Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Programowanie szyby kierowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 ELCOMO

ELCOMO
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EXE
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:06, 29.06.2011

Czy można zrobić to tylko w ASO? Zmieniałem silnik i zamyka się na automacie po czym otwiera na 2/3
znalazłem 1 temat ale tam skończyło się na ASO i ponoć jakimś programowaniu szyby?
Próbowałem już opuszczanie na dół trzymanie guzika podnoszenie trzymanie itp.. bez efektów...
Nie wiem czy ma to znaczenie 2.0 benzyna sedan 2005r.
Będę wdzięczny za info.
  • 0

#2 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 06:51, 29.06.2011

Podnieś szybę do końca, po czym przytrzymaj przycisk ok 3-5s powinno zadziałać.
  • 0

#3 ELCOMO

ELCOMO
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EXE
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:59, 29.06.2011

Niestety nie działa... :(
  • 0

#4 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:50, 29.06.2011

a jakbys zresetowal kompa? albop wyciagnij glowne bezpieczniki od sterowania szyb moze sie mu odmieni
  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#5 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 20:11, 30.06.2011

a jakbys zresetowal kompa? albop wyciagnij glowne bezpieczniki od sterowania szyb moze sie mu odmieni

pod maską silnika takie duże kwadretowe z oznaczeniem książeczki i literki i, w innym wypadku w serwisie zostawisz 100zl za 30 sekund roboty i Ci powiedzą, że to takie trudne i sposobem domowym tego nie da się zrobić.
  • 0

#6 marlubin

marlubin
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:k/Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:36, 01.07.2011

Miałem dokładnie ten sam problem i to pewnie mój post znalazłeś.
Ciekaw jestem czy uda Ci się temat rozwiązać bez pomocy ASO (oby - powodzenia).
  • 0

#7 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 10:53, 02.07.2011

Ciekaw jestem czy uda Ci się temat rozwiązać bez pomocy ASO (oby - powodzenia).

Uda się ponieważ nie ma możliwości ASO tego jak za pomocą HDS-a zaprogramować. JA posiadam HDS-a i wiem jakie to ma możliwości. :mrgreen:

[ Dodano: 2011-07-02, 12:09 ]
wiedza ASO
Zerowanie pamięci modułu szyb sterowanych elektrycznie

Kasowanie pamięci modułu szyb sterowanych elektrycznie jest konieczne po przeprowadzeniu naprawy systemu szyb lub jeśli funkcja auto przestanie działać.

1. Włączyć zapłon (II).

2. Maksymalnie opuścić szybę kierowcy za pomocą przełącznika kierowcy; po opuszczeniu szyby należy przytrzymać przełącznik kierowcy w pozycji DÓŁ przez 2 sekundy.

3. Maksymalnie podnieść szybę kierowcy za pomocą przełącznika kierowcy bez zatrzymywania; po podniesieniu szyby należy przytrzymać przełącznik kierowcy w pozycji GÓRA przez 2 sekundy.

Jeśli szyba nadal nie działa w trybie AUTO, należy przejść do trybu testowego A multipleksowego modułu sterującego.
  • 0

#8 marlubin

marlubin
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:k/Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:11, 03.07.2011

Kasowanie pamięci modułu szyb sterowanych elektrycznie jest konieczne po przeprowadzeniu naprawy systemu szyb lub jeśli funkcja auto przestanie działać.

1. Włączyć zapłon (II).

2. Maksymalnie opuścić szybę kierowcy za pomocą przełącznika kierowcy; po opuszczeniu szyby należy przytrzymać przełącznik kierowcy w pozycji DÓŁ przez 2 sekundy.

3. Maksymalnie podnieść szybę kierowcy za pomocą przełącznika kierowcy bez zatrzymywania; po podniesieniu szyby należy przytrzymać przełącznik kierowcy w pozycji GÓRA przez 2 sekundy.

Jeśli szyba nadal nie działa w trybie AUTO, należy przejść do trybu testowego A multipleksowego modułu sterującego.


Powyższa instrukcja sprawdzona już przezemnie i z tego co czytam przez ELCOMO też i niestety nie działa.

Prosiłbym o rozwinięcie co oznacza przejście do trybu testowego A multipleksowego modułu sterującego i jak to wykonać?
  • 0

#9 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 20:38, 03.07.2011

Powyższa instrukcja sprawdzona już przezemnie i z tego co czytam przez ELCOMO też i niestety nie działa.

Prosiłbym o rozwinięcie co oznacza przejście do trybu testowego A multipleksowego modułu sterującego i jak to wykonać?


Wyjmij bezpiecznik od pamieci. Pod maską jak zdejmies dwa prostokatne z oznaczeniek ksiażki i "i", wsiadasz do auta przekręcasz kluczyk i patrzysz czy radio straciło pamieć albo nie działa . wtedy wyłaczasz stacyjke wkłądasz bezpieczniki i programujesz od nowa. A z tym programowaniem jest tak samo jak z programowaniem kluczyka, niektórzzy podaja się po godzinie inni po tygodniu a roboty na 30 sekund. Dodam że ja też wymieniałem silniczek od szyby zmieniałem sterowania i procedura powyzej zawsze działała

http://www.accordklu...&highlight=mics
  • 0

#10 ELCOMO

ELCOMO
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EXE
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CW3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:00, 15.08.2011

Odgrzeje kotleta.
Znalazłem instrukcje na jakimś forum w USA jeszcze nie testowałem. Najpierw przerobię wyciąganie bezpieczników j.w.
ale wątpię czy pomoże. Jak przeczytałem procedurę nie jest to takie hop siup bez HDS-a. Instrukcję mogę wysłać na mail bo nie mam możliwości dodania załącznika.
  • 0

#11 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 21:21, 17.08.2011

Jak przeczytałem procedurę nie jest to takie hop siup bez HDS-a.

ale w twoim modelu nie ma możliwości programowania szyby za pomocą HDS-a :mrgreen: Może w serwisie mówią że pod kompa trzeba podpiąć, bo za to 150 zł + 100 robota.
  • 0

#12 korbol2007

korbol2007
  • Forumowicz
  • 170 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1,Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:47, 17.04.2014

Wyjmij bezpiecznik od pamieci. Pod maską jak zdejmies dwa prostokatne z oznaczeniek ksiażki i "i", wsiadasz do auta przekręcasz kluczyk i patrzysz czy radio straciło pamieć albo nie działa . wtedy wyłaczasz stacyjke wkłądasz bezpieczniki i programujesz od nowa. A z tym programowaniem jest tak samo jak z programowaniem kluczyka, niektórzzy podaja się po godzinie inni po tygodniu a roboty na 30 sekund. Dodam że ja też wymieniałem silniczek od szyby zmieniałem sterowania i procedura powyzej zawsze działała

http://www.accordklu...&highlight=mics

Możesz podać nr tych bezpieczników?W skrzynce pod maską jest kilka z tymi książkami i literką "i" - 19,20,23.


  • 0
maniek

#13 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 09:51, 17.04.2014

A nie pamiętam, ale to jest taki duży 40 A  - są dwa obok siebie  jak wyciągniesz dwa to nic się nie stanie ....


  • 0

#14 Lynx

Lynx
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:Sosnowiec
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:cm2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:36, 24.11.2014

Czy udało się wyjaśnić temat? Mnie też to spotkało. Szyby nie otwierają i nie zamykają się z funkcją AUTO.

Odpięcie bezpiecznika (chyba już wszystkie 40A) spowodowało tylko rozprogramowanie radia a procedura "uczenia" nie dała oczekiwanego efektu.

Czy ktoś może precyzyjnie napisać o który bezpiecznik chodzi i co zrobić jeśli opisana powyżej procedura nie przynosi rezultatów?

 

Dodatkowo zauważyłem, że po odpięciu bezpieczników przestaly działać szyby przy wyłączonym silniku. Wcześniej nawet po wyłączeniu silnika mogłem np. domknąć szybę. Teraz jest to niemożliwe.


  • 0

#15 Mario

Mario
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:30, 23.03.2015

Hejka chłopaki, należy uruchomić silnik, opuścić szybę do oporu,następnie podnieść do oporu i przytrzymać ok.2 sek.Procedura z instrukcji obsługi, dzisiaj stosowałem działa.Co do odbijania szyby przy auto domykane, dzieje się tak jak mamy domykanie z pilota.Pozdrawiam.
  • 0
Mario




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq