Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

cg4 uderzylem w kraweznik pomocy!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 kosmos

kosmos
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:anglia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:25, 26.12.2010

Witam! wczoraj wieczorem przy wjezdzie do mojego osiedla znioslo mi henie w lewo i uderzylem w kraweznik dosc wysoki!! :evil: lewym przednim kolem! mam tez otarty rant alusy skrzypienie przy skrecaniu kierownica przy postoju i w czasie jazdy przy mniejszych predkosciach sciegolnie bylo slychac wczoraj kierownica nie odbija i ze zbieznoscia mam cos widac na gole oko ze lewe kolo jest tak jakby skrecone delikatnie w prawo i kierownica nie lezy rowno przy jezdzie w prost musze trzymac kierownice w lewo sprawdzalem wstepnie miarka chyba nie mam cofniete kolo bylem na warsztacie nic nie zauwazyli jedynie dolny stwozen do wymiany ( z obu stron) a tak po zatym powiedzial mi miechanik ze mam wymienic stwozni i sprobowac ponownie ustawic zbieznosc sam nie wiem :roll: za wszelkie info dziekuje pozdrawiam
  • 0
The Power of Dreams!!!!!

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:35, 26.12.2010

przez neta Ci nie za bardzo pomożemy, jedź na zbieżność i niech spróbują ustawić
a jak się nie da wtedy będziemy gdybać co mogło się wygiąć

wrzuć tu wydruk z maszyny do ustawiania kół

jak masz gdzie, to zdejmij sam koło i obejrzyj sam wszystkie wahacze przy tym kole, przyłóż
może coś prostego do każdego wahacza i sprawdź czy nie odbiega od normy

opinie o angielskich mechanikach są "różne" 8-)
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 kosmos

kosmos
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:anglia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:02, 26.12.2010

[quote name="kardas"] no wlasnie bede wybieral sie jutro na zbieznosc mam nadzieje ze bedzie otwarte :roll: z tym ze ja ostatnio robilem zbieznosc i po ustawieniu nic mi nie dal zadnego wydruku tylko ile mam do zaplaty :lol: i ztego co pamietam to robili to laserowa mietoda i bylo 0/0 nie wiem czy bylo prawiedlowe ale opony z obu strom zjadalo powoli od srodka tak jak na obnizonym zawieszeniu! tak mnie zastanawia dlaczego zbierznosc jest do ponownego ustawienia i nie lepiej bedzie najpierw wymienic drazki kierownicze tak w razie czego czy moge smialo jechac???? byly niedawno wymieniane :cry: jak bedzie jutro otwarte to bede pytal sie o wydruk a co do Angielskich mechaniorow z wlasnego doswiadczenia sa do p**py dlatego staram sie sam naprawiac ;-) moze ktos moze podac mi wlasciwy wykres ustawienie zbieznosci do mojej hani z gory dzieki pozdro :B

[ Dodano: 2010-12-27, 14:02 ]
witam! bylem dzis i powiedzieli mi ze mam do wymiany wachac gorny stwozen dolny drazek kierowniczy + ustawienie zbierznosci wyliczyl mi ok 2000zl(po przeliczeniu) i to jescie za jedna strone :shock: bede myszlial dalej czy nie sprzedac lepiej i kupic cos innego :roll:
  • 0
The Power of Dreams!!!!!

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:47, 28.12.2010

no sporo się wygięło, musiałeś całkiem zdrowo uderzyć, albo miałeś pecha


jak auto Ci się podoba to rób, będziesz miał nowe elementy zawieszenia,

części może kup nowe w PL, będzie pewnie taniej, tylko nie wiem czy są jakieś zamienniki do CG4,
pewnie się znajdą
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:56, 28.12.2010

Kup używane elementy od innego rozbitka, taniej wyniesie. Można było spodziewać sie takich uszkodzeń , kraweżniki robią spustoszenie w konstrukcji nośnej, i całej ramie. I tak miałeś szczęscie.
  • 0

#6 [H]

[H]
  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:4.4
  • Wersja:Sport+/Exe+
  • KM:356
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:CL7_CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:07, 28.12.2010

wahacz: Delphi:360 zł
sworzeń dolny:TRW 94zł
drążek kierowniczy: ok 90zł

Ceny z katalogu intercars.

Ładnie Cię podliczyli. Ustawienie zbieżności to koszt ok 70zł.
  • 0

Accord CH6--> Accord CL7--> Accord CL7, Prelude BB2--> Accord CL7, Accord CG8--> Accord CL7, Civic EP1--> Accord CL7, Accord CU2


#7 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:14, 28.12.2010

ale on jest w Anglii, to zamiast zł trzeba dać GBP, ale w końcu zarabia tam w tej walucie, to nie ma co przeliczać :bag
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#8 [H]

[H]
  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:4.4
  • Wersja:Sport+/Exe+
  • KM:356
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:CL7_CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:21, 28.12.2010

Ja tylko podałem ceny tych części przecież może ktoś mu kupić w Polsce i wysłać.
Można sobie samemu wymienić mając do dyspozycji garaż. Ciężko będzie coś popsuć podczas wymiany.
  • 0

#9 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:29, 28.12.2010

[H], wymienić można samemy, ale trzeba mieć narzędzia, klucze i naprawdę minimum wiedzy,
choćby po to żeby nie dokręcić tulei na podniesionym aucie, więc to nie jest takie chop siup dla kogoś
zielonego
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#10 kosmos

kosmos
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:anglia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:05, 28.12.2010

Dzieki za odpowiedzi! tak byc moze mialem pecha albo to juz nadawalo sie do wymiany sam niewiem bo predkosc byla minimalna czyli w granicach 10-15km ceny ktore podaliscie sa calkiem przestepne troche taniej niz tu ale zawsze cos ;-) jak podalem wczesniej 2000zl to koszt wraz z robocizna czyli jakies 1200zl za robote :shock: a zbierznosc tu kosztuje w granicach 60f drogo :-( czekam teraz na znajomego zeby mi pomog z tym dolnym stwozniem bo jest wciskany??? nie wkrecany a z reszta poradze se! czesci uzywane odpadaja jezdze z malym dzieckiem! auto prawdopodobnie narazie zostawie :-D napewno bede wybieral sie pod koniec lipca do PL :mrgreen: pozdrawiam :B
  • 0
The Power of Dreams!!!!!

#11 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:27, 28.12.2010

dolny na pewno wciskany, prasa/młotek
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#12 adiplo

adiplo
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Leeds, UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:31, 29.12.2010

a zbierznosc tu kosztuje w granicach 60f drogo


Stary skąd ty masz te ceny? Ustawienie zbieżności w quick fit to koszt 25-30Ł. Nie pamiętam dokładnie ale tyle płaciłem w wakacje. W innych garażach zrobią ci nawet za 20.
Też miałem podobny problem - żona pierdyknęła w krawężnik.
Pojechałem do quick fit - stwierdzili że coś krzywe w zawieszeniu. Pojechałem do aso. Koleś sprawdzał dwa razy i okazało się że wszystko w porządku. Co prawda skasowali Ł50 za sprawdzenie zawieszenia ale gratis ustawili mi zbieżność i wyprostowali kierownice.
Cóż 2000zł to Ł400 - czyli też nie zawrotna kwota. Poszukaj w innych garażach - może zrobią taniej.
Tutaj ceny generalnie biorą z sufitu bo nie chce im się bawić z starymi samochodami.
  • 0
"optymista myśli, że świat stoi przed nim otworem, pesymista wie co to za otwór"

#13 kosmos

kosmos
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:anglia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:54, 29.12.2010

Witam adiplo! no wlasnie te 400f wyliczyli mi w kwik fit-e sam nie wiem z czego to wzieli za zbieznosc tez mi tam powiedzieli tyle! byc moze masz u siebie tam taniej??? :-| bylem dzisiaj u prywaciarza sprawdzali mi zawieszenie kolo 20min i niczego nie zauwazyli jedynie powiedzieli mi zebym wymienil dolne stworznie wymiana 25f za strone :-D no i zebym sprobowal ponownie ustawic zbieznosc! mam nadzieje ze bedzie tak jak mowia :-D do aso nie jade bo obawiam sie ze bedzie o wiele drozej :-/ teraz proboje zalatwic tu na miejscu te stworznie dolne bylem w 5-ciu sklepach i nic nie dostalem mowia ze nie sprzedaja osobno stworzni tylko caly wachacz( prosze poprawic jak zle napisalem ) czekam na telefon jeszcze z jednego sklepu jak nie bedzie to bede musial zamowic z Polski ;-) pozdro :B
  • 0
The Power of Dreams!!!!!

#14 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:24, 29.12.2010

Wahacz. Sa osobno sworznie dolne sprzedawane (zamienniki), w ASO Ci pewnie beda probowac wcisnac caly sworzen ze zwrotnica za astronomiczna kwote. Przynajmniej tak bylo u mnie jak wymienialem w sedanie.
  • 0

#15 kosmos

kosmos
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:anglia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:00, 29.12.2010

juz mam :-P same stworznie zamienniki z tym ze roznej firmy 1- o nazwie Q-drive pisze ze sa Niemieckie a 2-gi delphi co prawda nie jestem przekonany do tej firmy :-/ wygladaja tak samo z tym ze Q-drive ma dol plaski a delphi dol ma wypukly! ale mam nadzieje ze jutro zamontuje najwazniejsze ze mam :mrgreen: cena za 2 to 32f czyli jakies 150zl chyba dobra cena biorac pod uwage ze chcieli mi wcisnac cala zwrotnice tak jak pisales V12! 70f 330zl za1 strone jakies chinskie g**no :-? jutro napisze jakie sa wrazenie z jazdy na nowych stworzniach mam nadzieje za beda pasowac + ustawienie zbieznosci pozdrawiam :B
  • 0
The Power of Dreams!!!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq