Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Swiezo nabita i odgrzybiona klima nie chlodzi! - Pomocy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#16 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:21, 28.03.2011

Sorry ale to 'print screens'...

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#17 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:24, 28.03.2011

A czemu nie było czynnika w układzie? rozszczelnienie? Czy po załączeniu klimy nie syczy w okolicach schowka?
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:16, 28.03.2011

Dzieki Marek, cenna pomoc!

Pawpor, nie mam pojecia dlaczego czynnika nie bylo w ukladzie (auto mam od miesiaca), nic nie syczy w okolicy schowka.
  • 0

#19 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:20, 28.03.2011

A spece od klimy sprawdzali ciśnienia w układzie po nabiciu i włączeniu klimy? Ciśnienie powinno rosnąć i potem troche opadać
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#20 kabanix

kabanix
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:hebzia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:44, 29.03.2011

A czemu nie było czynnika w układzie? rozszczelnienie?


Skąd wiecie ile było? A ile nie było? Teoretycznie w ciągu roku może ubyć nawet do 15% czynnika. Samochód ma 7lat i przy założeniu że nikt nie serwisował klimy daje prawie pusty układ. A z tego co zauważyłem to Angole do serwisu klimy jakoś się nie palą. W co drugim samochodzie klima nie działa tak jak powinna t :k Jakoś im to nie przeszkadza. Tylko Kwik-Fit nabija klimę za 49F i mobilne serwisy klimy. A jak nie ma go pod ręką to w warsztacie 65-70-F.


A spece od klimy sprawdzali ciśnienia w układzie po nabiciu i włączeniu klimy? Ciśnienie powinno rosnąć i potem troche opadać



Spece. Jak to są spece to dziękuje. To tzw masówka. Maja automat i ich wiedza się kończy na tym co to urządzenie potrafi. Między innymi stąd cena za usługę. Fachowcy umieją się cenić ,bo jak są dobrzy to nigdy nie narzekają na brak klientów.

O jakim ciśnieniu piszesz? Po stronie wysokiej. niskiej? Jeśli wszystko gra to ciśnienia bez mała trzymają sztywno jeśli są bardzo duże wahania to ktoś spie...ił robotę i zostało powietrze w układzie. Do autora tematu w razie gdybyś sprawdzał ciśnienia na manometrach, to na kompresorze powinny być podane ciśnienia robocze dla oby stron. W VI masz 1.67mPa na niskim i 3.52 mPa na wysokim, zbytnio nie powinny się różnic w VII.
  • 0

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:03, 29.03.2011

Hurrrra, klima działa!!! :mrgreen:

Marek, sprawdziłem przekaźnik sprzęgła sprężarki wg Twoich wskazówek i okazało się że jest padnięty.
Wymieniłem go na nowy i od razu w kabinie lodowiec :-)

Serdeczne dzieki wszystkim za pomocne wskazówki!

Pozdrawiam.
  • 0

#22 kabanix

kabanix
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:hebzia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 29.03.2011

To pozostaje się nam tylko cieszyć ,że nasza wiedza przydała się na coś :mrgreen: Nie ma za co, w końcu forum jest od tego żeby sobie pomagać. Pozdrawiam i szerokości :-)
  • 0

#23 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:23, 29.03.2011

spoko, cieszę się że mogłem być pomocny
pzdr
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:15, 30.07.2011

Witam,

Kupilem tydzien temu Tourera r.2005. Dopiero dzisiaj bylo na tyle goraco, ze odpalilem klime i okazalo sie ze nie chlodzi. Przejrzalem ten temat, zajrzalem pod maske i okazalo sie, ze wiatraki (te 2 duze na chlodnicy) wcale nie chodza. Mam problem ze zlokalizowaniem sprezarki pod maska. Przy wylaczonym silniku nie wydaje mi sie zeby cokolwiek 'chodzilo'.
Pewnie to zbyt ogolnie zdefiniowany problem zeby cokolwiek powiedziec? Czy to moze byc cos prostego, jak wymiana bezpiecznika?

zdrOOFka
Mrq
  • 0

#25 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:25, 31.07.2011

No to zacznij od sprawdzenia bezpiecznika/przekaźnika. Jak ok szukaj dalej.
Zastanawiam się czy jakby np. było za mało czynnika to wtedy tylko sprężarka się nie uruchomi czy wentylatory też.
  • 0

#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:37, 31.07.2011

Dzieki za odpowiedz,
Mozesz mi podpowiedziec, ktory dokladnie przekaznik sprawdzic, i jak to dokladnie zrobic? Zajrzalem do przekaznikow, ale sa cale zabudowane, da sie jakos poznac, czy sa uszkodzone?
  • 0

#27 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:40, 01.08.2011

A nie masz w instrukcji rozpisane co jest od czego?
  • 0

#28 mickry

mickry
  • Forumowicz
  • 990 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 12:28, 06.10.2018

Panowie i ja potrzebuję pomocy, jeszcze tydzień temu klima mi działała, dziś zrobiła się piękna pogoda i na zewnątrz że 25st. wsiadłem do auta bo stało na słońcu i patelnia że hej, włączam klimę a tu dupa wieje ciepłym. Sprawdzilem czy włącza się sprężarka z elektromagnesem i działa, wentylatory też i przewody od klimy robią się leciutko chłodniejsze, wynika z tego że gdzieś uciekł czynnik, od czego zacząć??
  • 0

#29 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 19:36, 06.10.2018

Skąd wiesz, że sprężarka się załącza ?
Masz podejrzenie braku czynnika to zacznij od sprawdzenia czy jest (u speca, on podpowie co dalej).

A (patrz np ten i inne wątki tutaj) przyczyny niesprawności mogą byś zupełnie inne.
  • 0

#30 mickry

mickry
  • Forumowicz
  • 990 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:56, 06.10.2018

no bo widać po elektromagnesie że załącza go sprężarka i obciąża się silnik. Czy są jakieś newralgiczne słabe punkty układu gdzie mógł uciec czynnik i należy je w 1 kolejności obejrzeć??
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq