowy (pełne pasmo), przy wlutowanie się w plus i minus wygląda na to, ze mamy połowę sygnału RCA (obniżenie o 3 dB). Ze względu na brak czasu, aktualnie u mnie tak to zostaje, na wzmacniaczu mam podbicie +3 dB więc wyjdzie na zero (przy jakiejś tam stracie jakości) ale na pewno jest lepiej niż na wejście high input lub przez konwerter sygnału high->low.

Z radio do wzmacniacza PSS idą 4 tory audio, lewy przód, prawy przód, lewy tył, prawy tył. Dopiero wzmacniacz oddziela niskie pasmo na suba, wysokie pasmo na przednie głośniki wysokotonowe.

x1ESwg7.jpg

Schemat: Ys0hFTK.jpg

Wzmacniacz PSS: XydbjCe.jpg

 

Jeśli chodzi o radio nie PSS, to sytuacja wygląda tak, że mamy końcówkę mocy przykręconą do radiatora, na elektrodzie ktoś opisywał, że jest to TA8264AH.

mTTEaQf.jpg

W takim przypadku wystarczyłoby wlutować się na wejściu końcówki mocy, czyli piny 11 i 12 lub 13 i 14 dla kanału L i R, masa np. z 1. Sygnał za kondensatorem 0,22 uF.

 

 

Jeśli natomiast chodzi o wejście AUX, to na płytce radia PSS jest przewidziane do wlutowania gniazdo AUX oraz cały tor audio. Niestety nie ma wlutowanych elementów (kondensatory, diody, rezystory, wzmacniacze operacyjne).

ZQ3w1BG.jpg

CxNDTSN.jpg

W wersjach USA podobno są i wystarczy podłączenie kabelka AUX do złącza w radiu. Można próbować dobrać elementy i je wlutować, tylko nie wiem czy radio ma to ogarnięte programowo – czy po dołożeniu sygnału AUX radio ogarnie nową funkcję. Wymuszenie zwarcia sygnału AUX-DET do masy dla Jazza sugeruje, że tu też powinno działać. Najprościej by było podglądnięcie jakie elementy wlutowane są w torze AUX w wersji amerykańskiej radia, ale nie mogę nic znaleźć.

W Hondzie Jazz wygląda to tak: https://www.elektrod...pic3077509.html


  • 0

#27 bono

bono
  • Forumowicz
  • 296 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exe
  • KM:215 KM / 446 Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CR-V III
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:26, 07.01.2018

Świetna  robota! Czy będziesz dalej ciągnął temat, żeby wyjść z pełnym sygnałem RCA?


  • 0

#28 Under

Under
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Krosno / Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:42, 09.01.2018

Na razie brakuje czasu + delegacja, więc nie mam możliwości rozkręcać radia i sprawdzać sygnałów. Może przy jakimś dłuższym urlopie wrócę do tematu ;) W razie czego będę pisał, ale może ktoś na podstawie tych zdjęć spróbuję u siebie i da znać jak poszło. 


  • 0

#29 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:17, 06.03.2018

Czy udało Ci sie odblokować AUX ?

Dysponujesz może zdjęciem drugiej strony płyty ?

Bo udało mi sie dojsc do podłączenia syganu na wzmacniacz ale nie udalo mi sie odblokowac AUX-a


  • 0

#30 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6026 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 17:51, 15.03.2018

Dzięki koledze Calzone dowiedziałem się, że na tylną półkę ze wzmacniacza PSS idzie tylko bass, więc po wymianie głośników nie wiele się zmieniło.
Całe pasmo idzie na głośniki w drzwiach, więc zamieniłem w kostce wzmacniacza przewody z głośników drzwi tylnych i tylnej półki.
Założyłem głosniki 3-drożne Hertz 690 i teraz grają rewelacyjnie.

 

 

 

Ktoś wie jakie dokładnie kable pozamieniać(kolory)? Pozdrawiam.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq