Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

która instalacje wybrać BRC czy Elpigaz Stag ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#16 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 07:17, 12.12.2011

maciekx, ten co zakładał tą instalację powinien dostać kopa w ..... co za pała zbutwiała.. trójnik pomiarowy przed filtrem(masakra), map sensor pod kątem 45 stopni (extra super poprostu kozak) a te przewody od wtrysków mógł zrobić dużo krótsze i ułożyć tą listwę w dziurę obok wiązki co idzie do wtrysków benzynowych(listwa extra i co z tego jak droga z gazem od niej do kolektora to jak wycieczka na mount everest).. i tak wywalił ci plastikową ochronkę z wiązki to czemu nie ułożył i nie przykręcił jej jak człowiek ale jak druciarz fajtłapa co robi wszystko na odpierdziel.. napisz kto ci to zakładał a poleci do zakładów nie polecanych.. żal patrzeć na takie coś. :om:
  • 0

#17 maciekx

maciekx
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Accord Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:33, 12.12.2011

no dobra trojnik w zlym miejscu ale ja nie bede podłączał sobie kompa a jak się filtr zapcha to gosc chyba bedzie wiedział w czym problem i myślę że sobie poradzi z taką awarią jak zapchany filtr, druga sprawa to po to się na czas wymienia żeby nie dopuścić do zpachania chyba??

a powiedz dlaczego map sensor ma być pionowo tak? to go zamontuje pionowo tak jak ma być. co do reszty no może troche rzucone nie pochowane to fakt można by zrobić to ciutkę estetyczniej ale to wiadomo postawiłem auto o 9 rano o 13:30 było zrobione i cena też jakaś nie wygórowana 2,5 tyś więc cudów nie należy się spodziewać, autko jeździ całkiem dobrze nie czuje jakiegoś tam spadku mocy pali w normie na razie zero problemów więc chyba nie możesz pisać że instalator to skończony badziewiak?
  • 0

#18 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 10:38, 12.12.2011

zajebiesz trójnik nie filt.. słuchaj sie trochę co pisze bo za 4 miesiące bedziesz pisał że gaz to zło albo nie jedzie na gazie albo że silnik wybuchł.
dlaczego pionowo bo jego specyfikacja prawidłowej pracy tak mówi

ale to wiadomo postawiłem auto o 9 rano o 13:30 było zrobione i cena też jakaś nie wygórowana 2,5 tyś

no to wszystko w tym temacie.. drut team.. dziękuję... :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:35, 12.12.2011

ja za swoj gaz dałem 2600 ;)

Ale chlopaki za moj ahonde zabrali sie o 9.30 a odebrałem o 19.30 czy 20 ;)
Zdjecia z mojej instalacji wrzuce jak dorwe jakis aparat ;)
  • 0

#20 maciekx

maciekx
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Accord Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:10, 12.12.2011

gadałem z kumplem który ma modzonego civica vti mb6 (on mi polecił tego gaziarza) on ma tak samo założoną instalacje przelatał na gazie juz ponad 100 tys i nie ma najmniejszych problemów a mówi że mapsensor lata mu luzem pod maską gdzieś hehe i jego znajomi i rodzina w swoich H też tak mają bo wszyscy u tego typa co ja założyli gaziu i wszystkim hula ok. więc może ciutkę przesadzasz ?? jakby instalacja była druciarsko założona to wszystko byłoby luźno latało komp na opaski plasikowe itp to by był drut nie raz takie instalacje widziałem, tutaj u mnie może pięknie nie jest ale nie można tego nazwać druciarstwem nie przesadzajmy :roll:
  • 0

#21 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:32, 12.12.2011

to, że niechlujnie założone to może pół biedy.
ja bym się przejął pozycją wtryskiwaczy. mają być pionowo !
a poza tym skoro tyle trwała instalacja to już widzę jak pięknie są zrobione nawierty w kolektorze. i na bank zdejmował kolektor :)
  • 0

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:02, 12.12.2011

cos mi sie wydaje ze wiem kto to tam zakladal.

instalacja zalozona na 2 i tyle, pokaz nawierty w kolektorze .
  • 0

#23 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 07:38, 13.12.2011

maciekx, no skoro ty wiesz lepiej twoi znajomi co mają b18 zagazowane w ten sposób OKEJ to w takim razie ani ja ani Glinuś czy Pablo.See nie są tobie potrzebni w radzeniu co i jak.. no bo po co zdzierać klawisze na klawiaturze. . ja już więcej nie wypowiadam się.. nie ważne ile instalacja kosztuje ale pewne podstawy powinien każdy gazownik wiedzieć... a ty zamiast mieć dobrze zrobione to bronisz gaziarza.. super extra naprawdę wporzo.. oby tak dalej :ok :ok
  • 0

#24 maciekx

maciekx
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Accord Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:57, 13.12.2011

tak kluczyk wiesz kto zakładał. nie rozumiem co to znaczy zakładanaa na 2 ?

nie bronie ale skoro inni jeżdżą w ten sposób po wiele tysięcy km i jest ok to nie może byc tak aż do końca chyba źle? no tak mi się wydaje.

możliwe ze moja instalacje z tego wzgledu że jest źle założona nie pojeździ tyle no trudno co mam teraz zrobić nie pojade przecież żeby mi przerabiał całą instalacje że co w internecie się naczytałem ?? i na jakiej podstawie miałby mi przerabiać to wszystko skoro autko chodzi ok?? wyśmieje mnie i tyle jako gamonia który naczytał się głupot w internecie a teraz się mądrzy.

a to że kolektor nie zdejmowany to raczej norma chyba u nas w okolicy nie ma warsztatu który zdejmuje kolektor do nawiercania ? no już napewno nie za 2,5 tyś zł
  • 0

#25 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 08:49, 13.12.2011

a to że kolektor nie zdejmowany to raczej norma chyba u nas w okolicy nie ma warsztatu który zdejmuje kolektor do nawiercania ? no już napewno nie za 2,5 tyś zł


dlatego czasem lepiej dołożyć kilka groszy i mieć spokój :-/ oszczędzanie na instalacji to najgorszy błąd..... oby instalka Ci służyła jak najdłużej :ok
  • 0

#26 wojtekS

wojtekS
  • Forumowicz
  • 173 postów
  • Skąd:biznesmenfreezone
  • Silnik:3.5
  • Wersja:2GR-FSE Hybrid
  • KM:343
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GS450h
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:07, 13.12.2011

no dobra trojnik w zlym miejscu ale ja nie bede podłączał sobie kompa a jak się filtr zapcha to gosc chyba bedzie wiedział...


Ale sterownik gazu nie będzie wiedział i będzie podawał coraz bardziej nieprawidłowo czas wtrysku w miarę zanieczyszczania się filtra.

Nie rozumiem kompletnie takiego czegoś.... jak już cos się robi, to dlaczego to *cenzura*, a nie zrobić dobrze, tymbardziej, że to taka sama robota tak czy tak.
  • 0

#27 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:06, 13.12.2011

To że Cię nawyzywa od gamoni co to się w internecie naczytali tylko będzie świadczyło o jego fachowości:)
  • 0

#28 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:10, 13.12.2011

nie zdjęcie kolektora to naprawdę w ch walenie i działanie na Twoją szkodę. po pierwsze przez opiłki, które mogą się gdziekolwiek przykleić, a po drugie, że nie da się w dobrym miejscu umieścić dysz. żadne tłumaczenie, że cena niska. druciarstwo i tyle. a potem będziesz się zastanawiał dlaczego wtryski padły po 30 tyś. wtedy przypomnij sobie ten temat i zobacz, że mówili Ci, że wtryski mają być pionowo.
jak ktoś się podejmuje instalacji, to niech to robi fachowo. a jak nie to wypierd* zbierać buraki. dużo już takich spotkałem na swojej drodze i pracują tylko dlatego, że się klient nie zna i nie wie, że mu gazownik/mechanik s*cenzura** samochód.

[ Dodano: 2011-12-13, 12:21 ]
a, żeby nie było.
nikt tu myślę nie najeżdża na Ciebie. tylko na gazownika. a Ty go nie broń tylko każ mu robić poprawki póki wszystko świeże. i w dupie z tym czy Cię wyśmieje, czy nie. ma być zrobione profi. dużo nie brakuje, kilka poprawek i będzie ok.
z kolektorem już nie zawalczysz, co się miało przykleić/przepalić to już to zrobiło. wrzuć fotę w nawiertów w kolektor, zobaczymy czy jest ok. jeśli tak to pozostanie zmiana trójnika, położenia wtrysków i długości węży.
regulację Ci robił podczas jazdy mam nadzieję ?
  • 0

#29 maciekx

maciekx
  • Forumowicz
  • 103 postów
  • Skąd:Mrągowo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Accord Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:50, 13.12.2011

nie wiem odebrałem auto już na gotowo przejechałem sie wszystko ok zapłaciłem i pojechałem. masz jakieś foto jak prawidłowo mam mieć zamontowane te wtryski? bo nie wiem jak mam tą listwę umocować inaczej. i co przewody od wtrysków do kolektora powinny być krótsze tak? bo nie bardzo rozumiem, miałem w civicu instalacje ale 2gen a nie sekwencje wiec nigdy się nie zagłębiałęm w tajniki sekwencji

[ Dodano: 2011-12-13, 13:43 ]
tak siedzę i dziś wałkuję ten temat szukam info po necie itd i nigdzie nie mogę znaleźć żadnego info jakiejś karty katalogowej żebym mógł sobie przeczytać że wtryski mają być montowane pionowo, coś tam doczytałem że tłoczki w nich pracują i jak leża to się wycierają.

powiedzcie mi Panowie z całym szacunkiem dla was bez obrazy kowal86, wojtekS, wolek, zajmujecie się montażami LPG ?. pytam ponieważ nie od dziś siedzę na różnych forach samochodowych motocyklowych i wiem że są tacy co najbardziej się udzielają a w życiu 2 śrubki odkręcili sami przy swoim pojeździe a resztę tylko wyczytali na forum i tak klepią.


później wrzucę fotki nawiertów w kolektor
  • 0

#30 kowal86

kowal86
  • Forumowicz
  • 319 postów
  • Skąd:WWA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:54, 13.12.2011

własnymi rękami nie zakładałem (chociaż byłem cały czas obok), ale znajomego poprosiłem (który jest mechanikiem, a nie gaziarzem), żeby mi założył tak jak ja chcę wszystko. wyregulowałem sam.
i identycznie jak mój accord, zostały zrobione bmw e39 2.5 i accord 2.0 z 2006 roku. wszystko działa.
poza tym miałem już vectrę 1.8 i omegę 2.5, które zostały druciarsko zagazowane i na złych komponentach. i musiałem poprawiać.
tyle mojego doświadczenia.

to musi być pionowo, ponieważ:
1. cały syf, który idzie na wtryski grawitacyjnie sobie spływa w kolektor.
2. tłoczki się nie wycierają nierównomiernie.
3. wtedy jest najprecyzyjniejsza praca, bo tak zostały te wtryski zaprojektowane.

nawierty powinny być możliwie blisko benzynowych. i razem "z prądem", czyli wylotem w stronę głowicy. nie żadne z boku, pod prąd, czy jak podeszło wiertło. dlatego bez zdejmowania kolektora tego nie zrobisz.

aaaa, dodać jeszcze mogę (do mojego doświadczenia), że wystroiłem też gaz u siebie na dołożonej turbinie :P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq